Anneler günü yaklaşıyor. Eğer annenize hediye alma konusunda bir karar veremiyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okuyun. 🙂

Annelerimize hediye almak için mağaza mağaza geziyor ve karar veremiyorsanız bu annenize çok iyi hediye almak istiyor olmanızdan. Anneler hediyeye önem vermezler aslında onlar özel olduklarını hissetmek isterler. Onlara özel olduklarını hissettirmek için el yapımı anneler günü hediyesi hazırlayabilirsiniz. Anneleriniz buna bayılacaktır. Bir şeye emek vermek parayla satın alınmasından daha önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu konu hakkında size bir kaç öneride bulunacağız. Bu önerilerden birini mutlaka yapabilirsiniz, gözünüz korkmasın. 🙂

Anneler Günü Hediyesi El Yapımı

Anneler günü hediyesi el yapımı olunca; anneler bu duruma daha çok sevinecektir. Maddi bir hediye ile ölçülemeyecek derece özel olan bu anneler günü hediyesi el yapımı için size farklı alternatifleri sıraladık. Bu yıl da annenize kendi emeğinizi hediye edin.

El Yapımı Çanta

Her kadın çantayı çok sever. Annenize çanta almak yerine bir çanta dizayn edebilirsiniz. Hatta hazır aldığınız bir çantaya onun sevdiği tarzda işlemeler yapabilir taş yapıştırmalar ile farklı bir hale getirebilirsiniz. Sezonun en moda uygulaması olan patchworkü kullanarak fotoğraftaki gibi bir çanta yapabilirsiniz. Bir ipucu verecek olursak mavi ve yeşil sezonun en moda rengi. Anneniz yaz aylarında böyle bir çantayı omzundan sizi de dilinden düşürmeyecektir. 🙂

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 01

El Yapımı Telefon Kılıfı

Akıllı telefonların yaygınlaşması sayesinde telefon kabı kullanımı bir moda haline geldi. Anneler titizdir, telefonlarını korumak isterler.  Bunun için annenize telefon kapı hediye almak yerine onun için bir telefon kabı dizayn edebilirsiniz. Bunun için tasarım yapılmayan sade bir telefon kabı almanız yeterli. İstediğiniz bir kumaş veya boncuk, taş gibi yardımcı gereçlerle telefon kabını annelerinizin zevkine göre dizayn edebilirsiniz.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 27

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 28

 

Anneler Günü Hediyesi Renkli Yastık

el-yapimi-anneler-gunu-hediyeleri-24

Anneler günü hediyesi olarak annenize kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz rengarenk bir yastık hediye etmeye ne dersiniz? Keçe ile süsleyebileceğiniz bu yastık, annenize sizi hatırlatacak.

 

El Yapımı Kulaklık

Anneler günü için harika bir kulaklık hazırlamaya ne dersiniz? En basit el yapımı anneler günü hediyeleri arasında yer alan bu kulaklığa anneniz bayılacaktır.

El Yapımı Anneler Günü Hediyeleri

Eğlenceli Kek veya Kurabiyeler

Araştırmalar annelerin en çok mutfakta ve çocuklarıyla vakit geçirdiğini gösteriyor. Mutfağa girme sırası sizde. Annenize değişik görünümlü, sıra dışı kek ve kurabiyeler yapabilirsiniz. Aman mutfağı kirletmeyin. 🙂

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 19

 

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 03

El Yapımı Bluz

Elbette bir bluzu baştan aşağı yapmak zor iştir. Herkesin bu kadar bilgisi ve becerisi olmayabilir. Zaten yapmanızı tavsiye ettiğimiz bu değil. Annenizin çamaşır suyu döktüğü veya herhangi bir sebeple giymekten vazgeçtiği o en sevdiği kıyafeti var ya işte onu canlandırın. Biraz işleme veya boncuklar ile onu yenileyin. Anneniz bunu görünce onu ne kadar düşündüğünüzü fark edecektir söylemesi… 🙂

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 04

 

Mesajlı Canım Annem Kavanozu

el-yapimi-anneler-gunu-hediyeleri-25

Anneniz için seçeceğiniz şık bir kavanozu, annenize özel olarak kurduğunuz en anlamlı cümlelerin yazılı olduğu kağıtlarla doldurmaya ne dersiniz? Bu kağıtları isterseniz kalp şeklinde de kesebilirsiniz.

