in

Karın Kası İçin Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Karın kası için beslenme sorusunu genellikle şöyle cevaplıyorum: Eğer karın kasınızın gözükmesini istiyorsanız öncelikli kurallardan biri beslenmenizi düzene koymaktır. Eğer kötü besleniyorsanız ya da fazla bir yağ kütleniz varsa, karın kaslarınız kuvvetli olsa da onları görmeniz mümkün olmayacaktır. Beslenmenizi düzeltmeniz karın kaslarınızı görmek için ilk adım olabilir.

Karın Kası İçin Beslenme ve Karın Kası İçin Spor

Karın Kası İçin BeslenmeDiyetisyen eşliğinde fazla kiloları tespit edip vermeniz, gereken kilo miktarının çoğunluğunu yağdan kaybederseniz karın kaslarınızı görebilirsiniz. Bunun çok kolay bir süreç olmadığını söylemem lazım. Sağlıklı yağ yüzdesi aralığının en altına yaklaştıkça, mankenlerin yada dergilerde gördüğünüz karın kasları ortaya çıkmaya başlıyor. O yüzden o aralığın altına düşmek için ekstradan beslenmenin dışında spor konusunda da efor sarf etmeniz gerekebilir. Çünkü sporla beraber yağları yakabilmek daha kolay. Bunu da gerekirse bir egzersiz danışmanı eşliğinde yapmanız. Gereken spor miktarını ve beslenmeniz gereken gıdaları bir arada kaliteli bir şekilde yapabilirseniz ulaşılabilecek bir hedef. Tekrar söylediğim gibi bu hedefe ulaşmaya çalışırken gerek ilaç gerek yanlış supplement kullanımı yüzünden sağlığını kaybeden çok kişi var,  ben bu uygulamayı yapanları uyarmak istiyorum.

Doğal Yöntemlere Dikkat

Karın Kası İçin BeslenmeMümkün olduğunca karın kaslarını doğal yöntemlerle yapmaya çalışın. Televizyon ya da dergide gördüğünüz her ideal vücut olarak gösterilen vücutların çok doğal olduğunu düşünmeyin. Bir çoğu destek, ilaç ya da farklı yöntemler kullanmış olabilir. Bir photoshop taktiği bile olabilir. Sırf o ideal oranlara ulaşacaksınız diye sağlığınızı riske atmayın. Yağ yüzdenizin fazlalığına göre bu sürecinde fazlalığı değişeceği için mutlaka uzun bir süre bırakın, çok aceleye getirmemeye çalışın. Uzun bir sürece yaydığınız zaman. Beslenmeniz ve spor da sizin bir yaşam haline geleceği için bu hedefe ulaşmanız garanti haline gelecektir. Kısa süre içinde bu hedefe ulaşmaya çalışıp motivasyonunuzu kaybedeceğinize bunu daha uzun bir sürece yayıp günlük bir spor haline getirmek daha garanti bir yöntem.

Son bir tavsiye: karın kasını görmekten ziyade sağlıklı yağ yüzdesi aralığında olmak ve genel itibari ile bu sporu sağlık için yapmak bence daha kıymetli.

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dyt. Orçun Kürüm

Dyt. Orçun Kürüm

Bedensel Değişim Programı®

“Bedensel Değişim Programı” Orçun Kürüm’ün kendi tarzını, eğitimini ve karakterini ortaya koyduğu, kişiyi bedenen değişirken düşünce ve davranışsal olarak da daha iyiye dönüştürdüğü marka olarak tescillenen bir sistemin adıdır.

Bedensel Değişim Progamı’nda önce sizi sağlığınızdan ve hedefinizden uzaklaştıran sebepler belirlenir.

Detaylı ilk konsültasyon sırasında sizi ve bedeninizi tanıyarak en uygun ve verimli yöntemi planlamak için adımlar atılır.

Görüşmelerde güncel bilimsel araştırmalar ışığında, beslenme alışkanlıklarınız değerlendirilirken yaşam tarzınıza uygun olan, süreçten keyif alabilmenize olanak sunan ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir beslenme planı ortaya çıkarılır.

Belirlenen hedef doğrultusunda her görüşmede program süreci değerlendirilir ve ona göre stratejik güncellemeler yapılır.

Bedensel Değişim Programı’nın yapısı gereği kolay anlaşılır ve uygulanabilir pratik menüler ile zorlanmadan, aynı zamanda bilinçlenerek hedefinize doğru beraber yol almak çok önemlidir.

Ayrıca tamamıyla sizin için planlanmış dengeli beslenme planı ve eğitim süreci sayesinde bu sistem sizi ileriki dönemlerde bağımsız bir şekilde doğru yemek tercihleri yapabilmenize olanak kılar.

Unutmayın; amaç, dengeli beslenerek kilo vermek, kilo verirken sağlığı korumak ve kalıcı bir şekilde kiloyu koruyabilmek olmalı. Bu kilo almak isteyen veya atletik performanısını geliştirmek isteyenler için de geçerlidir.

Bedensel Değişim Programı felsefesine göre besinler ile aranıza mesafe koyan değil aksine daha çeşitli beslenerek gıdalarla bedeninizi nasıl değiştirebileceğinizi öğreten bir danışmanlık programıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bel Kayması Nedenleri Nelerdir?

Hamilelikte Botoks Yaptırmak Güvenli mi?