Yeşil saç modelleri marjinal bir yaşam tarzına sahip kişilerin bir numaralı tercihi. Tabi yeşil saçlara sahip olan herkes marjinaldir diyemeyiz. Ya da marjinalsen derhal saçını yeşile boyamalısın gibi bir racon da söz konusu değil. Ancak siyah ya da kızıl saç renginden de bahsetmiyoruz. Dışarıya çıktığımızda yeşil saçlı birilerini görmek her an her dakika olacak bir şey değil. Yani yeşil saç modellerini kullananların daha ender rastlanan, daha cesur ve daha çılgın kişiler oldukları kesin.

Yeşil Saç Boyası Nasıl Elde Edilir Ve Yeşil Saç Boyası Markaları Nelerdir?

Yeşil saç boyası nasıl elde edilir? , Yeşil saç boyası markalarından hangisini kullanmalıyım? , Saçımı yeşile boyarken nelere dikkat etmeliyim? gibi sorular soruyorsanız öncelikle yeşil saç modellerini kullanma konusunda ne kadar istekli olduğunuzu bir ölçüp tartın. Sonuçta yeşil saç girdiğiniz her yerde gözlerin size çevrilmesini sağlayacak. Eğer bunu istediğinizden eminseniz, işe saç renginizi açmakla başlamalısınız. Tabi şu anda sarışın değilseniz. Kahverengi, siyah ya da kızıl gibi koyu renk saçlara sahip olanların, hayallerindeki yeşil saç modellerine kavuşması biraz daha zor. Çünkü yeşil boya, koyu renk saçlarda pek tutmuyor. Çeşitli kimyasal ya da bitkisel açıcılarla saç renginizi açmanız, sonrasında da yeşil boyayı saçlarınıza uygulamanız gerekiyor. Ancak ilk defa deneyeceğiniz bir renk olduğunu düşünürsek, bu işlemi işinin ehli bir kuaförde yaptırmanız daha doğru olur. İlla kendim boyayacağım diyorsanız da jeans color yeşil boyayla rengini açtığınız saçınızı boyayabilirsiniz. Tarak yardımıyla saçlarınıza iyice yedirip, elde etmek istediğiniz yeşil tonuna göre 15-20 dakika kadar boyayı saçınızda bekletmelisiniz.

Bu renge ilk boyayışınız değilse kullandığınız renkten memnun kalmışsınız demektir. Eğer böyle bir memnuniyet söz konusuysa boyanın kalıcılığını arttırmak için ufak bir öneride bulunabiliriz. Çünkü yeşil boya tahmin ettiğinizden daha çok ve çabuk akar. Önerimiz şu: boyamış olduğunuz saçlarınızı yıkamadan önce az bir miktar sirkeyi saçınıza uygulayın. Bu şekilde boyanın saçınızda daha kalıcı olduğunu siz de deneyimlemiş olursunuz.

Koyu Yeşil Saç Boyası

Koyu yeşil saç boyası yeşilin açık tonlarına göre daha çok tercih edilebilir. Özellikle beyaz tenlilerde koyu yeşil saçlar çok daha güzel bir görüntü elde etmeyi sağlar.

Koyu yeşil boya, açık tonlara oranla daha geç akacaktır. Çünkü boyalar saçtan akarken, öncelikle koyudan açığa doğru bir soluklaşma süreci geçirir. Boyadığınız koyu rengin açık tonlara dönmesi size yeşil rengin kalıcılığı anlamında fark edilir derecede zaman kazandırır. Yani yeşil tonlarını daha uzun süre koruyabilmek istiyorsanız yeşilin en koyu tonuna boyamanızı tavsiye ediyoruz.

Yeşil Saç Uçları Ve Yeşil Saç Ombre

Yeşil saç uçları ve yeşil saç ombre, başlı başına tercih edilebilir model olmakla birlikte, saçının tamamını yeşile boyamaya cesaret edemeyenler için de bir deneme sürümü olarak düşünülebilir. Memnun kalınmadığı takdirde kurtulması çok daha kolay olacaktır.

Özellikle koyu renk saçların uçlarına uygulanan yeşil renk hem modern hem etkileyici bir görünüm elde etmek isteyenlerin ilk tercihi olabilir.

Daha farklı olmak isteyenlerse kırmızı ve yeşilin zıtlığından yararlanabilirler. Tabi kırmızı derken kızıldan bahsediyoruz. Bu iki rengin zıtlığı çok çarpıcı bir görünüm elde etmeyi sağlar.

Siyah Saça Ombre

Siyah saça ombre denilince aklınıza yeşil renk pek gelmeyebilir. O yüzden biz hatırlatalım dedik. Çünkü yeşil saç modelleri arasında çok tercih edilen ombre ve yeşil saç uçları, siyah saça uygulandığında diğer renklere oranla daha güzel durur. Bu uyumlu iki renk bir araya geldiğinde kullanan kişinin aynaları çatlatma ihtimali yüksek. Buradaki tek sıkıntı siyah saçın uçlarına uygulanması gereken renk açma işlemi.Bu işlem ne yazık ki saçta yıpranmalara sebep olabilir. Ancak saçınızı birazcık kısaltmayı göze aldığınız zaman elde edeceğiniz sonuç kesinlikle tatmin edici olacaktır.

Mavi Saç Rengi

Mavi saç rengi de en az yeşil kadar cesaret ve çılgınlık gerektiriyor. Sonuçta o da çevremizde çok sık rastladığımız bir saç rengi değil.

İster uzun saçlı olsun, ister kısa; ister düz saçlı olsun ister dalgalı… Mavi saçın havası bir başka. Özellikle açık mavi tonları beyaz tenli kadınlar tarafından uygulandığı zaman müthiş görünüyor.

Tıpkı yeşil saç modellerinde olduğu gibi mavi saç modellerinde de ombre gibi bir kurtarıcı var. Siyah, kızıl, kahverengi fark etmeksizin, mavi ombreyle göz kamaştırmak mümkün.

Mor Saç

Mor saç deyince, “o da ne ya mor saç mı olurmuş? abartmayın kardeşim!” diyenlerdenseniz fikrinize saygı duyarız tabi ki. Ancak farklı olmayı seven, marjinal, asi, çılgın kadınlar için mor saç çok iyi bir tercih olacaktır. Özellikle uzun, dalgalı ve gür saçlarda mor renk çok güzel duruyor. Önyargınız yoksa, ölmeden önce mutlaka bir kere denemelisiniz. Dergi kapaklarındaki kadınlara benzediğinizi fark ettiğiniz zaman zaten kolay kolay mor saç renginden vazgeçemeyeceksiniz.

Koyu Kumral Saç

Koyu kumral saçlar, her yaştan ve her tarzdan kadına yakışır. Ayrıca asla demode olmayacak olan bu renk doğal bir görünüm elde etmek isteyenler için de vazgeçilmezdir.

Sarı Saç Renkleri

Sarı saç renkleri zaten kendi başına ayrı bir dünya. Platinden, altın sarısına; küllü sarıdan, kum sarısına kadar onlarca sarı saç tonu var.

Sarı saç renkleri daha olgun ya da daha yaşlı gösterebilir.

Yüz hatlarını siyah saç gibi ortaya çıkartmayacağı için daha yumuşak bir yüz ifadesi elde etmeyi sağlar.

Son olarak aptal sarışın lafına da sakın takılmayın. Ne sarışınlar var, aklıyla adamı öldürmüyor da süründürüyor.

Yeşil Saç Renk Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here