in

Koç Burcu

2018 Ombre Saç Modelleri

Birkaç sene önce hayatımıza girdi ombre. O sene her şey açıktan koyuya ya da koyudan açığa gidiyordu. Buna saçlar da dahildi. Ombre tırnaklar, ombre kazaklar yerini yeni modellere bıraktı ancak ombre saç modelleri popülaritesini hala kaybetmedi. Hala türlü renk seçenekleriyle karşımıza çıkıyorlar ve sanki zaman geçtikçe daha da güzel oluyorlar! Siz ne dersiniz?

Ombre Saç Modelleri

Saça ombre uygulamasında en önemli kural renklerin arasındaki geçişin yumuşak bir şekilde yapılmasıdır. Aksi takdirde ombre dibi gelmiş saç gibi görünecektir. Ancak renkler tutturulduğu zaman ombre diğer tüm uygulamalara nazaran en doğal duran işlemdir.

Ombre Uzun Saç Modelleri

Usta bir kuaförün ellerinde ombre hem uzun saça hem de kısa saça rahatlıkla uygulanabilir ancak şekil vermenin daha kolay olduğu uzun saçlarda ombre daha gösterişli bir hale gelebilmektedir. Bir yandan da renk geçişini sağlamak için daha geniş bir alanın olması ombre uygulamasını da daha kolay kılmaktadır.

Ombre Saç Kimlere Yakışır?

Aslında ombrenin yakışmayacağı kadın yoktur. Önemli olan yukarıda da belirttiğimiz gibi renk geçişlerinin doğru ve yumuşak bir şekilde yapılması ve elbette ki size, teninize yakışan; sizi mutlu eden rengi seçmenizdir.

Ombre Saç Renkleri

Ombre ilk çıktığı zaman genel olarak açık kumral-sarı renkleri tercih ediliyordu. Ancak sonrasında renk kartelasında yer alan neredeyse her renk ombre saç söz konusu olduğunda da ortaya çıkmaya başladı. Grisinden tutun, kızılına; pembesinden mavisine istediğiniz her renk mevcut artık ombrede.

Siyah Saça Ombre Modelleri

Ombre saç ilk çıktığı zaman genelde sarı tonları kullanıldığı için siyah saç biraz daha riskli bir grup olarak görülüyordu. Ancak artık siyah saçlar için de harika ombre modelleri bulmak mümkün.

Kumral Ombre Modelleri

Kumral saçlar ombre konusunda epey şanslı diyebiliriz. Ancak kumral bir saçı en iyi tamamlayan ombre kuşkusuz sarı ve tonları.

Karamel Ombre

İlk baştan beri en popüler olan renklerden biridir karamel ombre söz konusu olduğunda. Her renk saça yakışması da onu risksiz bir seçim yapıyor.

 

 

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yasemin Ergenç

Yasemin Ergenç

Yazan ama çizemeyen, kıvırcık bir blogger. He bir de lisedeki gözlüklü ve sivilceli şişko kız bendim.

4 Pings & Trackbacks

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  3. Pingback:

  4. Pingback:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Kolay Şekilde İltihaplı Sivilce Nasıl Geçer?

Sezaryen mi, Normal Doğum mu?