Elbise her kadının hayatında yer eden bir kıyafet. Özellikle küçük yaşlardan başlayan bir kıyafet merakı ve ilgisi olanlar için elbise vazgeçilmezdir. Bu sebeple elbise kombinleri kadınlar için oldukça önemlidir. Sizler için bir elbise kombin derlemesi yaptık. Bu elbiseler farklı modellerde ve renklerde olmasına özen gösterdik. Sizde tarzınıza uygun olan kombini ilham alabilirsiniz. Genel olarak yaptığımız derleme için ipuçları vermeye devam edeceğiz.

Elbise kombinleri

Kombinleri elbiseler olarak ele aldığımız yazımıza bir kaç kıyafet seçeneği daha ekledik. Takım elbise denilince akla ilk etek ve ceket gelse de bunun aslında iki parça kıyafetten oluşması ile eklemeleri bu şekilde gerçekleştirdik. Gelin birlikte detaylı olarak tüm kombinlerin detaylarına bakalım.

Takım elbise kombinleri

Takım elbiseler günlük hayatta, ofis yaşamında oldukça yer tutan kıyafetlerdir. Özellikle plaza giyimi için iyi bir alternatif olan takım elbise kombinleri farklı model ve tonlarda kombin edilebilir. Aynı zamanda davetlere katılırken de bu kombinlerden faydalanabilirsiniz. Farklı ceketler, pantolon ve bluzlar ile basit, şık, kombinler oluşturabilirsiniz. Önemli olan ilk şey, giydiğiniz pantolonun vücut ölçünüz ile uyumlu olmasın. İkinci adım ise renk ve modellerin sizi yansıtıyor olmasıdır.

Spor takım elbise kombinleri

Spor takım elbise kombinleri

Spor takım elbise kombinlerini diğer kombinlerden ayıran şey; renk ve kumaş dokusu olarak daha farklı olmasıdır. Örneklerde gördüğünüz renkleri daha çok günlük yaşamda ve iş hayatında kullanabilirsiniz.

Takım elbise kombinleri

Kışlık elbise kombinleri

Kışlık elbise kombinleri seçimi oldukça zor gibi görünse de basit bir kaç ipucu yardımcınız olacaktır. Kışlık elbiseleri koyu renk çorap ile giymek avantajdır. Bu yüzden üşümekten korkanlar için kalın çoraplar ile elbise giyebilirsiniz. Eğer üşümek gibi bir derdiniz yok ise açık renk kabanlar ve elbiseleri tercih edebilirsiniz. Uzun botlar her zaman kurtarıcınız olacaktır. Eğer spor ayakkabı giyiyorsanız kıyafetinizin stilini değiştirebilir, kalın çorabı tercih edebilirsiniz.

Kışlık elbise kombinleriGömlek elbise kombinleri

Gömlek elbise kombinleri günlük yaşam için oldukça kurtarıcı bir stil parçası. Hemen giyin çık denilebilen kıyafetlerden biri olan gömlek kombini oluşturmak oldukça zevkli ve kolaydır. Genellikle beyaz spor ayakkabılar, sandaletler, günlük topuklu ayakkabıların açık tonlarındaki renkleri ile tüm gömlek elbiseler uyum sağlayacağı için oldukça avantajlısınız.

Siyah elbise kombinleri

Siyah elbise kombinleri en kolay kombin parçaları olarak görülse de aslında iş o kadar basit değildir. Bu kombini oluştururken dikkat etmeniz gereken bir kaç madde vardır. Size bunları açıklayarak yardımcı olalım.

Öncelikle elbisenin vücut yapınız ile uyumlu olması gerekir. Siyah sizi zayıf gösterecek olsa da her form size uygun olmayabilir. Vücut tipinize göre siyah elbise seçimi yaptıktan sonra ayakkabı ve çantayı seçmelisiniz. Siyah elbise için ayakkabı seçerken oldukça özgürsünüz.

