in

En Ufak Bir Adımı Dahi Zehir Eden Ayakkabı Vurmasından Kurtulma Yolları

Yeni bir ayakkabı almanın hevesi bambaşka. Peki ya büyük bir hevesle aldığımız ayakkabının ilk giyişimizde bize yaşattığı acıya kaç puan? Hepimiz en az bir kere yaşamışızdır ayakkabı vurması durumunu. Klasik ayakkabı, bot, spor ayakkabı da fark etmiyor üstelik. Ne yazık ki her cins ayakkabı bizi mahvedebiliyor.

Neyse ki ayakkabı vurmasından kurtulabileceğimiz günü kurtaran ya da kalıcı yöntemler var. Bu yöntemler sayesinde ayakkabınızı alır almaz alışveriş anındaki hevesle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Talk Pudrası

Çorap giymeden önce ayaklarınızın vuran yerlerine talk pudrası sürerseniz ayaklarınızdaki nemi alacağından ayakkabılarınızı çok daha rahat kullanabilirsiniz. Bu yöntemle aynı zamanda terleme de azalacağından ayak kokusu problemi de çözülecektir.

Kalın Çorap ve Kurutma Makinesi

Ayakkabılarınızı giymeden önce ayaklarınıza kalın çoraplar geçirin. Ardından kurutma makinesini sıcak ayarda ayakkabılarınıza tutun. Ayakkabıların ayaklarınızın şeklini alacağını ve bir sonraki giyişinizde çok daha rahat olduğunu göreceksiniz.

Roll-On

Ayaklarınızın vuran kısımlarına sürtünmeyi azaltmak için roll-on sürebilirsiniz. Ayaklarınız mis gibi kokarken aynı zamanda çok daha rahat hareket edebilirsiniz.

Buz

Buzdolabı poşetine su doldurun ve ağzını sıkıca kapatın. Ardından ayakkabılarınızı buzluğa koyun. Su, buz haline geçtiği zaman genişleyecek ve ayakkabınız da bu sayede genişleyecektir.

Jel Tabanlar

Gitgide daha çok markadan gördüğümüz bu jel tabanlar ayaklarımızdaki baskıyı azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda gün içerisinde ayaklarda oluşan yorgunluğu da azaltıyor. Özellikle topuklu ayakkabılar için özel modelleri topuklu ayakkabıları eziyet olmaktan çıkarıyor.

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yasemin Ergenç

Yasemin Ergenç

Yazan ama çizemeyen, kıvırcık bir blogger. He bir de lisedeki gözlüklü ve sivilceli şişko kız bendim.

Gözleri Kanatan Çin İşi Markalar

Her Yeni Gelin Evinde Olmazsa Olmaz 11 Nesne