in

Diş Macununun Sadece Dişler İçin Üretilmediğini Gösteren 7 Temizlik Hilesi

Dişlerimizi temizlemek için vazgeçilmezimiz olan diş macunu evimizdeki ince temizlik detayları için de vazgeçilmezimiz olmaya aday. Her ev hanımı için yaz temizliği zamanı yaklaşırken diş macunuyla yapılabilecek temizlik tüyoları şimdi sizlerle!

7.Derzleri pırıl pırıl yapın.

Fayansların arasındaki o derzler pek çok kişinin korkulu rüyasıdır. Çamaşır suyu bir yerden sonra yetersiz gelmeye başlar. Derzlerin bembeyaz olmasını istiyorsanız şayet diş macununu derzlere sıkın ve 5-6 saat bekletin. Ardından sert bir fırçayla temizleyip, durulayın.

6.Ayakkabılarınız yepyeni olsun.

Beyaz ayakkabılar çok şık duruyor ancak aslında temizliği büyük bir problem. Bu problemi de diş macunuyla aşmaya ne dersiniz? Tıpkı dişlerinizi fırçalarmış gibi eski bir diş fırçasına bir miktar diş macunu sıkın ve ardından ayakkabılarınızı fırçalayın. Sonrasında temiz, sadece ıslatılmış bir fırçayla durulayın.

5.Ütülerdeki paslara son.

Ütünüzü genelde buharlı ayarda kullanıyorsanız bir süre sonra ütünüzün tabanında paslar meydana gelir. Bu pasları yok etmek için de en etkili yöntem diş macunu. Ütünüz fişte değilken nemli bir bez ve diş macunu kullanarak paslardan kurtulabilirsiniz.

4.Banyoda mutlak temizliğin anahtarı diş macunu!

Küvet, lavabo gideri, su armatürleri gibi kireç bağlayan noktalar için diş macunu hem parlatıcı, hem de kireç sökücü etkisini gösterecektir.

3.Gümüş aksesuarlarınız ilk aldığınız günkü gibi olsun.

Gümüş dekoratif objeleriniz ya da takılarınız zaman içerisinde kararabilir. Bu kararmayı gidermek için az miktarda diş macunu kullanıp bir süre beklettikten sonra yumuşak biz bezle silerseniz gümüşlerinizin ilk günkü gibi parladığını göreceksiniz.

2.Halılarınızı temizleyin.

Halılarınızdaki lekeler için suyla karıştırdığınız bir miktar diş macununu halılarınız üzerindeki lekelere uygulayın. 2-3 saat sonra nemli bir bezle silin.

1.Ayna ve camlarınız buğulanmasın.

Su buharı özellikle banyodaki ve mutfaktaki pencereler, aynalar için büyük bir problemdir. Temizlediğiniz ayna ve camların daha uzun bir süre su damlası lekesi olmadan kalmasını istiyorsanız camlarınızı ve aynalarınızı normal bir temizleyiciyle temizledikten sonra diş macunu sıktığınız kuru bir bezle üzerinden geçin ve leke kalmayana kadar ovun. Bu yöntemi su buharı olmasından bıktığınız gözlük camlarınıza da uygulayabilirsiniz.

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yasemin Ergenç

Yasemin Ergenç

Yazan ama çizemeyen, kıvırcık bir blogger. He bir de lisedeki gözlüklü ve sivilceli şişko kız bendim.

En Yakın Çiçekçiye Koşmanıza Sebep Olacak 20 Çiçekli Ev Dekorasyonu

Tarih Sahnesinden Adları Silinen 20 Ünlü Çift