Siyah elbise kombinleri

Siyah, krem tonları, kırmızı ve bronz ayakkabıları rahatlıkla terci edebilirsiniz.

Siyah elbise kombinleri

Siyah takım elbise kombinleri

Siyah takım elbise kombinleri için bir kaç alternatifi sizlere sunuyoruz. Hepsi benzer görünse de ceket detayları kombinlere farklı bir stil katıyor.

Siyah takım elbise kombinleri

Siyah mini elbise kombinleri

Mini siyah elbiseler farklı boy ve modelde  olabilir.  Seçtiğiniz elbiseyi formuna uygun bir ayakkabı ile kombin edebilirsiniz. Siyah mini elbise kombinleri oluştururken elbisenin formuna dikkat etmeniz oldukça önemli. Elbise de fazla detay yoksa ayakkabı ile elbiseyi hareketlendirmeyi deneyebilirsiniz.

Siyah mini elbise kombinleriBeyaz elbise kombinleri

Beyaz elbise kombinleri en basit kombin gibi görünse de yine vücut yapısı, saç stili, ayakkabı seçimi ile tamamlanınca tam bir bütün haline geliyor. Beyaz elbise ile stiletto ayakkabı seçebilir, midi ve kalem beyaz elbiseler ile bir bütün sağlayabilirsiniz.

Beyaz elbise kombinleri

Beyaz elbiseyi günlük yaşamda kullanıyorsanız açık saçlar yüzünüzü ve elbisenizi eşit oranda ön planda tutmaya yardımcı olacaktır.

Beyaz elbise kombinleri

Kırmızı elbise kombinleri

Kırmızı elbise kombinleri son yıllarda uzun elbiseler ile yapılıyor. Kırmızı elbise ile uyumlu renkler: siyah, beyaz, taba, gümüş ve bakır tonları. Bu tonlarda bir ayakkabı ve çanta ile uyumu sağlayabilirsiniz.

Kırmızı elbise kombinleri

Özel davetler  için örnekler. Kırmızı elbiseleri siyah ile kombin etmek bazen riskli olabileceği için krem ve bej tonları kullanabilir.

Kırmızı elbise kombinleriMavi elbise kombinleri

Mavi elbise her zaman duru, sade ve net bir seçenektir. İddiası yoktur fakat doğru şekilde kombin oluşturulduğunda dikkat çeker ve akılda kalıcı olur. Elbisenin detayları oldukça önemlidir. Mavi elbise kombinleri için bir kaç örnek.

Mavi elbise kombinleri

Mavi elbiseler özellikle yaz aylarında  günlük kombinler için oldukça idealdir. Mavi elbise kombinleri oluştururken görsellerden ilham alabilirsiniz.

Mavi elbise kombinleriYeşil elbise kombinleri

Yeşil elbise  olarak baktığımızda en zor kombinlerden biri gibi görünse de aslında doğru seçimlerle oldukça uygun bir kombin haline gelebilmektedir. Özel günlerde, bronz, krem, siyah ayakkabı ve çantalar ile kombin edilebilir.

Yeşil elbise kombinleri

Günlük yaşamda ise taba, bronz, siyah ve beyaz parçalar ile rahatlıkla kombin yapabilirsiniz. Bu elbiseleri vücut tipinize uygun seçmelisiniz. Farklı formlardaki yeşil elbiselerden faydalanabilirsiniz.

Yeşil elbise kombinleriPembe elbise kombinleri

Pembe elbise  tonuna göre kombin edilmelidir. İddialı bir renk olabilen pembeyi vücut yapınıza uygun bir elbise olarak seçmelisiniz. Pembe elbiselerin renk geçişleri çok farklı olabileceği içinde klasik ve en basit renk olan krem ve beyazı tercih edebilirsiniz.

Pembe elbise kombinleri

Pudra elbise kombinleri

Pudra elbise  için krem tonları ve gümüş tonlarını tercih etmeniz doğru olacaktır. Bu açık ve sade rengi kullanırken sade bir görünüm elde edeceğiniz için ışıltılı bir çanta seçimi de yapabilirsiniz.

