Ağlatma Garantili Duygusal Filmler – 28 Film

16

Sizde de oluyor mu bilmiyorum… Bazen ben durup dururken “Ağlamaklı bir film istiyorum!” diye tutturuyorum. Bu mazoşistlik nereden geliyor bilmiyorum ama gerçekten bazen insanın ihtiyacı oluyor çünkü bunu başka kızlarda da gördüm. Eğer sizde de böyle bir durum oluyorsa sizler için açıp açıp ağlayabileceğiniz duygusal filmler listesini yapayım dedim ki böyle bir film izlemek istediğinizde zorlanmayın. Şimdiden iyi seyirler!

En iyi duygusal filmler listesi

İzlerken durup durup ağlayacağınız en duygusal filmler  listesini sizler için derledik. Gelin bakalım listede hangi filmleri izlediniz ve izleyeceğiniz filmler listesine hangilerini ekleyeceksiniz?

İzlenmesi gereken duygusal filmler

İzlenmesi gereken  film listesi için duygusal filmler listemize 28 filmi dahil ettik. Bu filmler türk ve dünya sinemasında en çok izlenen ve eleştirmenler tarafından iyi notlar alan filmler.

Duygusal türk filmleri

Duygusal türk filmleri kategorisi için sizlere en çok ağlatan filmleri sıraladık. Film izlerken yaşantınız ile bağ kurabilirseniz filmler sizde etki bırakabilir. Hikayenize en yakın filmi seçip izleyebilirsiniz.

28. Babam ve Oğlum –  imdb 8,8


Duygusal filmler denilince ilk akla gelenlerden. Çağan Irmak’ın belki de en unutulamayacak işiydi bu film. Haftalarca gişede kaldı, defalarca televizyonda yayınlandı. İki oğul ve iki babanın hikayesi anlatıldı bu filmde. Öyle gerçekçi anlatıldı ki, kimsenin oyuncu olduğunu dahi anlayamazdınız. İzlememiş olmanıza çok ihtimal vermiyorum ama izlemiş olsanız dahi hala sizi ağlatabilecek bir film olduğuna eminim.

27. Umut – imdb 6,3

Bir babanın/annenin çocuğu için yapabileceği fedakarlıklar geçmişten günümüze her zaman için filmlerin konusu olmuştur. Ama böylesi hangi filmde, böyle bir gerçeklikle karşımıza çıkar merak ediyorum. Bir babanın oğlunun geleceği için yaptığı fedakarlığı konu alan bu filmi izlerken ağlamamak bana göre elde değil.

Duygusal yabancı filmler

Duygusal yabancı filmler kategorisine dünyanın farklı ülkelerinde yapılmış dram filmlerini ekledik.

26. İyi Bir Dinazor – imdb 6.7

Duygusal Filmler

İyi Bir Dinazor filmi duygusal yabancı filmler listesinin en özel filmlerinden bir tanesi. Filmde bir dinazor ailesi ve üç çocuğunun hikayesi anlatılıyor. En çelimsiz olan Arlo’nun kendisini hiç bir işe yaramayan biri olarak görmesi ve babasıyla çıktığı bir yolculukta geçirdikleri kaza sonrası ayrılmaları filmin en önemli dinamiği. Sonrasında Arlo’nun tek başına yaşamda kalma mücadelesi, büyümesi ve yolda dünyalar tatlısı bir minik ile tanışması ile film devam ediyor. Arlo bir çok sahnede gözlerinizin dolmasına sebep olacak.

