Tüm hanımların en çok şikayet ettikleri sorunlardan birisi de kısa ve seyrek kirpiklere sahip olmaktır .Her kadın sık ve uzun kirpiklere sahip olmak ister. Gözlerin en güçlü aksesuarıdır kirpikler, göz kapağı üzerinde çıkan küçük saçlardır .Etkileyici bir bakışa sahip olabilmek için,onlarında bakımlı ve sağlıklı olması lazımdır.Uzun ve iddialı kirpiklere sahip olmak istiyor ancak takma kirpik kullanmaktan hoşlanmıyor ya da doğal bulmuyorsanız  doğal kirpik uzatma  yöntemlerine başvurmanız gerekiyor. Kirpik uzatmak  hemen hemen saç uzatmak kadar özen isteyen bir iştir. Üstelik göze yakınlıkları nedeniyle çok daha hassas olan  kirpiklere bakım  uygulanırken çok daha dikkatli olmak gerekir.  Kirpik bakımı  için normal makyajınızı yaparken içine zeytinyağı damlatılmış rimelinizi kullanmanız ve haftada bir kez kirpiklerinize parmağınızla zeytinyağı yedirip mümkün olduğu kadar uzun süre bekletmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca sağlıklı beslenme vücudun her alanına olduğu gibi kirpiklere de sağlık katmaktadır. Bütün bunların haricinde adım adım izlemeniz gereken bazı noktalar vardır ki, doğal yollarla kirpiklerinizi olduğundan daha sık ve uzun bir biçime getirebilir.

Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

1.Vazelin Etkisi;

Kirpik Uzatma

Vazelin etkili bir kirpik uzatma yöntemidir. Herhangi bir pamuk çubuk kullanarak üst kirpik hattınız üzerinden vazelini ince bir kat şeklinde uygulayın. Gün içinde ya da yatmadan önce uygulayıp, uyuyabilirsiniz. Zamanla kirpikleriniz daha güçlü ve sağlıklı olacaktır. Vazelin kirpiklerinizi havadaki zararlı maddelerden koruyarak zayıflamasını engeller ve havadaki zararlı maddeler aracılığıyla kirpiklerinizin tahrip olup dökülmesini da engeller. Vazelinle kirpikleriniz her daim nemli kalır, daha sağlıklı ve güçlü uzar.

2.Hint Yağı Ve Yumurta Akı Maskesi;

Kirpik Uzatma

Yumurta akı, sizin de çok iyi bildiğiniz gibi tam bir protein yuvasıdır. Pek çok kadın yumurta akını, zeytin yağı ile karıştırarak saç maskesi yapar ve bu sayede sağların daha kısa bir sürede uzaması sağlanır. Aynı şekilde yumurta akını kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken yumurta akını ve Hint yağını eşit miktarlarda karıştırmanız ve pamuk çubuk yardımıyla bu karışımı kirpiklerinize uygulamanız olacaktır. Bir süre sabırla bu işlemi uygularsanız, sonuçlarına inanamayacaksınız.

3.Badem Yağı Mucizesi;

Kirpik Uzatma

Badem oldukça zengin bir besin değeri taşır ve badem yağı yağ asitleri açısından da aynı görevi üstlenir. Bunun için badem yağı kirpikler için nemlendiricidir ve kırılmayı engeller. Bu sayede nemlenen kirpikler daha çabuk uzar ve gelişir. Son olarak badem yağı hiçbir ek işlem yapmadan da uygulanabilir. Bunun için çok fazla malzemeye ihtiyaç gerekmemektedir. Kirpik yapısını sert oluşuna göre 1-2 damla badem yağı yeterli olacaktır. Gece yatmadan önce kirpik kökünden ucuna doğru uygulamanız doğru olacaktır.

4.Ev Yapımı Kirpik Kremi;

Kirpik Uzatma

Malzemeler;

Su (1 su bardağı)

Hint yağı (1 çay kaşığı)

Kakao (12 gr – bir yemek kaşığından biraz az)

HAZIRLANIŞI:

Suyu kaynatın, içine Hint yağını ve kakaoyu ilave edin daha sonra da karıştırın. Karışımı içi su dolu başka bir kaba alın ve kremsi bir hale getirin ve o zamana kadar orda bekletin. Bu karışımı 15 gün boyunca kirpiklerinize sürün, yatmadan önce. Karışımı boş bir maskara şişesine koyup öyle sürmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

5.Kirpik Fırçalama Yöntemi;

Kirpik Uzatma

Kirpiklerinizi günlük olarak, saçlarınızı taradığınız gibi fırçalayın. Tıpkı saçı taramak fırçalamak saç derisindeki kan dolaşımını uyararak saçın çıkmasını hızlandırdığı gibi, kirpiklerinize hafifçe kirpik fırçasıyla fırçalamak kirpik köklerini uyarır ve hızla büyümesini yardımcı olur.

6.Beslenme;

Kirpik Uzatma

Her şeyi yola koyan şey beslenmenin dengeli ve düzenli oluşudur. Kirpikle beslenmenin ne ilgisi var demeyin, çok ilgisi var, çünkü vücut bir bütündür ve tükettiğimiz tüm gıdalar,bedenimize aynı oranda dağılır.

İlgili yazı

En Doğal Saç Uzatma Yöntemleri ile 2 Haftada Gözle Görülür Fark Yaratın!

4 YORUMLAR

  1. slm arkadaslar. benim saclarim rofleden cok yipranmisti. hem hic uzamiyordi. keratinbakim.com sitesinden saf keratinli urunler aldum. yipranma ve kiruklari giderdi. saci hizli da uzatti. simdi bu urunleri kaş ve kirpik icin de kullaniyorum. 2 hafta oldu ciddi bir fayda/gordum. denemenizi oneriririm.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here