Afrika’da insanların açlıktan ölmesi, dünyanın en büyük utanç kaynağı. Dünyanın yarısı zenginlik içinde yaşarken, diğer yarısının açlıktan ölmesi ve bunun için yeterli çabanın gösterilmemesi kanayan bir yara. Bu duruma dur demek insanlar olsa da, çabaları yetersiz, denizde bir damla. Ama iyi ki varlar! Onlar sayesinde insanlığın ölmediğini görmek mutluluk verici. Şimdi konuya geçmeden önce “İhtiyacı Olan İnsanlar” adında başlatılan bir kampanya ile sizi tanıştırmak istiyoruz. Gerçekten dikkat çekici bir kampanya.

“İhtiyacı Olan İnsanlar”

Bu kampanya Çek Cumhuriyeti’nde başlatıldı. Kampanyanın amacı şu; Afrika’da yaşayan ve açlıktan ölmek üzere olan insanların temel ihtiyaçları için gerekli paranın, insanların lüks için harcadığı paranın yanında ne kadar küçük kaldığını gösteriyor. Afrika yerlililerinin, bu markaların afişlerinde yer alan mankenler gibi poz verdiği bu çalışmalar oldukça dikkat çekici.

Fotoğraflarda çanta, losyon, güneş gözlüğü gibi ürünler yer alıyor. Bunun yanında bu ürünlerin fiyatı ve pozu veren Afrika yerlilelerin temel yaşam ihtiyaçları için gerekli para yazıyor. Aradaki uçurumu gördüğünüzde sizinde içiniz acıyacak.  Fotoğraflarla tanışmaya ne dersiniz?

Aradaki Uçurumu Görmeye Hazır mısınız?

afrikali-cocuklarin-psikolojisini-duzeltmeye-calisan-99-yasindaki-kadin-5 afrikali-cocuklarin-psikolojisini-duzeltmeye-calisan-99-yasindaki-kadin-6 afrikali-cocuklarin-psikolojisini-duzeltmeye-calisan-99-yasindaki-kadin-7 afrikali-cocuklarin-psikolojisini-duzeltmeye-calisan-99-yasindaki-kadin-8

Yaşı Kadar Büyük Yüreğe Sahip Lillian Weber

Şimdi de sizi Afrika’daki çocukların mutluluğuna kendini adayan mükemmel bir insanı tanıtmak istiyoruz. Lillian Weber 99 yaşında. 2 yıldır hergün elbise dikiyor hem de mükemmel bir sebeple.

 

afrikali-cocuklarin-psikolojisini-duzeltmeye-calisan-99-yasindaki-kadin-1

Lillian Weber 2 yıldır 800’e yakın elbise dikmiş. Bu elbiselerin hepsi aynı kalıptan çıkıyor ancak hepsi farklı bir şekilde süslenerek, farklı elbise görünümü kazanıyor.

afrikali-cocuklarin-psikolojisini-duzeltmeye-calisan-99-yasindaki-kadin-2

Little Dresses for Africa yardım organizasyonu sayesinde diktiği elbiseleri Afrika’da ihtiyacı olan çocuklara ulaştırmayı başarmış.

afrikali-cocuklarin-psikolojisini-duzeltmeye-calisan-99-yasindaki-kadin-3

Lillian Weber’in amacı 100 yaşına geldiği zaman 1000 elbiseye ulaşmak. Amacına ulaştığı zaman elbise dikmeyi bırakacak ve arkasında 1000 mutlu Afrikalı çocuk bırakacak. İnsana bundan daha mutluluk verici bir şey olabilir mi?

afrikali-cocuklarin-psikolojisini-duzeltmeye-calisan-99-yasindaki-kadin-4

Kanserli Çocukların Psikolojisini Anlayan 3 Yaşındaki Büyük Kız başlıklı yazımızı okumak ister misiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here