in

Eskimeyen Moda: Ekoseli Etekler

Ekose etek denilince aklımıza İskoç etekleri gelir. İskoçya’da erkeklerin özel günlerde giyindiği ve adının kilt olduğu bu etek tarzını modacılar, yıllardan beri harmanlayarak farklı konseptlerde karşımıza çıkarmışlardır.

Farklı kültürlerden beslenen moda serüvenine bazen eşi benzeri olmayan parçalar katılabilir. Artık o parçaların beğenilme durumuna göre yıllarca üzerinde oynanarak, yeni hallerini görürüz. İşte İskoç etekleri de karşımıza bu şekilde çıkıyor.

2013-2014 sonbahar kış koleksiyonunda bir çok marka koleksiyonlarında ekoseli eteklere yer verdi. İkoçların kilt olarak adlandırdıkları ekoseli eteklerin çizgilerini bu tasarımlarda görmek mümkün.

Ekoseli etek giyinirken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır; Eteğin boyu çok önemlidir. Etek boyuna ve rengine göre kombinler yapabilirsiz. Ekoseli etekler, desenli etek gurubuna dahil olduğu için tek renk bluzlar, kazaklar tercih etmeniz daha hoş olacaktır. Diz üstünde giyeceğiniz ekoseli etekler, sizleri daha genç gösterecektir, bunun için üst tercihini buna uygun seçmelisiniz.

Bu sezon keçe ekoseli etekler ve fermuar detayları da göreceğiz. Ekoseli etekleri koyu renkler ile kombin edilebilir. Kolay bir kombin gibi gözükse de taşıması zordur. Vücudunuza göre ekoseli etek ve üst seçimi yapmalısınız. Yarım botlar ve kovboy çizmeleri kombini tamamlamanız için kurtarıcı olacaktır.

Ekosenin renkleri ve sıklığı önemlidir. Siyah beyazın zıtlığı kullanılarak tasarlanmış ekoseli etekler her zaman kışı hatırlatır. Kış için gardırobunuzun vazgeçilmez parçaları arasına siyah beyaz ekoseli eteğinizi ekleyin. Her sezon moda olan siyah beyaz zıtlığı hiç bir zaman sizi yanıltmayacaktır. Kırmızı ekoseli etekler, daha teatral bir hava sağlayacaktır. Daha genç ve neşeli bir tarzın simgesi olan kırmızı ekoseleri mini veya diz altı formlarında kullanabilirsiniz. Spor ayakkabılar veya spor yarım botlarla kombinini sağlayabilirsiniz. Her zaman düz renk üstler ve ayakkabılar öneriyoruz.

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yılbaşında Vizesiz Gideceğiniz 15 Ülke

Güzel Bir Güne Başlamanın Kuralları!