25. Vecide – imdb 7.6

Duygusal Filmler

Vecide filmi iki anlamda oldukça değerli bir film. Birincisi: Suudi Arabistan’da 2013 yılına kadar bir kadın tarafından çekilmiş olan tek uzun metrajlı filmdir. Filmin yönetmeni Hayfa el-Mansur bu film ile En İyi Yabancı Oscar adayı olmuş ve adaylığı kazanmıştır. İkinci önemi ise: Filmde Vecide isimli bir kızın yaşadığı ortamı, kız çocuğu olmanın toplumdaki yansıması ve o şart altında Vecide’nin aykırı olması. Filmin konusu ise şöyle: Vecide Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da yaşayan 10 yaşında bir kız çocuğudur. Tek bir isteği vardır o da bisiklet sürmek. Filmde bisiklet süren erkek arkadaşı Abdullah onunla alay eder ve sürekli kız olduğu için onu sözleriyle ezer. Tabii ki Abdullah’ın bisikleti vardır. Vecide’nin annesi kızının bisiklet sürmesini doğru bulmaz. Vecide ise bisikletini kendisi almak için para biriktirmektedir. Kur’an yarışmasına katılıp gerekli parayı toplayacağına inan Vecide’nin tutkusu, o toplumdaki kadın portresine baş kaldırması ve istikrarı ile izole edilip, cinsiyetçi kimlik algısı yüzünden ezilen tüm kadın ve kız çocuklarını ağlatacak filmlerden.

24. Benim Adım Sam – imdb 7.6

Duygusal Filmler

Baba ve çocuk hikayeleri her zaman ağlatmıştır. Ağlatan filmler kategorisine girmek için bir çok yönetmen ve senarist bu hikayeden beslenmiştir ama pek çok azı bunlar arasından sıyrılıp yüreklere dokunmayı başarmıştır. Benim Adım Sam’de böyle bir hikayeyi anlatıyor. Beyninde gelişme problemi olan babanın zekası 7 yaşındadır. Kızıyla birlikte onu tek başına bırakıp giden karısının ardından kızını sevgiyle büyüten baba sonrasında zeka problemi yüzünden büyük bir velayet problemi yaşayacaktır. Asıl şeyin sevmek olduğunu öğreten efsane filmlerden.

23. Umudunu Kaybetme – imdb 8.0

Duygusal Filmler

Umudunu Kaybetme dünya sinema tarihinde en duygusal filmler kategorisinde hiç kuşkusuz en üst sıralarda. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde maddi çöküşü yüzünden eşi tarafından terk edilen Chris Gardner oğlu ile baş başa kalır. İşsiz kalan Gardner yetmezmiş gibi ev sahibi tarafından kapı dışarı edilir. Umudunu kaybetmeyen bu adam tuvaletlerde, banklarda sabahlar. Ama umudu ona ışık tutacak ve hayata dair güzel gelişmeler yaşayacaktır.

22. Hayat Güzeldir – imdb 8.6

Duygusal Filmler

Hayat Güzeldir filmini diğer Nazi filmlerinden ayıran en önemli ayrıntı filmin duygusal filmler kategorisinde olması. Bir aile toplama kampına gönderilir. Burada geçen sürede baba orada yaşanan her şeyi bir kurguyla oyuna çevirir. Oğlu film boyunca toplama kampının ne olduğunu bilmeden yaşamını sürdürür. Roberto Benigni yazıp, yönetip oynadığı efsane filmlerden.

21. Voces inocentes – imdb 7.9

Duygusal Filmler

Film 1980’de El Salvador’da çıkan iç savaşta Chava isimli bir çocuğun hikayesine odaklanıyor. Chava onbir yaşında bir erkek çocuğudur ve oniki yaşına gelen tüm erkek çocukları silahlandırılmaktadır. Chava her gece silah sesleri ile yaşanılan bir yerde erkek çocuk olmanın verdiği korkuyu hissetmektedir. İki kardeşi ve annesiyle yaşayan Chava’yı babası terk etmiştir.

Savaş döneminde çocukların zihinlerinin yıkanması, artık silah tutan bir el olduktan sonra gücü yanlış kullanmaları, şarkıların gücünün insan ruhunu etkilemesi gibi bir çok önemli konuya değinen film en iyi yabancı duygusal filmler arasında.

20. Can Dostum –  imdb 8.5

Geçirdiği bir kaza sonucu felç kalan bir milyarder Philippe ve hapisten yeni çıkan  Driss’in hayatları kesişiyor. Driss, Philippe’nin bakıcısı oluyor. Aslında çok zıt yaşamlar süren bu ikilinin dostluğu, yaşadığı mutluluk anları bize sınıf ayrımının ne kadar gereksiz olduğunu bir kez daha gösteriyor.

