in , ,

İçimizdeki Aşırı Feminen Taraf: Leopar Desenler

Kendimi bildim bileli var bu desen. Var yani. Hep var. Her yerden çıkıyor bir leopar deseni, elbisesinden tutun çantasına, ayakkabısından tutun gömleğine… Her şeye kondurdular şu deseni. Talep var, zaten üzerinde leopar deseni gördüğümüz kadınlar da hiç de azımsanacak gibi değil.

Peki gerçekten kadınsı durabilmek için leopar desenini nasıl kullanmalıyız?

Kolayınıza gelsin diye maddeler halinde yazıyorum bak ona göre.

1)Baştan aşağıya leopar olmayın.

Processed with VSCO with hb1 preset

Evet daha kadınsı görünmek istiyorsunuz anlıyorum ama sizce de komik durmuyor mu baştan aşağıya leopar deseni? Baştan aşağıya aynı renk çok tercih edilmediği gibi, baştan aşağı aynı desen de çok hoş durmuyor. Hele ki leopar gibi kadınsı bir desende. Leopar giymekteki asıl amaç leopar olmak değil, sadece daha kadınsı görünmek. Gerçi son zamanlarda göz ucumla bile bakmasam da leoparlı desenli spor ayakkabılar da çoğaldı meydanda ama neyse..

2)Leoparı ufak detaylarda kullanın.

Yüzükte olur, kemerde olur, çantada olur, yani küçücük ayrıntılarda leopar desenini kullanabilirsiniz. Hatta tırnaklarınıza yapacağınız süslerde bile kullanabilirsiniz. Çok hoş duruyor. Aynı zamanda çoğu genç kızın çekindiği “Leopar deseni beni yaşlı gösterir mi?” “Leopar deseni çok mu ağır durur üzerimde?” gibi sorulardan da uzaklaşmış olabilirsiniz. Ayrıntılarda kullandığınız leopar deseni istediğiniz asıl etkiyi yaratır çünkü.

Mesela ayrıntılar elbisenizde de olabilir. Omuz kısmı, manşet kısımlar, yaka kısmı gibi yerlerde de kullanabilirsiniz bu deseni.

3)Leopar desenli ayakkabı kullanın.

Ayağınızı tamamen leopar deseniyle kaplamak en az baştan aşağıya leopar desenli giyinmek kadar saçma bence. Ama ne yalan söyleyeyim, elbise kadar kötü duruyor diyemem.

Sonuçta ayakkabı da ayrıntı sayılır. Ama bunun yerine yine ayrıntıya geçebiliriz, bütün ayağı bu desene kurban etmek yerine. Sadece topuğunda ya da platform kısmında leopar desenini kullandığınızda hem çok hoş hem de çok kadınsı bir ayrıntı yaratmış olursunuz.

4)Leopar deseni ve kırmızı birbirine çok uyar!

Tamam ille leopar desenli gömlek ya da leopar desenli etek giyeceğim diyorsanız, bana göre bu desenle en en en uyumlu olan rengi yani kırmızı kullanın. Ne kadar güzel olduğuna siz bile hayret edeceksiniz. Sadece kırmızı da değil elbette, kırmızının tonları da olabilir, bordo gibi.

Ben yazarken yorulmadım, siz de okurken yorulmayın, zevkle okuyun inşallah <3

Aynada kendi güzelliğinize hayret edeceğiniz zamanlara erişmeniz dileğiyle, sevgiler.

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yasemin Ergenç

Yasemin Ergenç

Yazan ama çizemeyen, kıvırcık bir blogger. He bir de lisedeki gözlüklü ve sivilceli şişko kız bendim.

Makyajın Değiştirdikleri

Yılbaşında Vizesiz Gideceğiniz 15 Ülke