in ,

Kapalı Burun Estetiği Animasyonu

Merhaba, bu filmde sizlere Op. Dr. Güncel Öztürk‘ün kapalı burun estetiği operasyonunu anlatacağım.

Gelişen teknoloji ile çekiç ve kesici alet kullanmadan burun estetiği operasyonu yapılabilmektedir. Operasyon öncesinde, sizin şikayetleriniz ve ameliyat sonrası beklentileriniz değerlendirilir. Burnunuzun sekiz değişik açıdan fotoğrafı çekilip, ameliyat sonrasındaki  muhtemel görüntüsü sizlere üç boyutlu 3D simülasyon ile gösterilir. Kapalı burun estetiği tekniği ile burun  kemeriniz alınabilir, burun ucundaki düşüklük düzeltilebilir, burun sırtındaki eğrilik orta hatta getirilebilir, burun deliklerindeki asimetri düzeltilebilir; bunların yanı sıra, burun etleri ve deviasyon şikayetleriniz varsa aynı seansta giderilebilir. Kapalı rinoplasti  tekniği ile burun ucunuzda iz kalmaz. Burun yapısı: Nazal kemik, üst alar kıkırdak, alt alar kıkırdak ve orta hatta nazal septumdan oluşur. Genel anestezi altında burun içi kesilerle, üst ve alt alar kırkırdaklar ortaya konur. Burun kemeri  çekiç kullanmadan özel bir cihazla alınır. Bu işlem sonrasında  burun sırtı törpülenir. Burun sırtından kemer alındıktan sonra septumun sağ ve sol tarafından dikey kesiler yapılır. Daha sonrasında nazal kemiğin üst kısmından yatay kesiler  iki taraflı  yapılır. Burun yan silüetinde estetik görsellik için Alt alar kanatların üst kısmı  alınır. Bu aşamadan sonra  septumdan alınan kıkırdak greftler üst septumun her iki tarafına yerleştirilir. Burun ucuna  konulacak  dikey kıkırdak greft ile birlikte alt alar kıkırdaklar  dikişlerle şekillendirilir ve bu şekilde burun ucu düşüklüğü ve burun deliklerindeki asimetri düzeltilir. Burun ucu kesiler anatomik planda eriyen dikişlerle  kapatılır ve operasyon sonrasında dikiş almaya gerek kalmaz. Buruna estetik formun son şeklini vermek için; Nazal kemik alt yan tarafları yukarıdan aşağıya kesilir. Sonrasında her iki yandan bastırılarak  burun sırtındaki  açık  çatı kapatılır . Burun içi yapısında orta hatta destek sağlamak için her iki burun deliğine silikon yaprakcıklar yerleştirilir. Burun sırtına  özel  ten rengi bantlar  yapıştırıldıktan sonra,  termoplastik atel burun  sırtına yerleştirilerek operasyon sonlandırılır. Şimdi sizlere dilerseniz öncesi ve sonrası görüntüleri gösterelim.

  1. Burun kemerinin alınmış hali
  2. Burun ucu düşüklüğünün düzeltilmiş hali
  3. Burun sırtındaki eğriliğin orta hatta getirişmiş hali
  4. Burun deliklerindeki asimetrinin düzeltilmiş hali

Daha detaylı bilgiyi www.guncelozturk.com adresinden öğrenebilirsiniz.

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Op. Dr. Güncel Öztürk

Op. Dr. Güncel Öztürk

Yaşantım boyunca iki şeye odaklandım; biri Estetik diğeri Sanat. İnsan Heykeltraşı Güncel Öztürk’ün Estetik Cerrahi Sanatı ile tanışın..

1979 yılında sanatçı bir babanın oğlu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının heykeltraş olması sanat ortamında olmasını sağladı. Bunun etkisiyle Güncel Öztürk, çok sayıda heykel ve resim çalışmaları yaptı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ nden mezun olup Tıp Doktoru ünvanını aldı. Aynı tarihte Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) tercihini plastik sanatlara yakın olan plastik cerrahi bölümünden yana yaptı. Sınavda dereceye girip, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazandı.
Uzmanlık eğitimi döneminde, 6 yıla çıkan eğitim sürecinin bir bölümünü 2006 yılında Yale University, New Haven Hospital Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Connecticut-ABD’ de John A. Persing, MD, FACS baş denetimi altında burun ve yüz estetiği üzerine eğitim aldı. 2007 yılında University of Miami, Jackson Memorial Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Florida- ABD’ de burun ve meme estetiği eğitimi aldı. 6 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aslerlik görevini Malatya Askeri Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerahisi’ nde ve zorunlu hizmet görevini Sivas Numune Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nde yaptı.

Acıbadem Fulya Hastanesi, Acıbadem Maslak Hastanesi, Acıbadem Levent Tıp Merkezi ve Acıbadem Etiler Tıp Merkezi’ nde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı.

Avrupa Plastik Cerrahi Denklik

(European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery; EBOPRAS)
Step I, Brüksel – BELÇİKA, 2010

Step II, Marseille – FRANSA, 2011

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi, 2010

Neva Art Gallery (Sanat Galerisi) ve Hairneva (Profesyonel Saç Ekimi) kurucusudur.

Burun Sanatı kitap yazarıdır.

Dr. Güncel ÖZTÜRK Nişantaşı’ndaki Özel muayanehanesinde hizmet vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hollywood Güzellik Simgelerinin Güzellik Sırları

Elma Sirkesinin Faydaları