19. Manchester by the Sea – imdb  7.8

Tek göz odalı bir evde yaşayan Lee Chandler geçimini apartman görevlisi olarak sağlamaktadır. Abisinin ölümü sonrası Chandler’ın  yaşam hikayesine, geçmişine ve güçlü bir adamın trajedik hikayesine konuk oluyoruz.

18. Savaş Atı – imdb  7.2

Duygusal Filmler

1.Dünya Savaşı sırasında bir at satın alan Albert atını çok sevmektedir. Mecburen atını savaşa gönderir. Atı Joey’den ayrılan Albert’te savaşa katılır. Sevgi dolu olan Albet’in atı her zaman sevgi dolu insanlarla iletişim kurmuştur. Hayvanların duygu dünyasını tanımak için çok başarılı bir film. Mendillerinizi hazırlayın çünkü filmde onurlu, duygulu anlara tanık olacaksınız. En iyi duygusal filmler arasında hep Steven Spielberg filmleri de yer alıyor. O, onuru ve duyguyu aktaran çok başarılır bir yönetmen. Diğer filmlerine de göz atmanızı tavsiye ederiz.

17. Kız Kardeşimin Hikayesi – imdb: 7.4

Aslında neredeyse her ailenin yaşayabileceklerine değinmiş olan bu filmde küçük bir kızın gözünden ablasının hastalığı anlatılıyor. Kanser bu kadar yaygınken, bu başarılı filmde buna dikkat çekilmiş olması da oldukça güzel.

16. Uçurtma Avcısı –  imdb 7,7

Aynı adlı bir kitaptan uyarlanan bu filmle sadece ağlamak değil gözyaşlarına boğulmak da mümkün. Sağlam bir dram filmidir. Ve evet bu filmin belirli bir konusu var ama temasının herkese göre farklı olabileceğini düşünüyorum. Bana göre bu filmin teması bir iç hesaplaşma, bir vicdan meselesidir.

15. The Notebook – imdb: 8,0

Hem aşk filmlerini seviyor hem de ağlamak istiyorsanız The Notebook sizler için mükemmel bir seçim olacaktır. Basit bir zengin kız-fakir oğlan hikayesi olarak görebilirsiniz ama aşk o kadar yoğun işlenmiş ki etkilenmemek elde değil.

14. Beyaz Melek –  imdb:6,4

Bütün şefkat ve merhamet duygularınızı hareket geçirecek bu film yetenekli birçok oyuncuyu kadrosunda toplamıştır. Vicdani duygulara sahip herkesin etkileneceğini düşündüğüm bu film hem senaryosu hem yönetmenliği hem de başrolü Mahsun Kırmızıgül tarafından üstlenilmiştir.

15. Yeşil Yol –  imdb:8,5

Kocaman temiz bir kalbin anlatıldığı bu film defalarca yayınlanmış ve defalarca izlenmiş olabilir ama hala aynı etkiyi bırakacak kadar mükemmel.

14. Bensiz Hayatım –  imdb:7,6

Klasik bir hikaye olmasına karşın oldukça tatlı ve etkileyici bir film. Oldukça alışkın olduğumuz doktorların ömür biçmesi ve kalan ömürde yapılanlar bu filmde de mevcut.

Romantik filmler ve  en iyi aşk filmleri

Romantik filmler ve en iyi aşk filmleri listesini derlerken yerli duygusal aşk filmleri ve yabancı aşk filmleri listesini iki başlık altında derledik. Bu filmler en duygusal aşk filmleri arasında sayılan ve izleyicileri tarafından çok sevilen filmler. Gelin listeyi birlikte inceleyelim.

Yerli duygusal aşk filmleri – Ağlatan aşk filmleri

Yerli duygusal aşk filmleri kategorisine farklı tarzda yapılan ve klişelerin dışına çıkmayı başarmış filmleri ekledik. Duygusal filmler türk kategorisine sizler için önemli filmleri ekledik.  Türk sineması denilince akla hemen dram geliyor. Gelmeli de! Çünkü biz ağlatan aşk filmleri konusuna o kadar odaklandık ki bu alanda izleyicinin isteğini gerçekleştirebiliyoruz.

