in

Göğüs Büyütme Animasyonu

Merhaba, Sizlere Op. Dr. Güncel Öztürk’ün göğüs büyütme estetiği operasyonlarını anlatacağım. İlk muayenede, göğüslerinizle ilgili şikayetlerinizi ve ameliyattan beklentilerinizi öğreniriz. 3D tasarım aşaması için, farklı açılardan yüksek çözünürlüklü sizin fotoğraflarınız çekilir. İleri teknolojili 3D tasarım cihazları ile hazırlanan simülasyon görüntüleriniz üzerinde göğüslerinizin yeni şekli gösterilir. Böylece göğüslerinizin tasarım sürecine cerrahınızla birlikte siz de katılırsınız. Size en uygun meme şekline ve boyutuna cerrah ile birlikte karar verebilirsiniz.

Yuvarlak ve damla tipi olmak üzere farklı şekil ve boyutlarda meme implantı türü bulunur. Günümüzde yaygın olarak silikon meme implantları tercih edilir. Sizin için en ideal meme implantı şekline ve ebatına ameliyattan önce 3D simülasyon görüntüleriniz üzerinden karar verilir.

Göğüslerin küçük olması ve göğüslerdeki şekil bozuklukları göğüs estetiği operasyonlarının başlıca sebepleridir.

Göğüslerinizin yeni şeklinin ve boyutunun belirlenebilmesi için göğüslerin simetrisi, göğüs uçlarının konumu ve göğüslerdeki sarkma ayrıntılı olarak incelenir. Ayrıca göğüs kafesinizin genişliği, beliniz, boyunuz ve kilonuz da ölçülür. Meme implantını yerleştirmek için 3 farklı yöntem kullanılır. Bunlar göğüs altı, göğüs ucu çevresi veya koltuk altıdır.

Birinci yöntemde:

Meme dokunuz yeterli ise implantlar göğüslerinizin altından açılan 4’er santimlik kesiler içinden meme dokunuzun arkasına yerleştirilebilir. Ancak meme dokunuz yeterli değil ise implantlar kapanmayacağı için silikonlar belli olur ve doğal görünüm oluşmaz. Bu durumda silikon göğüs kası altına konulur ve doğal olmayan görünüm önlenir.

İkinci yöntemde:

Meme ucu çevresinden açılan kesi içinden direkt göğüs kasının ya da meme dokusunun altına yerleştirilebilir.

Üçüncü yöntemde:

Koltukaltından yatay kesiler açılarak yapılan operasyonlarda bazen kas altına da kesi yapılması gerekebilir. Bu operasyonlarda implantlar çoğunlukla kas altına yerleştirilir. Göğüs büyütme operasyonlarında göğüslerdeki sarkmalar da düzeltilebilir. Ancak ileri düzeyde sarkıklık varsa meme dikleştirme operasyonu yapılması gerekir. Operasyondan sonraki 1 hafta boyunca göğüslerde hassasiyet ve ağrı hissedilmesi normaldir. Genellikle 1 ay içerisinde normal hayatınıza dönmüş olursunuz.

Detaylı bilgi için www.guncelozturk.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Op. Dr. Güncel Öztürk

Op. Dr. Güncel Öztürk

Yaşantım boyunca iki şeye odaklandım; biri Estetik diğeri Sanat. İnsan Heykeltraşı Güncel Öztürk’ün Estetik Cerrahi Sanatı ile tanışın..

1979 yılında sanatçı bir babanın oğlu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının heykeltraş olması sanat ortamında olmasını sağladı. Bunun etkisiyle Güncel Öztürk, çok sayıda heykel ve resim çalışmaları yaptı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ nden mezun olup Tıp Doktoru ünvanını aldı. Aynı tarihte Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) tercihini plastik sanatlara yakın olan plastik cerrahi bölümünden yana yaptı. Sınavda dereceye girip, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazandı.
Uzmanlık eğitimi döneminde, 6 yıla çıkan eğitim sürecinin bir bölümünü 2006 yılında Yale University, New Haven Hospital Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Connecticut-ABD’ de John A. Persing, MD, FACS baş denetimi altında burun ve yüz estetiği üzerine eğitim aldı. 2007 yılında University of Miami, Jackson Memorial Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Florida- ABD’ de burun ve meme estetiği eğitimi aldı. 6 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aslerlik görevini Malatya Askeri Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerahisi’ nde ve zorunlu hizmet görevini Sivas Numune Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nde yaptı.

Acıbadem Fulya Hastanesi, Acıbadem Maslak Hastanesi, Acıbadem Levent Tıp Merkezi ve Acıbadem Etiler Tıp Merkezi’ nde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı.

Avrupa Plastik Cerrahi Denklik

(European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery; EBOPRAS)
Step I, Brüksel – BELÇİKA, 2010

Step II, Marseille – FRANSA, 2011

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi, 2010

Neva Art Gallery (Sanat Galerisi) ve Hairneva (Profesyonel Saç Ekimi) kurucusudur.

Burun Sanatı kitap yazarıdır.

Dr. Güncel ÖZTÜRK Nişantaşı’ndaki Özel muayanehanesinde hizmet vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğan Cüceloğlu İle İnsan İnsana Bir Röportaj

Makyaj Yaparken Hiçbir Canlıyı Öldürmeyin! Cruelty Free Nedir?