Pudra elbise kombinleri

Mor elbise kombinleri

Mor elbise  için tamamen elbise tonuna uygun parçalar seçilmelidir. Krem, siyah ve gümüş bu renklere alternatiftir.

Mor elbise kombinleri

Bordo elbise kombinleri

Bordo elbise  için, yine borda ayakkabı tercih edebileceğiniz gibi siyah ve gümüş tonlarından da faydalanabilirsiniz.

Bordo elbise kombinleri

Sarı ve turuncu elbise kombini

Sarı ve turuncu elbiseleri diğer parçalar ile kullanırken  örnekte ki gibi içerisindeki tonlardan faydalanabilirsiniz.

Sarı ve turuncu elbise kombinleri

Bu tonları kombin etmek zor gibi görünse de oldukça basittir. Krem bu konuda kurtarıcı renktir.

Uzun elbise kombinleri

Uzun elbise ile uyumlu parçları bir araya getirmek için  için çanta ön belirleyicidir. Kombinde çantaya öncelik vermelisiniz.

Uzun elbise kombinleri

Günlük elbise kombinleri

Günlük elbise  konusunda oldukça fazla alternatif mevcuttur. Her kadının dolabında bulunması gereken parçalar sayesinde bunları kombin edebilirsiniz.

Günlük elbise kombinleri

Kot elbise kombini

Kot elbise kombinleri için farklı renkte ayakkabı ve çantalar tercih edebilirsiniz. Günlük yaşam içinde uygun olan bu kombinleri örnekte gördüğünüz şekilde kombin edebilirsiniz.

Kot elbise kombinleri

Sandalet, topuklu ayakkabı ve spor ayakkabılar bu kombin için iyi birer tamamlayıcıdır.

Kot elbise kombinleri

Stiletto elbise kombini

Stiletto elbise kombinleri için stiletto kombinleri yazımıza bakabilirsiniz.

Stiletto elbise kombinleriKalem elbise kombinleri

Kalem elbise  için  topuklu bir ayakkabı seçmeniz oldukça ideal olacaktır. Bacakları daha ince sizi daha zarif gösterecektir.

Kalem elbise kombinleri

Deri elbise kombinleri

Deri elbise  konusunda belirleyici olan şey tamamen tarzınızdır. Kombin edilmesi zor olan deri etek kombini  biraz zorlayıcı olabilmektedir. Ama en kolayı siyah bir ayakkabı seçmek olacaktır.

Deri elbise kombinleriYazlık elbise kombinleri

Yazlık elbiseler sandaletler ile tamamlanabilir. Genellikle açık renk ayakkabı, aksesuar seçilmelidir.

Yazlık elbise kombinleriÇiçekli elbise kombinleri

Çiçekli elbise kombinleri yaparken elbisenin içindeki renklerden ilham alabilirsiniz. Çanta ve ayakkabının uyumlu olması da ön plandadır. Eğer çiçekli elbiseniz içerisinde ki bir renge sahip ayakkabınız var ise ona öncelik verin. Eğer bu tarz bir ayakkabınız yok ise ayakkabı ve çatanın uyumlu olacağı bir seçim yapabilirsiniz.

Çiçekli elbise kombinleri

Son olarak kombin yapmak bir uyum işidir. Sizi yansıtan parçaları seçin, renk uyumuna özen gösterin, zıt renklerden marjinal bir görünüm elde etmek istiyorsanız doğadan ilham alın. Örneğin elma: kırmızı ve yeşilin bir parçası. Elbiseleri tarzınıza göre seçin. Siyah ve krem tonu ayakkabılar her zaman kurtarıcıdır. Umarım ilham alacağınız bir yazı olmuştur. Siz de kombin parçalarını nasıl oluşturduğunuzu yorum olarak bırakabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here