Özel günler bahane, hediye almak şahane! Yılbaşı yeni geçmiş de olsa, en yakın özel gün sevgililer günü olsa da bu aralıkta da sevdiklerinize içinizden geldiği zaman küçük birer hediye vermeyi ihmal etmeyin. Sevdiklerinizi mutlu etmek için ille de özel günleri beklemenize gerek yok. Üstelik düşündüğünüz gibi hediye için çok büyük bir bütçeye de gerek yok. El yapımı hediyeler ile gönülleri fethedebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu hediyeler nasıl hazırlanıyor birlikte bakalım.

Hediye vermenin en güzel yanı, en az maliyete sahip el yapımı hediyelerin kişiyi en çok mutlu eden hediyeler olmasıdır. Eğer siz de bizim gibi düşünüyorsanız sizler için kolayca yapabileceğiniz en iyi el yapımı hediye fikirlerini derledik. Şimdi size kalan bu fikirlerden bir tanesini seçmek ve hemen harekete geçmek!

Tabi, herkesin zevki farklı olduğu için farklı seçenekleri bir araya toplamayı ihmal etmedik. Gelin şimdi el yapımı hediyeler nasıl yapılır sorusunun cevabını verelim!

Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz El Yapımı Hediyeler

el yapimi hediyeler nasil yapilir 23

Çerçeve ne kadar klasikleşse de hala en iyi hediye seçeneklerinden biridir. İçerisinde hediye edeceğiniz kişiyle beraber fotoğrafınızı koyduğunuzda oldukça anlamlı hale gelir. Ama bunu daha da anlamlı yapacak bir şey varsa eğer o da çerçeveyi sizin yapmanızdır.

Renkli plastik parçaları tutkalla düz bir çerçeveye sabitleyerek oldukça renkli ve hoş bir çerçeve ortaya çıkarabilirsiniz. Bunu cam parçalarıyla da yapabilirsiniz ama dikkat etmenizde yarar var.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 22

Duvara asılacak hoş bir tablo da iyi bir hediye fikridir. Bunun için yan yana dizeceğiniz pastel boyalardan yardım alabilirsiniz. Yan yana dizdiğiniz pastel boyaları kurutma makinesiyle eriterek özgün bir çalışma ortaya koyabilirsiniz.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 21

Plastik kaşıklar el yapımı hediyeler için her zaman iyi bir fikirdir. Siz de plastik kaşıkların, sap kısmını çıkararak geriye kalan kısmı boyayıp hoş bir ayna çerçevesi oluşturabilirsiniz.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 20

Son zamanlarda en moda olan şeylerden bir diğeri de kahve kupasının giydirilmesi. Eğer bu moda hoşunuza gidiyorsa siz de hediye vermek istediğiniz kişinin kupasını giydirmek için ufak bir parça örebilir ya da dikebilirsiniz. Bu parçanın nasıl süsleneceği de tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 19

Başka bir tablo fikri de burada. Bunun için ihtiyacınız olan şey çiviler, ahşap bir tabla ve ip. Çivileri oluşturmak istediğiniz şekil düzleminde çakıyorsunuz, ardından bu çiviler üzerinden iple şeklinizi oluşturuyorsunuz. Kesinlikle sıra dışı ve çok hoş.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 18

Bardak altlığı da el yapımı hediyeler için oldukça iyi bir fikirdir. Siz de böyle düşünüyorsanız renkli yünlerden bir sürü bardak altlığı örebilirsiniz.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 15

Desenli kağıtlardan, ya da dantel yapıştırdığınız beyaz bir karton yardımıyla kendi mumluğunuzu tasarlayabilirsiniz.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 14

Kapı süsü yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Kapı süsü tabanı alıp, yuvarladığınız keçeler yardımıyla tasarladığınız kapı süsü çok hoş bir hediye olacaktır.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 13

Bazen özel anıların yazılacağı bir defter en özelidir. Siz de özel bir defter hediye etmek isterseniz alacağınız bir defterin kapağını sprey boyayla boyayarak hoş bir tasarım elde edebilirsiniz. ama tabi burada asıl önemli olan dantel.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 12

Kullanışlı ve sevimli bir çanta bütün kadınların ilgisini çeker. Bunun için yapmanız gereken yuvarlak bir deri parçasına delikler açarak fiyonk geçirmek.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 10

