in

Ameliyatsız Kırışık Tedavisi: Botoks

Botoks yaşlanma belirtileri gösteren bir yüzü gençleştirmek, yüzün erken yaşlarda kırışmasına engel olmak için aşırı mimik kullanımını azaltmaya yarayan enjeksiyon tedavisi yöntemidir. Botulinum toksin enjeksiyonu yani botoks cerrahi olmayan yüz gençleştirme operasyonudur. Birkaç dakika içinde uygulanabilen, vücuda herhangi bir zararı olmayan, etkisini bir – iki gün içinde gösteren en çok talep edilen ve tüm dünyada en sık uygulanan estetik türüdür.

Botoks
Yüzdeki mimik oluşumuna sağlayan kaslara minimal düzeylerde uygulanarak ciltte deformasyona neden olacak kadar hareket etmemesi sağlanır. Ortalama dört ile altı ay arasında yüzdeki aşırı mimik kullanımını engelleyerek cildin gergin durmasını ve daha uzun süre kırışmadan genç kalmasını sağlar.
Botoks enjeksiyonu sadece estetik cerrahide değil, bunun dışındaki birçok hastalığın tedavisinde de kullanılan güvenilirliği ispatlanmış bir uygulamadır. Hem yüzde hem de boyun bölgesinde kullanılarak özellikle göz çevresi, kaş arası ve alın çizgilerini başarıyla ortadan kaldırılabiliyor.

Botoks
Yaklaşık 72 saat içinde etkisini gösteren enjeksiyonla kırışıklar büyük oranda giderilebiliyor, etkisi ise 3 ile 4 ay boyunca devam ediyor. Kırışıklıklar tekrar ortaya çıkmaya başladığında işlemin de tekrarlanması gerekiyor.
Botoks uygulaması yüz gençleştirmede kullanılan diğer operasyonlara kıyasla daha hızlı, daha zahmetsiz bir işlemdir. Operasyon sonrası iyileşme süreci olmayan, ağrısız ve sızısız bir tedavi işlemidir.
Eğer alanında uzman cerrahlar tarafından uygulanırsa yüzde sanıldığı gibi donuk bir ifadeye yol açmamaktadır. Donuk ifadeli botoks uygulamaları alanında uzman olmayan kişiler tarafından uygulanmış kötü örneklerdir.
Yine sanıldığı gibi yüzdeki mimikleri dondurmaz, sadece kırışıklığa neden olacak kadar aşırı kullanımını engeller. Günümüzde birçok dünyaca ünlü aktris gençliklerini botoks enjeksiyonları ile koruyorlar. Dev ekranlardan yansıyan görüntülerinde botoks enjeksyonunun izine rastlamak pek mümkün olmuyor.
Plastik cerrahinin mucizevi tedavilerinden olan botoks enjeksiyonu kullanımı her yıl daha da artan başarısı ispatlanmış bir uygulamadır. Siz de yüzünüzde oluşan yaşlılık belirtilerinden bu yöntemle kurtulabilir ya da erkenden önlemini alarak yüzünüzü kırışmasını geciktirebilirsiniz.
Güzel olmak ve güzel kalmak sanat işidir.
Sevilerimle…

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Op. Dr. Güncel Öztürk

Op. Dr. Güncel Öztürk

Yaşantım boyunca iki şeye odaklandım; biri Estetik diğeri Sanat. İnsan Heykeltraşı Güncel Öztürk’ün Estetik Cerrahi Sanatı ile tanışın..

1979 yılında sanatçı bir babanın oğlu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının heykeltraş olması sanat ortamında olmasını sağladı. Bunun etkisiyle Güncel Öztürk, çok sayıda heykel ve resim çalışmaları yaptı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ nden mezun olup Tıp Doktoru ünvanını aldı. Aynı tarihte Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) tercihini plastik sanatlara yakın olan plastik cerrahi bölümünden yana yaptı. Sınavda dereceye girip, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazandı.
Uzmanlık eğitimi döneminde, 6 yıla çıkan eğitim sürecinin bir bölümünü 2006 yılında Yale University, New Haven Hospital Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Connecticut-ABD’ de John A. Persing, MD, FACS baş denetimi altında burun ve yüz estetiği üzerine eğitim aldı. 2007 yılında University of Miami, Jackson Memorial Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Florida- ABD’ de burun ve meme estetiği eğitimi aldı. 6 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aslerlik görevini Malatya Askeri Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerahisi’ nde ve zorunlu hizmet görevini Sivas Numune Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nde yaptı.

Acıbadem Fulya Hastanesi, Acıbadem Maslak Hastanesi, Acıbadem Levent Tıp Merkezi ve Acıbadem Etiler Tıp Merkezi’ nde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı.

Avrupa Plastik Cerrahi Denklik

(European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery; EBOPRAS)
Step I, Brüksel – BELÇİKA, 2010

Step II, Marseille – FRANSA, 2011

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi, 2010

Neva Art Gallery (Sanat Galerisi) ve Hairneva (Profesyonel Saç Ekimi) kurucusudur.

Burun Sanatı kitap yazarıdır.

Dr. Güncel ÖZTÜRK Nişantaşı’ndaki Özel muayanehanesinde hizmet vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Ucu estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yüz Gençleştirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler