in

Biberon Seçiminde Dikkat! Gaz Yapmayan Biberon

Gün geçmiyor ki annelerin, bebeklerin hayatını kolaylaştıran bir ürün ortaya çıkmasın. Teknoloji gelişiyor, ama elbette sadece daha güzel fotoğraflar paylaşmamız, daha çok gezmemiz, daha kolay iletişim kurabilmemiz için değil sadece aynı zamanda annelerin, özellikle de henüz tüm işlerini ağlayarak hallettirmeye çalışan bebeklerin hayatını kolaylaştırmak için. Bu anlamda anneleri en çok sevindirecek ürünlerden biri ise gaz yapmayan biberon.

Süt veremeyen annelerin ilk yardımcısıdır biberon. Bebeğe uygun olan mama biberon sayesinde verilir. Aynı zamanda çalışan ve sütünü sağıp da veren annelerin de kurtarıcısıdır. Her daim bebeklerinin yanında olamayan anneler için anne sütünün devamlılığı açısından biberon önemli bir ayrıntıdır. Bebeğin her daim anneden emzirilmesi sağlansa dahi bebeklere su verilmeye başlandıktan sonra da biberon kullanımı zorunludur. Yani bu açıdan baktığımız zaman her anne bir gün bebeği için biberon kullanacaktır. Peki ama hangi biberon?

Gaz yapmayan biberon nedir? Diğer biberonlardan farkı nedir?

Küçük bebeklerin en büyük sıkıntısı kesinlikle gazdır. Minik midelerinde, minik bağırsaklarında oluşan gaz onlar için şiddetli bir ağlama sebebidir. Standart biberonlar gaz riskini artırır. Çünkü bebek biberondan sıvıyı emerken aynı zamanda belli bir miktarda gazı da yutar. Normalde verilmese bile anne sütü ya da mama bebeklerde gaz yapar. Bir de üzerine biberondaki hava eklenince gaz sorunu büyür de büyür.

Gaz yapmayan biberon da işte bu hava birikimini önlemeyi ve çocukların hava yutmamasını sağlamayı amaçlar. İçerisinde havalandırma için özel bir aparat bulunan, tamamen anne memesi şeklinde tasarlanıp havayı iç kısımda biriktiren biberonlar bebeklerin biberon yüzünden oluşan gaz sorununu çözmeyi amaçlıyor.

Gaz, bebeklerde gerçekten önemli bir problemdir. Önlemediği ya da çözülemediği takdirde vitamin eksikliğine, kusmaya sebep olabilir. Bu minicik bedenlerde gaz problemi, yetişkinlere nazaran çok daha fazla önem arz etmektedir.

Siz de bebeğinizin sindirimi ve rahatlığı için ürün arayışındaysanız bu biberonları kesinlikle araştırmanızı ve edinmenizi öneririz.

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yasemin Ergenç

Yasemin Ergenç

Yazan ama çizemeyen, kıvırcık bir blogger. He bir de lisedeki gözlüklü ve sivilceli şişko kız bendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diyet Yaparken Kilo Almak

Doğum Sonrası Korse Kullanmak İçin 5 Neden