El Yapımı Çerçeve

Bir fotoğraftan başka ney anıları bu kadar canlı tutabilir? Hiç bir şey. Onun sürekli hatırlamasını istediğiniz bir ana ait fotoğraflardan çerçeve yapın. Karton, mukavva veya tahta kullanabilirsiniz. Bu çerçeveyi bir çocuk gibi süsleyin. Unutmayın ellerinizle yaptığınız hediyeler annelerin gözünde paha biçilemez.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 05

Anneniz ile özel anlarınızı kronolojik sıraya göre onun odasına böyle asabilirsiniz.

El Yapımı Anneler Günü Hediyeleri 4El Yapımı Anneler Günü Hediyeleri 4

Yada minik çerçeveler hazırlayabilirsiniz.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 09

El Yapımı Aksesuar

Kadınların vazgeçemediği aksesuarların başında bileklik ve küpeler geliyor. Onlara şık ve zarif birer aksesuar yapabilirsiniz. Tuhafiyelerde bunlar için gerekli malzemeler satılıyor. Arıca youtube.com da uygulamalı videolar izleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 06

Küpeyi tüm kadınlar sever. Annenizin zevkine göre bir küpe hazırlamak oldukça hoş bir fikir. Anneler günü yaklaşmışken elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 20

Böyle renkli bir küpeyi hazırlamadan önce renk seçimini annenizin seveceği renklerden yana yapın.

 

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 09

El Yapımı Vazo

Anneler günü hediyesi olarak çiçek almak bence kolaya kaçmaktır. Birde o çiçeği koyabileceği bir vazo yapmaya ne dersiniz? 🙂 Ben yapamam böyle işleri beceremem dediğinizi duyar gibiyim! Hayır yapabilirsiniz. Daha basit bir öneri vereceğim. Kavanozdan vazo yapın. En azından kavanoza  bir kurdela bağlayın.

Hangi vazoyu hazırlayacağınız konusunda kararsız kalırsanız, annenizin en sevdiği rengi tercih edebilirsiniz. Ayrıca vazo ile hangi çiçeği sunum yapacağınızda önemlidir. Annenize sevdiği bir çiçeği sevdiği bir renkte hediye edebilirsiniz.

El Yapımı Anneler Günü Hediyeleri 2

Bir fanusu harika bir vazo haline getirebilirsiniz. Oldukça hoş ve dekoratif duracaktır. Bunu yapmak için tek ihtiyacınız olan, biraz toprak, taş, çiçek ve fanus. Yada bir kavanoz kullanarak dekoratif bir çiçek vazosu oluşturabilirsiniz.

El Yapımı Anneler Günü Hediyeleri 6

Anneleriniz için oldukça kolay hazırlayabileceğiniz bir vazo. Hem bahar gelmişken böyle bir vazoyu evinde görmekten mutluluk duyacaktır.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 24

Sicim ipi, bir parça kumaş ile böyle şirin ve basit bir vazoyu anneniz için hazırlayabilirsiniz.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 02

Mandalların hiç bu kadar işlev göreceğini düşünmüş müydünüz?

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 07

Yada renkli el işi kağıtlarından böyle yapay çiçekler hazırlayın. Yeteneğinize güveniyor musunuz? O zaman hemen başlayın.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 08

Beyaz çiçeğin olduğu her ortam huzurludur…

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 05

Oldukça kolay gözükse de yaparken dikkatli olmakta fayda var. Doğru ip, kaliteli tutkal ve bir vazo sizin için yeterli olacaktır.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 03

 

Anneye Özel Nostaljik Fotoğraf Albümü

el-yapimi-anneler-gunu-hediyeleri-26

Annenizle birlikte çekildiğiniz en güzel fotoğraflarınızı tasarımını tamamen kendi ellerinizle hazırlayacağınız mini bir albümde toplamaya ne dersiniz? Maneviyat kokan bir hediye arayanlar bu nostaljik albümü çok sevecekler.

