in

Hollywood Güzellik Simgelerinin Güzellik Sırları

Bazı kadınlar güzellikleriyle sadece yaşadıkları döneme ilham kaynağı olmakla kalmayıp üstüne üstlük kendinden sonraki gelen kadınlara da ilham verdiler ve bir güzellik ikonu haline geldiler. Aslında birçoğunun oldukça basit sırları vardı, ancak bu sırlar düzenli olarak uygulandığında ya da ciddi bir özen gösterildiğinde, işte o zaman gerçek güzellik yakalanıyordu.

Güzelliğiyle yıllara meydan okuyan Hollywood yıldızlarının güzellik sırlarını öğrenmeye hazır mısınız?

Gloria Swanson

Swanson güzelliğinin sırrını doğada bulmuş. Kendisi çiğ sebzeleri hem yiyor, hem de yüzüne sürüyormuş.

hollywood guzellik simgelerinin guzellik sirlari 10

Mae West

Günümüzde yeniden moda olan hindistan cevizi yağı 30lu yılların en büyük güzellik trendlerinden biriydi. Mae West de bu güzellik trendini cildine uygulayanlardan biriydi. Yıllara meydan okuyan güzellik sırrı saf hindistan cevizi yağıydı.

hollywood guzellik simgelerinin guzellik sirlari 11

Gloria Grahame

İnce olan üst dudağı daha dolgun gözüksün diye üstten pamuk desteği sağlayan Grahame zamanında sanıyoruz ki dudak dolgusu yokmuş. Eğer haberi olsaydı eminiz ki böyle bir şeyle kendisi de uğraşmazdı!

hollywood guzellik simgelerinin guzellik sirlari 04

Bette Davis

İnanılmaz gözlerinin sırrı nedir dersiniz? Büyüklüğü mü, yoksa rengi mi? Hayır, bilemediniz. Gözlerini bu kadar etkileyici yapan en önemli şey göz altlarının bakımlı olması. Bunun sırrı ise salatalık kabuklarında saklı. Siz de soğuk salatalık kabuklarıyla hem göz altlarınıza nem verebilir hem de şişlikleri alabilirsiniz.

hollywood guzellik simgelerinin guzellik sirlari 06

Sophia Loren

Güzelliğinin sırrını Akdeniz mutfağında saklayan Loren özellikle zeytinyağını kullanmayı pek seviyormuş. Ilık banyo suyunun içine birkaç damla zeytinyağı damlatıyor ve cildini yumuşak tutuyormuş. Denemeye değer!

hollywood guzellik simgelerinin guzellik sirlari 02

Ingrid Bergman

Sadelik her zaman için en büyük güzellik. Bergman da tıpkı böyle düşünmüş olmalı ki sadece rol gereği, eğer çok gerekli görülüyorsa gerekli malzemelerle makyaj yapmayı kabul etmiş. Ve hiçbir zaman ağır makyaj fikrine yanaşmamış ve saçlarını sadece yıkamayı tercih etmiş. Yani başka bir bakım ürününe elini dahi sürmemiş.

hollywood guzellik simgelerinin guzellik sirlari 12

Rita Hayworth

Aşık olunası dalgalı saç modelleri için harika bir modele sahip olan Hayworth, saçlarını her yıkayışından önce yağlıyor, ardından havlu sarıp bekletiyor ve sonrasında da limonlu suyla saçlarını duruluyormuş.

hollywood guzellik simgelerinin guzellik sirlari 03

Audrey Hepburn

Hepburn’ün harika kirpiklerine hayran olmayan bir kadın olmasına imkan vermiyorum! Peki bunun sırrı nedir dersiniz? Aslında kendisinin benimsediği yol birazcık tehlikeliymiş. Kendisi maskarasını sürdükten sonra kirpiklerinin tek tek ayrılmış görünmesi için iğneyle kirpiklerini ayırıyormuş. İyi cesaret!

hollywood guzellik simgelerinin guzellik sirlari 05

Ancak sizin bu işlem için iğne kullanmanıza gerek yok. Onun yerine maskaranızı sürdükten sonra kirpik tarağı ya da temizlenmiş eski bir maskara fırçasıyla kirpiklerinizin üzerinden geçerek aynı etkiyi yaratabilirsiniz.

Carole Lombard

Bir kaza sırasında hafifçe eğilen burnunu estetik yaptırmadan hayatı boyunca kullanan Lombard’ın hilesi ise burun kontürüydü. Ten rengine uygun bir aydınlatıcıyla burnunun sırtına düz bir çizgi çeken Lombard bu sayede burnundaki eğikliği saklamayı başarabiliyordu.

P8DCALO EC008

Grace Kelly

Kontür tekniği son zamanalarda Kim Kardashian ile moda olsa da aslına bakarsanız işin aslı öyle değil. Mesela yıllar öncesinde Grace Kelly kontür tekniğini başarıyla uygulayan simalardan biriydi.

hollywood guzellik simgelerinin guzellik sirlari 01

Marilyn Monroe

Ve belki de bir efsane… Monroe’nun dolgun görünümlü, kırmızı dudaklarını bilirsiniz. O dudaklar için ne kadar uğraşıldığını tahmin edebilir misiniz? Makyözleri o dolgun görüntüyü yakalayabilmek için kırmızının tam 5 tonunu kullanıyorlarmış. Orta kısımlara parlaklık verilirken dış köşelere koyu renk uygulanır böylece dudaklarda denge kurulurmuş.

hollywood guzellik simgelerinin guzellik sirlari 08

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yasemin Ergenç

Yasemin Ergenç

Yazan ama çizemeyen, kıvırcık bir blogger. He bir de lisedeki gözlüklü ve sivilceli şişko kız bendim.

Yüz Gençleştirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kapalı Burun Estetiği Animasyonu