Şöyle bir durup etrafınıza baktığınız zaman kadınlarda en çok hangi saç rengini görüyorsunuz? Sanıyorum ki sarı. Sarı saçlar kadınların hiçbir zaman bitmeyecek gibi görünen tutkuları adeta. Bu yüzden sokaklarda en çok gördüğümüz saç rengi sarı ve tonları. Doğal yollarla sarışın olmanın bir kaç yolu vardır. Fakat bu çok koyu renklerden bu tona geçiş için yeterli olmayacaktır.

dogal yollardan sarisin olmanin en balli yolu 07

Ama saç boyatmak saçı inkar edilemez derecede yıpratıyor. Tamamen kimyasal, saçınızdan akmayacak bir maddeyi saçlarınıza sürüyorsunuz, haliyle saç da yıpranıyor. Dahası dipler geliyor, sonra tekrar boya masrafı, sonra tekrar saç bakım masrafları derken liste uzuyor ve bu döngü de, boyanın saçları yıprattığı gibi kadınları yıpratıyor.

dogal yollardan sarisin olmanin en balli yolu 03

Peki aslında sarı saçların çözümünü çok uzaklarda aradığımızı söylesem?

Papatya yöntemini duymuşsunuzdur. Mayıs papatyaları toplanır, kaynatılır ve suyuyla saçlar yıkandığında saç renginin açılacağı söylenir. Ancak bu biraz zahmetli bir iştir, kabul edelim. Yapan ve başarıya ulaşan var ama bunu da belirtmeden geçmeyelim.

dogal yollardan sarisin olmanin en balli yolu 06

Bugün size anlatacağım yöntem ise yine oldukça doğal bir yöntem. Kısa süre içerisinde saç renginizi açacak bu formül sayesinde artık saçlarınızı yıpratmadan hatta saçlarınıza bakım yaparak sarı saçlara kavuşmanız mümkün.  Tabi biraz zaman ve sabır eşliğinde.

dogal yollardan sarisin olmanin en balli yolu 02

Formülümüzün başrolü bal. Neden bal? Çünkü balın içerisinde bulunan hidrojen peroksit zaman içerisinde saç renginin açılmasını sağlıyor. Aynı zamanda saçlara verdiği nemi, yaptığı bakımı da sayarsak hem bakımlı saçlara hem de doğal yollardan açılmış saçlara kavuşuyorsunuz.

dogal yollardan sarisin olmanin en balli yolu 08

Tabi sadece bal değil, aynı zamanda saç kremi kullanacağız bu maske için. Kullanacağınız saç kremi mümkünse doğal içerikli olsun. Ama eğer elinizde yoksa kalitesine güvendiğiniz bir kremi de kullanabilirsiniz.

dogal yollardan sarisin olmanin en balli yolu 04

Bal ve saç kremini karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürün ve saçlarınızda en az 8 saat bekletin. Uzun bir süre olduğunu biliyorum ama en doğalından, en bakımlısından sarı saçlar için değer bence. Ardından saçlarınızı yıkayın. Bu maskeyi haftada bir tekrarladığınız takdirde, bir süre sonra saç renginizin açıldığını göreceksiniz.

dogal yollardan sarisin olmanin en balli yolu 05

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here