in

Burun Ucu estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Burun ucu estetiği, burnun estetik ve anatomik yapısındaki dengesizlikleri ve şekil bozukluklarını gidermek amacıyla yapılan bir operasyondur.  Bu operasyonda burnun üst ve orta kısmına herhangi bir işlem yapılmaz. Lokal ya da genel anestezi ile plastik cerrahınız burun ucu operasyonunu gerçekleştirir.

Burnunuzun yapısı güzel olsa bile kimi zaman doğal burun ucunuz ya da kötü sonuçlar alınmış estetik burun operasyonları sonrası burun ucunda sarkmalar, asimetri, genişleme ya da düşüklükleri düzeltmek adına yapılan bu işlem burun yapısını tamamen değiştirilmesi için yapılan estetik burun operasyonundan daha farklıdır. Öncelikle burun ucu estetiği çok daha kısa sürer, tabii bu işlem yapılacak burun yapısına göre değişir.

Peki Sizi Neler Bekliyor?

human-nose

Burun ucu estetiğinde, burun ucu yüz yapısına ve burnun anatomic yapısına göre yeniden şekillendirilir. Kıkırdak fazlası alınır, burun deliklerindeki asimetri giderilir. Kapalı burun estetiği ile yapılan burun ucu estetiğinde burnun iç kısmına bir kesi yapılır. Operasyon sonrası bu kesiler iz bırakmaz ve tamamen yok olur.

 

Operasyonda septum adı verilen burnun orta bölümdeki kıkırdağa müdahale edilmişse bildiğimiz klasik bez tamponlar kullanılmaz. Burada eyapılacak en doğru şey ya silicon yaprakçıklar kullanmaktır (burundan nefes almaya izin verir) ya da burun içine özel bir aletle eriyen dikişler konularak tamponsuz burun ucu estetiği gerçekleştirilir.

Burun Ucu Estetiği

Operasyon sonrası burun üzerindeki özel bandajlar ise 5 ila10 gün arasında plastik cerrahınız tarafından alınır. Üçünçü haftadan sonra operasyonun burnunuza verdiği yeni şeklin farkına daha iyi varır ve keyfini çıkarmaya başlarsınız. Burun ucu, operasyondan sonra son şeklini yaklaşık altıncı ay civarında almış olacaktır.

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Op. Dr. Güncel Öztürk

Op. Dr. Güncel Öztürk

Yaşantım boyunca iki şeye odaklandım; biri Estetik diğeri Sanat. İnsan Heykeltraşı Güncel Öztürk’ün Estetik Cerrahi Sanatı ile tanışın..

1979 yılında sanatçı bir babanın oğlu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının heykeltraş olması sanat ortamında olmasını sağladı. Bunun etkisiyle Güncel Öztürk, çok sayıda heykel ve resim çalışmaları yaptı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ nden mezun olup Tıp Doktoru ünvanını aldı. Aynı tarihte Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) tercihini plastik sanatlara yakın olan plastik cerrahi bölümünden yana yaptı. Sınavda dereceye girip, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazandı.
Uzmanlık eğitimi döneminde, 6 yıla çıkan eğitim sürecinin bir bölümünü 2006 yılında Yale University, New Haven Hospital Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Connecticut-ABD’ de John A. Persing, MD, FACS baş denetimi altında burun ve yüz estetiği üzerine eğitim aldı. 2007 yılında University of Miami, Jackson Memorial Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Florida- ABD’ de burun ve meme estetiği eğitimi aldı. 6 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aslerlik görevini Malatya Askeri Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerahisi’ nde ve zorunlu hizmet görevini Sivas Numune Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nde yaptı.

Acıbadem Fulya Hastanesi, Acıbadem Maslak Hastanesi, Acıbadem Levent Tıp Merkezi ve Acıbadem Etiler Tıp Merkezi’ nde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı.

Avrupa Plastik Cerrahi Denklik

(European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery; EBOPRAS)
Step I, Brüksel – BELÇİKA, 2010

Step II, Marseille – FRANSA, 2011

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi, 2010

Neva Art Gallery (Sanat Galerisi) ve Hairneva (Profesyonel Saç Ekimi) kurucusudur.

Burun Sanatı kitap yazarıdır.

Dr. Güncel ÖZTÜRK Nişantaşı’ndaki Özel muayanehanesinde hizmet vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yüz İfadenizi Botoks ile Değiştirin

Ameliyatsız Kırışık Tedavisi: Botoks