Sevgi Dolu Anı Çerçevesi

el-yapimi-anneler-gunu-hediyeleri-23

Eşinizin anneler gününü kutlamak için orijinal bir fikre ihtiyacınız varsa, çocuğunuzun ayak izini kullanarak yapabileceğiniz bu sevgi dolu çalışma bir annenin alabileceği en değerli hediyelerden…

Bardaklar da Bir Emeğiniz Olsun

Bardaklara güzel kurdelalar bağlayın. Annenizin elleri yanmasın diye ufak bir el korumalık dikin. Yeter ki onu sizin düşündüğünü hissetsin.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 08Kahve içmeyi seven annelerin ellerini koruması için böyle şirin bir hediye hazırlayabilirsiniz.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 22

 El Emeği Yastık Yapın

Yeteneğiniz ne kadar ise o kadar işleme yapın. 🙂 Düz bir yastığa boncuk işleyebilirsiniz veya onun ismini…. Farklı bir figürde olabilir. Bunun için önceden bir kumaş üzerinde demene yapmanızı tavsiye ederiz.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 10

Basit bir yastığa düşme veya pul işleyebilirsiniz.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 11

Böyle sevimli yastıklar yapmak biraz zor gözükse de sevginizi katınca olmayacak şey yoktur.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 12

 

Anneniz İçin En Özel Mektubu Hazırlayın

el-yapimi-anneler-gunu-hediyeleri-21

Annenize kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz bir mektuba ne dersiniz? Fincan şeklinde renkli kartonlarla yapabileceğiniz bu vazoların iç kısmına annenize dair en özel cümlelerinizi yazabileceğiniz bir bölüm eklemeyi unutmayın 🙂

 

Cüzdanları İşleyin

Annenize bir cüzdan alın ve bunu işleyin. Bu size her harçlık verdiğinde o cüzdanı daha rahat açmasını da sağlayabilir. 🙂

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 13

İğnelik

Her evin bir iğneliği vardır. Eğlenceli ve annenizi yansıtan bir iğnelik tasarlayabilirsiniz.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 21

 

Annenize Özel Mini Fotokitap

el-yapimi-anneler-gunu-hediyeleri-27

Bu fotokitabı siz mukavva ile hazırlayabilirsiniz. İçerisini annenizin en güzel fotoğraflarıyla donatacağınız bu fotokitabın kapağını da dilediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

 

Makyaj Sepeti

Makyaj sepeti yapmak bunlar arasında en basiti gibi duruyor. Düz bir kumaşa bir kaç cep dikmek kadar kolay bir iş olmasa gerek. Fotoğraftaki örneği inceleyebilirsiniz.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 23

Karpostal

Ona böyle şık bir kart hazırlayın. Ve arkasına da sürekli seni seviyorum annecim, seni çok seviyorum, seni hep seveceğim yazın…( Bütün kartı böyle cümlelerle doldurun) Bu hediyenin fiyatı her hangi bir rakama sığmayacaktır… 🙂

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 25

 El Yapımı Bebekler

Eğer ben yetenekliyim diyorsanız annenize benzeyen bir bebek yapın. Bunu yapmak çok uzun sürmeyebilir. Bunu yaparken eğer elinize iğne batarsa, anneniz sürekli sizin söküklerinizi diktiğini unutmayın.. 🙂

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 26

Anahtarlık Yapın

Keçe kumaş veya bakır tel kullanarak fotoğraftaki gibi anahtarlıklar yapabilirsiniz.

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 04

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 06

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 07

Son Olarak Mutlaka Hediye Paketini Kendiniz Yapın!

Hediye paketini kendiniz hazırlayın. Bunu yapmanız hediyeyi kendi elleriniz ile yapmak kadar önemlidir. 🙂

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi 16

Ben biraz beceriksiz olduğum için anneme kavanozdan vazo yapacağım. 🙂 Sizlerde bu anneler gününde annenize kendi elleriniz ile hediye yapacaksanız;  anneler gününe kadar bizimle paylaşın yayınlayalım. 🙂 Sevgiyle kalın.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here