Turuncu saç modelleri, saç renginde iddialı değişiklikler yapmak isteyenlerin özellikle son dönemlerde bir numaralı tercihi. Ancak bu rengi saça uygulamak “E hadi gidip bir kutu turuncu boya alıp saçımı boyayayım” demek kadar kolay değil. Biraz cesaret gerektiriyor.

Bahar ayları yaklaşırken bu saç rengini savurmayı hayal etmeye başladıysanız ya da turuncu olan saçlarınızdan vazgeçemiyor ama değişiklik yapmayı da arzuluyorsanız, sizler için hazırladığımız yazımızı mutlaka okumalısınız.

Turuncu Saç Rengi

Turuncu saç rengi görüntüsü bakımından çok doğal bir görünüm yaratabilir. Tabii öncesinde siyah saçlara sahipseniz sizi yakından tanıyanların alışmakta zorlanması muhtemel… Ama yeni tanıştığınız insanların “gerçek saç rengin mi?” diye sıkça soracağından emin olabilirsiniz. Bakım gerektiren bir renk olan turuncudan dönmek pek kolay değildir ancak yine de denemeye değer. Çünkü muhteşem sonuçlar elde etme ihtimaliniz yüksek.

Kızıl Saç Rengi

“Kızıl saç rengi ne alaka şimdi? Kızıl dediğin kırmızı tonlarıdır ya hu.” diyorsanız ufak bir not: Gerçek kızıl saç turuncu-kızıldır. Etrafta gördüğümüz kırmızı tonlarındaki saçların orijinal kızıl saç rengiyle alakası yok ama tabii onlar da kızıl mı? Evet kızıl.

İrlanda Kızılı ve Doğal Turuncu Saç

İrlanda kızılı ve doğal turuncu saç rengi son dönemlerde eskiye oranla daha çok tercih ediliyor. Bunda“Kiralık Aşk” dizisini izleyip bir Ömer bulmayı hayal eden Defne’lerin ve Hürrem Sultan’a özenenlerin etkisi büyük tabii…

Doğuştan kızıl saç rengine yani turuncu-kızıl saça sahip olan insan sayısı diğer renklere sahip olanlara oranla daha azdır. Ayrıca genlerle geçen bir kızıllık söz konusuysa bunun tek sebebi genlerdeki mutasyondur.

Hem modern, hem doğal, hem de dikkat çekici olmayı isteyenlere İrlanda kızılı yani doğal turuncu modellerini önerebiliriz. Ancak kızılın hangi tonunu kullanırsanız kullanın, yıkadıkça diğer renklere göre daha çok akıyor. Duş alırken yerlerin cinayet işlenmiş gibi gözükmesine, yastıklarınızın sanki sürekli burnunuz kanıyormuşçasına kızımı lekelerle dolmasına göz yummanız gerekiyor. Eh güzellik kolay elde edilmiyor maalesef.

Turuncu Saç Boyası, Turuncu Saç Tonları Ve Turuncu Saç Boyası Markaları

Turuncu saç boyası, turuncu saç tonları ve turuncu saç boyası markalarını incelemeden önce bu saç rengini ilk defa kullanacak olanların kuaförde boyatmasını öneriyoruz. Eğer ben evde kendim boyamak istiyorum diyenlerdenseniz bakır kızılı, tarçın bakır ya da irlanda kızılı tonlarını kullanabilirsiniz.

Yıllardır nerdeyse her markayı denemiş ve kızılın her tonunu kullanmış biri olarak, Koleston ve Palette’den çok memnun kaldığımı söyleyebilirim.

Turuncu Saç Kimlere Yakışır?

Turuncu saç kimlere yakışır? Kimlere yakışmaz? Cevapları çok göreceli olmakla birlikte birkaç önemli nokta var tabi ki.

Öncelikle turuncunun çok fazla tonu olduğunu bilmemiz gerekiyor. Birine yakışan ton diğerine yakışmayabilir. Ancak genel görüş, ten rengi beyaz ve beyaza yakın olan kadınların turuncunun açık tonlarını kullanarak esmerlere göre daha güzel gözükebileceği şeklinde.

Ayrıca renkli gözlü kadınlara turuncu saç modellerinin daha çok yakışacağı da düşünülmektedir.

Koyu Turuncu Saç

Koyu Turuncu rengi kullanmak isteyenlerin daha esmer bir tene sahip olması gerekiyor. Koyu renk ten ve koyu turuncu rengi bir araya geldiğinde çok kadınsı bir görünüme sahip olabilir ve bu model beyaz tenlilere daha çok yakıştığı tabusunu yıkabilirsiniz. Sadece biraz özgüven ve cesaret gerekiyor o kadar.

Turuncu Saç Rengi Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here