Tam adı William Bradley Pitt olan aktör, 1963 doğumludur. Oyuncu ve film yapımcısı olan Pitt, Missouri Üniversitesi’nin gazetecilik bölümünden mezun olmasına kısa süre kala, Pasadena’daki bir Güzel Sanatlar Akademisi’ne devam etme amacıyla Hollywood’a gitmiştir.

Çok küçük işlerde çalıştıktan sonra; 1989’da “Cutting Class” isimli düşük bütçeli bir yapımda rol alarak ilgi çeken Brad Pitt, “Thelma & Louise” deki on beş dakikalık rolü ile birlikte “Dünyanın En Seksi Adamı” unvanını almıştır.

Sarışın ve mavi gözlü olan Pitt, fiziksel özellikleriyle dikkat çekerek en tanınan aktörler arasındaki yerini alacaktır. Bu özellikleriyle tanınmak yerine, yeteneği ve aktörlüğüyle tanınmak isteyen Brad Pitt filmleri ise zamanla artmakta ve tüm dünya üzerinde en çok izlenen, ödülleri alan yapımlar arasındadır.

Özel hayatıyla da dikkat çeken Brad Pitt, 2000 yılında kendisi gibi oyuncu olan Jennifer Aniston ile evlenmiştir. 4 yıl süren bu evlilik sonrasın Brad Pitt, kendisi gibi tanınan ve beğenilen Angelina Jolie ile birlikte olmaya başlamıştır. Pitt ile Jolie, 3 öz 3 de evlatlık çocuklarıyla beraber yaşamaya başlamış ve 2014 yılında evlenmeye karar vermişlerdir. Tüm dünyanın beğenerek takip ettiği bu ikiliye hayranları “Brangelina” ismini vermiştir ve ayrılıkları da büyük yankı uyandırmıştır. 2016 yılında ayrılan çiftin aşkları gibi ayrılmaları da olaylara sebep olmuştur.

Brad Pitt Filmleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here