in

Eyeliner Çekme Teknikleri… Golden Rose Dipliner

Diplinerlara genelde eyeliner sürmeye alışma evresi olarak bakılır. Genelde likit formdadırlar ve incecik bir fırçaları vardır. Benim bugün fikirlerimi sunacağım ürün ise Türkiye’nin önder kozmetik markalarından Golden Rose’un diplinerı. Kullandım ve sizler için yorumluyorum efendim…

Yalnızc 12 tl’ye -hatta indirimleri takip ederseniz daha bile ucuza- alabileceğiniz bu dipliner, likit yapıda. Kullanmadan önce çalkalamanız gerekiyor.

Oldukça ince ve sert bir fırçası var. Fırçası neredeyse kalemin ucu gibi. Bükülmüyor, eğrilmiyor, dimdik. Dolayısıyla kalın değil, oldukça ince bir çizgi çekmenizi sağlıyor.

Fırça uzunluğu iyi. Ne çok kısa, ne de yeni başlayanları zorlayacak derecede uzun. Tam kıvamında.

Kuruma hızı iyi. 5 saniye bekleyip gözlerinizi kırpıştırmaya başlayabilirsiniz.

Evet, simsiyah ama malesef sürerken aralarda boşluk kalıyor. Yani dümdüz, siyah bir çizgi değil de sanki zor yazan ya da arada tekleyen bir tükenmez kalemi kullanmak gibi. Ama üzerinden tekrar geçerseniz ya da fırçanın ucuyla az az dokundurursanız kesikli, kopuk görüntüden kurtulabilirsiniz.

Kalıcılığı oldukça iyi. Kendisine bulaşmadığınız sürece sizi  5-6 saat idare eder.

Peki gerekli mi? Bence gerekli. Çünkü son zamanlarda eyeliner bir makyaj için çok fazla önem taşıyor. hiçbir şey sürmeyip sırf eyeliner kullandığınız zamanlar bile fıstık gibi oluyorsunuz. Eyeliner yerine göz kalemi kullanmak da bir seçenek ama emin olun dipliner ve eyelinerlar hiçbir uğraş göstermenize gerek kalmadan kalıcılık anlamında göz kalemlerini en az üçe katlar. Bu nedenle hala eyeliner ya da dipliner ile tanışmadıysanız, en azından bir düşünün diyorum.

Peki ya nasıl sürmeli?

Evet dipliner, eyelinera geçiş için kullanılıyor ama bunun için bile çeşitli teknikleri bilmemiz, biraz tecrübe kazanmamız gerekiyor. Eyeliner sürmek öyle merak edilen, öyle ilgi gösterilen bir konu ki internette bunlarla ilgili bir sürü kaynak var. Ben en işinize yarayacaklarını düşündüklerimi şuraya koyuyorum. Lazım olan kullansın 🙂

Kuyruklu eyeliner hem çok iddialı, hem çok basit hem de çok güzel bir görüntü oluşturur. Neredeyse herkes yapmak ister, ama herkes beceremez. Ama küçük bir ipucu; kuyruk kısmından başlayın.

Bu yukarıdakindan daha az iddialı ama en az onun kadar güzel. Günlük kullanıma daha uygun olan bu modeli bu şekilde uygulamak daha kolay.

Biraz daha kalın bir sürüm isterseniz ise bu görsel size yardımcı olacaktır.

Eyeliner candır! 🙂

Bana sorarsnız bu soğuk günlere en çok yakışan, her an, hem gece hem gündüz kullanabileceğiniz makyaj ise sadece bir eyeliner ve kırmızı/bordo rujdan oluşan makyaj. Hem de çok basit!

Siz de eyelinerı makyajınızdan eksik edemeyenlerden misiniz? Sizin eyeliner çekmek için teknikleriniz neler? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın 🙂 Sevgiler <3

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yasemin Ergenç

Yasemin Ergenç

Yazan ama çizemeyen, kıvırcık bir blogger. He bir de lisedeki gözlüklü ve sivilceli şişko kız bendim.

Seviyor Muyuz Sevmiyor Muyuz? Vol.2

Boynumuzu Üşütmeyelim… En Güzel Boyunluk Modelleri