Aslına bakarsanız birine hediye edebileceğiniz en güzel şey anılarınızdır. Anılarınızı derlediğiniz böyle bir kolaj hem çok kolay hem de çok sevindirici olacaktır.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 09

Eğer hediye vereceğiniz kişi bol bol kitap okuyorsa ona verebileceğiniz en iyi şey kitap ayracıdır. Renk renk yünlerden sevimli kitap ayraçları hazırlayabilirsiniz.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 08

Sevimli yastıklar da iyi birer hediye seçeneğidir. Polardan hazırlayabileceğiniz bu yastıklar hem çok kolay bir kalıba sahip hem de birçok kişinin yaşadığı yere renk katar.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 07

Tahta küpler üzerine yapıştıracağınız fotoğraflar sayesinde oldukça anlam dolu ve eğlenceli bir hediye vermeniz de mümkün.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 06

Taş bloklar üzerine yapıştırdığınız fotoğrafları asetonla eskitmiş görüntüsü vererek farklı bardak altlıkları yapabilirsiniz. Ya da taş yerine tahta tablalar kullanarak mıknatıslarla buzdolabı süsü de hazırlayıp hediye edebilirsiniz.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 05

Farklı bir bardak altlığı tasarımı için de dünyaca ünlü oyun Scrabble’dan esinlenebilirsiniz. Hediye vereceğiniz kişinin sevdiği kelimeleri bu şekilde bir araya getirebilirsiniz.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 04

Farklı bir tablo alternatifi olarak hediye vereceğiniz kişinin baş harfinden ve sevdiği fotoğraflardan da yararlanabilirsiniz. Bu harfi marangozda yaptırabilir, fotoğrafları da kesip biçerek tutkalla yapıştırabilirsiniz.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 03

Hediye vermek istediğiniz kişi bahçesinde vakit geçirmeyi seviyorsa ona verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri de çamur, cam ve seramik parçalarıyla yapabileceğiniz bu taştır.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 01

Düz beyaz porselen bardaklara yaratıcılığınızı yansıtıp hediye edebilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler porselen bir kupa, siyah tahta kalemi (başka renkler de kullanabilirsiniz elbette) ve vernik. Yazacağınızı yazdıktan sonra verniklediğiniz zaman sadece hediye edeceğiniz kişiye özel kupaya kavuşmuş olursunuz.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 30

Sıradan duvar saatlerinden sıkıldıysanız tahta, düz bir tabla ve domino taşlarıyla  şık ve sıra dışı bir duvar saati yaratabilirsiniz.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 29

Ama tabi ki el yapımı hediye deyince en iyi seçeneklerden biridir örgü. İster atkı, ister kazak fark etmez, örgü ürünler her zaman için iyi bir seçenektir ve şefkati temsil eder.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 28

Yazılı tablolar duvarlara çok yakışıyor. Siz de böyle düşünüyorsanız ama daha şık ve özel bir şey istiyorsanız yazı için etamin yöntemini kullanabilirsiniz.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 27

Fincan takımı almak yerine fincanları mumla doldurabilir ve öyle hediye edebilirsiniz. Son zamanlarda en gözde aksesuarlardan biri de fincan içerisindeki mumlar.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 26

Bazen de el yapımı hediyelerin şahı ellerinizle yapacağınız lezzetlerdir. Özellikle makaron bunun için odukça iyi bir seçim. Zira hem yapımı zor, hem de dışarıda satılanları çok pahalı. Aaa, size makaron yapın diyoruz ama aynı zamanda tarifini de veriyoruz, buyrun Makaron Nasıl Yapılır yazımıza…

el yapimi hediyeler nasil yapilir 25

Düz bir telefon kılıfını ellerinizle süsleyerek vermeniz de son derece hoş bir hediye seçeneği olacaktır.

el yapimi hediyeler nasil yapilir 24

Ya da son zamanlarda iyice fazlalaşan cupcake çılgınlığına siz de kendinizi kaptırın ve cupcakelerden sevdiğiniz kişi için hoş bir buket hazırlayın. Hem göze hem damağa hitap edecek bu hediye sayesinde aklına kazınacaksınız!

İlgili Yazılar: Sevgiliye el yapımı hediye

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here