13. İncir Reçeli  – imdb:6,9

Mükemmel bir aşk hikayesine daha merhaba deyin. Duygusal romantik filmler arasında yer alan İncir Reçeli bir dönem oldukça popüler olmuştu. Film bu sebeple iki kez vizyona girmişti. İlkinde kimse beğenmeyince hemen kaldırılmış sinemalardan, adı bile geçmemiş. Ama ikinci defa vizyona girdiğinde sizin de hatırlayacağınız gibi adeta patlama yaptı. Ününü hak edip etmediği göreceli bir konu ama en azından gözlerinizi dolduracağı kesin.

12. Issız Adam – İmdb 6.8

Yerli duygusal filmler kategorisinde en çok izlenen filmlerden bir tanesi Issız Adam. Duygusal romantik filmler arasında yer alan bu filmde: İki kişi birbirine aşık olur, ya sonra? Sonrası bu iki kişinin karakteri, yaşantısı ve yaşamdan beklentilerine göre belirlenir. Peki, aşık olan ıssız bir adamsa? İşte her şeyi batırır. Salya sümük ağlamaklı filmler çıkarır ortaya. En duygusal türk filmleri denilince filmin son sahnesi de hep aklınıza gelecek! Başka spoil yok izlemeyen mutlaka izlesin!

11. Sonsuz Aşk – 6.1

Duygusal Filmler

Sonsuz aşk türk aşk filmleri kategorisinde belkide klişe sayılacak bir hikaye. Ama onu özel yapan oyuncuları ve yönetmenin başarısı. Filmi gerçekmiş gibi izlettiriyor. Bir profesör ve evlere temizliğe giden bir kadının hikayesini aşk ile birbirine bağlıyor.

10. Aşk Tesadüfleri Sever – 7.4

Aşk Tesadüfleri Sever türk sinema tarihine adını yazdıran aşk filmlerinden bir tanesi. Filmde yıllar sonra aşık olan iki kişinin yıllar önce aynı hastanede doğan iki kişi olması ve biri için birinin can olması? İzlemediyseniz mutlaka listenize bu filmi ekleyin.

9. Gönül Yarası – 7.8

Yavuz Turgul’un sinema anlayışı her zaman çok derin olmuştur. O filmleri ile izleyenlerin düşünmesini ve hüzünlenmesini sağlamıştır. Bizden biri olabilecek insanların, en uçta kalmış, aykırı olmaya kendini adamış ya da zincirlerini kırmaya hazır insanların hikayesini işler. Gönül Yarası’da gerçek bir yara bırakmaya hazır bir film.

8. Bi Küçük Eylül Meselesi – 7.4

Duygusal FilmlerAşkın nerede ve nasıl geleceği bilinmez. Kim ne der? Kim nasıl karşılar? gibi alınganlıklar aşkın doğasına terstir. Aşk saf ve temizdir. Cesareti içinde ister. Bi Küçük Eylül Meselesi filmi bu eksende şekillenen bir film. Başarılı oyunculuk, klişelerden uzak bir aşk hikayesi.

7. Başka Dilde Aşk – imdb 7.4

duygusal filmlerAşık olmak için aynı dili konuşmaya gerek var mı? Bizce yok. Eğer aşık olacağınız kişiyi seçemiyorsanız, dilini de seçemezsiniz. Konuşamayan birine aşık olmak, aşkın içinde iletişim zorlukları ve ifade biçimleri için anlatımı güçlü bir film. Türkçe duygusal filmler izlemeyi sevenler için konuşamayan bir aşığı izlemekte güzel bir farklılık olacaktır.

