in

Bel Ağrısı Hangi Aşamada Cerrahi Müdahale Gerektirir?

Her bel ağrısından tabi ki korkulmamalı, kas tutulması yada omurganın arkasınaki eklemlerin kayması durumuna o zaman bunlar basit tedavilerle halledilebilir. Ama bu bel ağrısı, kalçanıza ve bacağınıza doğru yayılıyorsa, yürürken sık sık durmanıza yol açıyorsa veya ayağanızda bir güç kaybı yarattıysa o zaman bu önemlidir. Eğer bacağa yayılan ağrı varsa bu bel fıtığının belirtisidir. Sadece ağrı varsa bu basit tedavilerle sıcak uygulamalarla, ilaçla giderilebilir. Ama bu ağrıyla beraber ayağanızda birde güç kaybı varsa topuklarınıza basarak yürüdüğünüzde ayağınızın biri aşağı doğru gidiyora veya parmak ucuna yürürken ayağınız üşüyorsa o zaman ayacağınız felce doğru gidiyor demektir. Bu aşamada bir cerrahi müdehale gerekir. O yüzden belinizdeki ağrı bacağınıza yayılıyorsa, yürürken sık sık durma ihtiyacanız mutlaka bir beyin cerrahına başvurmanız gerekir.

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Op. Dr. Aybars Akkor

Op. Dr. Aybars Akkor

Op. Dr. Aybars Akkor, 1962 yılında İstanbul’da doğmuş; ilköğrenimini 1973 yılında Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrıöver İlkokulu’nda tamamlamıştır.1981 yılında İstanbul Alman Lisesi’nden; 1987 yılında da İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Mezuniyet sonrası mecburi hizmetini 1987-1988 yıllarında Manisa Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimini 1988-1994 tarihleri arasında, İstanbul Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği’nde yaptığı dönemde, 1991 yılında İsviçre Zürih Üniversitesi’nde Prof.Dr. Gazi Yaşargil’in yanında “Mikro Cerrahi” ameliyatlarını izlemiştir. Ljublyaana, Slovenya’da Prof. Dr. Vinco Dolenc, Graz, Avusturya’da Prof. Dr. W. Asher yanında staj görmüştür.

Askerlik görevini 1992 yılında Van Jandarma Tugayı Askeri Hastanesi’nde yaptıktan sonra, 1993-1994 döneminde İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Hastane Yönetimi’nde Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır. Bir çok hastanede Başhekim ve Genel Müdür’lük görevlerinde bulunmuştur. Pittsburg, ABD.’de Prof. Dr. J. Maroon, Munih, Almanya’da Prof. Dr. H.M. Mayer yanında da eğitim almıştır.

Op. Dr. Aybars Akkor, Temmuz 1998 yılında, Nişantaşı, İstanbul’da muayenehane açarak serbest hekimlik yapmaya başlamıştır.

Evli ve bir kız çocuk babasıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hafta Hafta Gebelik (20-27)

Depresyon Belirtileri Nelerdir ve Depresyon ile Yas Süreci Farkı Nedir?