Oje sürmek aslında olduka basittir. Fakat gelişigüzel oje sürmek, tırnak bakımını önemsememektendir. Oje süren kadın mutlaka nasıl oje sürülür bilmesi gerekmektedir. Bunun için belli adımlar vardır. Bunları sizler için sıralıyor ve oje nasıl sürülür anlatıyoruz.

Manikür

Manikür güzel ve bakımlı bir el için ilk ögedir. Eğer tırnak etlerinizde ölü deri oldukça fazlaysa etkiler kesmelisiniz. Tırnak yapınıza uygun bir şekil belirlemekte yarar var. Oval yada küt olması tamamen sizin seçiminize kalmış. Tırnağınıza yakışan modeli uygulamanız önemli.  Manikür öncesi tırnağınızı törpülemenizi daha yararlı olacaktır.

El Kremi

El kremi tırnak etlerinizi yumuşatma ve daha kolay oje sürmede oldukça etkilidir. Elinize düzenli olarak krem uygulaması yapın. Vazelin de kullanabilirsiniz. Ellerinizin ve tırnaklarınızın yumuşak olması daha bakımlı gösterecektir.

Oje Fırçası Seçmek

Oje fırçası, oje sürerken önemli bir etmendir. Geniş yelpazeli bir oje fırçası işinizi yokuşa sürebilir. Klasik oje fırçaları olan oje markalarını tercih edin. Oje sürer taşırmamak için iyi bir adım olacaktır.

Mükemmel oje nasıl sürülür?

Gelelim mükemmel oje nasıl sürülür? sorusunun cevabını vermeye. Manikür, oje fırçası ve el kremi adımlarını uyguladıktan sonra oje sürme işi oldukça basit.

İlk kat için oje fırçasını oje şişesine batırıp birazını şişenin kenarına sürün. Tırnağın üçte biri olacak şekilde ortasından aşağı doğru sürün. Burada tırnağı merkez almak önemli. O ojeyi sonrasında yayarak üzerinden geçin. Tam dibe doğru fırçayı sürmeyin.

İkinci kat için ilkinden biraz daha fazla oje olsun fırçada. Yaklaşık 2 dakika sonra ikinci katı sürün. Kenarlara taşan ojeleri kulak temizleme çubuğuna aseton damlatıp temizleyin. İşte mükemmel ojeye kavuştunuz.

Son olarak ojeniz kuruduktan sonra cila sürmekten yarar var. Ojenin uzun süre kullanılması ve soyulmaması için bu adımı da atlamayın.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here