6. Sevmek Zamanı – imdb 8.4

duygusal filmlerDuygusal aşk filmleri türk yapımı olunca hep klişe mi oluyor? Elbette hayır. Sizi hüngür hüngür ağlatacak filmler yapıyor usta yönetmenler. Bunlardan bir tanesi yüreğinize koca bir çizik atıp iyice kanamasını sağlayan Sevmek Zamanı. Duygusal aşk filmleri türk yapımı olunca isteniyor ki sonunda sevenler kavuşsun, kız fakir adam zengin olsun. Metin Erksan gibi zamanından çok öteye seslenebilmiş bir yönetmenin elinden çıkan, zamanından bugüne en iyi türk duygusal filmler listesinde yerini almış bir film Sevmek zamanı.

Yabancı En duygusal aşk filmleri

5. P.S I Love You –  imdb 7,0

Ölen sevgilinizden hala haber almak nasıl bir şey olurdu sizce? Öyle bir aşk ki, öleceğini anladıktan sonra eşi için notlar yazmaya başlayan bir adam anlatılıyor. Karısı yalnız kalmasın diye daha ölmeden önce düşünüyor bunları. Eşsiz bir romantizm.

4. Senden Önce Ben – imdb 7.4

duygusal filmler

Senden Önce Ben filmi yabancı duygusal aşk filmleri kategorisinde en üst sıralarda yerini alan duygusal bir film. Aşk, aşık olma süreci ile ilgili takıntılardan kurtulmak isteyenler için bir baş yapıt. Fakat film ağır derece duygusallık içereceği için mendillerinizi hazırlayın.

3. Aşıklar Şehri – imdb 8.1

Aşıklar Şehri gerçekçiliğe en yakın filmlerden bir tanesi. İki kişinin aşkı, hayalleri ve çatışan dünyası. Kendi hayatlarına yol alırken aşkın geçeceği düşüncesi oldukça yanlış olduğunun göstergesi. Film aynı zamanda Oscar ödüllü. Yönetmeni Damien Chazelle elini attığı her projede ödül yağmuruna tutuluyor. Filmlerinde müzik olmazsa olmazlardan.

2. 5 to 7 – imdb 7.1

5 to 7 iki farklı kültürde yetişmiş insanın birbirlerini kabullenme süreci ve aşık olmalarını anlatan aykırı bir hikaye ile karşımıza çıkan bir film. Fransız ve kadın ve Amerikalı bir adam aşık olur. Kadın evlidir fakat 5 ile 7 arasında bir ilişki yaşaması, istediğini yapması konusunda özgürdür. Amerika kültürü de tek eşlilikten yanadır. İki farklı kültür, aşık olma ve vazgeçmeyi anlatıyor.

1.Aynı Yıldızın Altında –  imdb 7.8

İki kanser hastası gencin başından geçen aşk hikayesi. Her şeyi bir anlık da olsa unutmak. İzlerken göz yaşlarına boğulacağınız en duygusal aşk filmleri listenize ekleyeceğiniz bir yapıt. Dram filmleri kategorisinde hastalık ve ölüm arasında geçen yapımların en başarılır olanlarından bir tanesi.

Benzer Yazılar

Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken 10 Film

2000 Sonrası Çekilmiş En İyi Dram Filmleri – 50 Film

Mutlaka İzlemeniz Gereken Güney Kore Filmleri – 20 Film

Mutlaka İzlenmesi Gereken Efsane Filmler Listesi – 28 Film

16 YORUMLAR

  1. P.s I love you filmi gerçekten sinema tarihinde aşkı anlatan efsane bir yapım. Richard LaGravenese’ın en iyi filmi diyebilirim. Aşkın dönüşümünü ve insanların yeniden aşık olabileceğine aktarmış. Ben büyük bir aşk acısı döneminde izlemiştim. Baya oluyor ama bana ciddi umut olmuştu. Kız arkadaşımla mecburi bir ayrılık yaşamıştık ve bu film bana yeni bir aşkın olabileceğini gösterdi. Şimdi yeniden aşık oldum ve nişanlıyım. Herkesin mutlaka izlemesi gereken filmlerden…

  2. Ailemde üç kişiyi kanserde kaybetmiş biri olarak kız kardeşimin hikayesi çok ağladığım bir film oldu. İnsan kendi acısıyla ortak olunca daha iyi anlıyo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here