in ,

Gebelikte Burun Estetiği Uygulanabilir mi?

Kaza, kırık gibi travmatik nedenler dışında kesinlikle uygulanmaz. Anne karnında büyüme evresinde olan fetüse zarar verme ihtimali nedeniyle doktorlar ameliyat teklifinizi reddedecektir. Bu nedenle eğer burnunuzda sizi rahatsız eden bir şekil bozukluğu varsa öncelik ile gebelik sürecinizi sağlıklı bir şekilde tamamlayın, ardından bebeğinizi emzirme sürecinin de geçmesini bekleyin ve bu sürecin sonunda ameliyat olmak için alanında uzman bir estetik cerraha başvurun.

Anestezi ve ameliyat stresi hamilelik süreci için ciddi risk oluşturur mu?

Gebelikte Burun EstetiğiBurun estetiği ameliyatı lokal ya da genel anestezi uygulaması gerektirdiğinden, anne karnındaki fetüsün sağlıklı gelişimine, bebeğin ve annenin genel sağlığına zarar vereceği için güvensizdir. Bunun yanı sıra ameliyat doğal olarak stresli bir süreçtir. Ameliyat stresi, anestezinin yan etkileri ve ameliyatın düşük de olsa taşıdığı riskler nedeni ile genel bir kurak olarak hastalarımıza burun estetiği için hamileliğin ve bebeğin süt alma sürecinin tamamlanmasını beklemelerini tavsiye ediyoruz.

Hamilelikte nefes alma sorunları yaşıyorsanız, ne yapmalısınız?

Gebelikte Burun EstetiğiSağlıklı nefes alma genel sağlık için her zaman hayati bir öneme sahiptir. Eğer hamileliğiniz sürecinde sağlıklı nefes alamadığınız için bir takım sağlık sorunları yaşıyorsanız, öncelikle alanında uzman bir kulak burun boğaz uzmanına gitmelisiniz. Ameliyatsız tedavi seçeneklerinden birisini uygulayarak daha rahat nefes almanıza yardımcı olacaktır.

Burun estetiğinden hemen sonra hamile kalmanın iyileşme sürecine olumsuz etkisi olur mu?

Gebelikte Burun EstetiğiBurun estetiğinde yeni burun şekli hemen ortaya çıksa da tam olarak iyileşmesi 2 yıl kadar devam edebilmektedir. Burun estetiğinden ne kadar süre sonra hamile kalındığı bu süreçte önemli bir rol oynar. Eğer ilk 3 ay içinde hamile kalındıysa burundaki şişlik ve hassasiyet tam olarak geçmemiş olacaktır. Hamilelik sürecinde de başka tıbbı nedenlerden dolayı vücutta ödem ve şişlik oluşabiliyor. Burun iyileşmesini tamamlasa da şeklin tam oturması ve hassasiyetin tam olarak yerine gelmesi için hamilelik sürecinin tamamlanmasını beklemek gerekebilir. Bunun dışında hamilelikten önce gerçekleştirilen burun estetiği operasyonunun anne ve bebek sağlığı üzerinden olumsuz bir etkisi olmaz.

Gebelik döneminde ameliyatsız burun estetiği uygulamaları zararlı mıdır?

Gebelikte Burun Estetiği

Evet. Eğer botoks ya da dolgu enjeksiyonu teknikleri ile burundaki şekil bozukluklarını tedavi ettiriyorsanız, hamilelik ve emzirme süreci içinde enjeksiyonlara ara vermelisiniz. Kullanılan enjeksiyon malzemeleri sizin ve bebeğinizin sağlığı ve hamilelik süreci için tehlike oluşturma riskine sahiptir.

Hamileliğiniz sürece doktorunuza danışmadan hiçbir ilacı kullanmamanız ve ameliyat stresinden uzak durmanız çok önemlidir. Bu süreç için hamileliğinizin ve bebeğinizi emzirmenin keyfini çıkararak tüm estetik operasyonlarınızı bu sürecin sonuna ertelemenizi tavsiye ederiz.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı
Op. Dr. Güncel Öztürk
www.guncelozturk.com

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Op. Dr. Güncel Öztürk

Op. Dr. Güncel Öztürk

Yaşantım boyunca iki şeye odaklandım; biri Estetik diğeri Sanat. İnsan Heykeltraşı Güncel Öztürk’ün Estetik Cerrahi Sanatı ile tanışın..

1979 yılında sanatçı bir babanın oğlu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının heykeltraş olması sanat ortamında olmasını sağladı. Bunun etkisiyle Güncel Öztürk, çok sayıda heykel ve resim çalışmaları yaptı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ nden mezun olup Tıp Doktoru ünvanını aldı. Aynı tarihte Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) tercihini plastik sanatlara yakın olan plastik cerrahi bölümünden yana yaptı. Sınavda dereceye girip, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazandı.
Uzmanlık eğitimi döneminde, 6 yıla çıkan eğitim sürecinin bir bölümünü 2006 yılında Yale University, New Haven Hospital Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Connecticut-ABD’ de John A. Persing, MD, FACS baş denetimi altında burun ve yüz estetiği üzerine eğitim aldı. 2007 yılında University of Miami, Jackson Memorial Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Florida- ABD’ de burun ve meme estetiği eğitimi aldı. 6 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aslerlik görevini Malatya Askeri Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerahisi’ nde ve zorunlu hizmet görevini Sivas Numune Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nde yaptı.

Acıbadem Fulya Hastanesi, Acıbadem Maslak Hastanesi, Acıbadem Levent Tıp Merkezi ve Acıbadem Etiler Tıp Merkezi’ nde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı.

Avrupa Plastik Cerrahi Denklik

(European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery; EBOPRAS)
Step I, Brüksel – BELÇİKA, 2010

Step II, Marseille – FRANSA, 2011

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi, 2010

Neva Art Gallery (Sanat Galerisi) ve Hairneva (Profesyonel Saç Ekimi) kurucusudur.

Burun Sanatı kitap yazarıdır.

Dr. Güncel ÖZTÜRK Nişantaşı’ndaki Özel muayanehanesinde hizmet vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lohusalıkta Beslenme ile ilgili 7 İpucu

Estetik Diş Hekimliği