Ağda özellikle Türk kadınları arasında en sık kullanılan epilasyon yöntemidir. Ancak ne yazık ki bu yöntem pek çok kişi için inanılmaz acılı bir yöntemdir. Şu an burayı okuyan bir erkek varsa muhtemelen abarttığımızı düşünecektir ancak emin olun ki abartmıyoruz ve acısız ağda istiyoruz! Ağdadan önce rahatlatıcı losyonlar vs. var elbette ama her zaman elimizin altında bulunamaz elbette. Peki yine de acısız ağda mümkümn mü?

Tamamen acısız değil belki ama biraz daha acısız bir ağda, evet mümkün!

7. Uyuşturucu Losyonlar

Yazının başında da dediğimiz gibi ağda aşamasında cildi rahatlatmak için satılan çeşitli losyonlar, kremler mevcut. Ama bizim tavsiyemiz bunları bir dermatolog gözetiminde kullanmanız. Çünkü her ne kadar krem önemsiz gibi görünse de daha büyük cilt sorunlarına neden olabilir.

6. Sonrasında Buz Kompresi

Ağda sonrasında uyguladığınız bölgeye yapacağınız buz kompresi cildi ciddi anlamda rahatlatacaktır. Evet, ağda acısı azalmıyor ama en azından ağdanın yarattığı ağrı ve kızarıklık bu sayede daha kolay geçiyor.

5. Zaman

Reglinizden yaklaşık 1 hafta önce kesinlikle ağda yapmayın, yaptırmayın. Bu dönemde cilt inanılmaz derecede hassastır. Bu nedenle ağda işini reglin 1 hafta sonrasına atmalısınız. Cilt rahatlar ve daha az acı hissedersiniz. Hem de bu zaman diliminde yaptığınız takdirde hormonların daha az çalışmasından dolayı tüyleriniz daha geç çıkacaktır.

4. Doğru Nefes

Ağdayı cildimize yapıştırırken sorun yok da, çekme aşaması baya sıkıntılı. İşte o çekme aşamasından hemen önce derin bir nefes alın ve çekerken aynı anda o nefesi verin. Evet, iki işe birden odaklanmak o anda zor gelebilir ancak zaman içerisinde bu ikisini aynı anda yapmaya alışırsınız ve bu sayede acıyı daha az hissedersiniz.

3. Başka Şeylere Odaklanma

Eğer ağdayı kendiniz yapıyorsanız bu çok mümkün olmayabilir ama kuaförde ağda yapılırken kitap, dergi okuyabilirsiniz. Ya da evde yapıyorsanız bu işi televizyon karşısında yapabilirsiniz. Bu sayede odağınız başka yere kayar ve acıyı daha az algılarsınız.

2. Duş

Duş, cildi rahatlattığı ve temizlediği için ağda için daha az acılı ve daha temiz dolayısıyla daha elverişli bir cilt sağlıyor.

1. Bebek Pudrası

Ağdayı temiz cilde yapmak önemli ancak ağdayı cilde değil de, tüylere yapıştırmak da önemli. Özellikle ağda çok sıcaksa ve bölgede tüy azsa ağda cilde yapışıyor ve cildi daha çok tahriş ediyor. Ama eğer bölgeye bebek pudrası serperseniz hem işiniz çok daha hızlı biter, hem de cilt tahrişinden ve acıdan kurtulursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here