Lazer epilasyon birçok kadın için büyük bir muamma. Birçok kadın bu işlemden faydalanmak istiyor, ancak bir yandan korkuyor, bir yandansa nerede yaptırmalı sorularına boğuluyor. Bugün kalabalık bir çarşıya gezmeye gittiğinizde elinize tutuşturulan broşürlerde pek çok lazer epilasyon paketi bulmanız mümkün. Peki lazer epilasyon gerçekten böyle basit bir şey mi?

Lazer epilasyondan genel olarak bahsetmek gerekirse, uygulanan işlemde lazer ışınları kıl köklerinin pigmentleri tarafından emilir ve ardından kıl kökleri zayıflatılır. Doğru ellerde ve doğru şekilde yapıldığı zaman gerçek bir mucizedir, çünkü istenmeyen kılların -Üzgünüm, ama insanlarda kıl, hayvanlarda tüydür.- kalıcı ve sağlıklı bir şekilde yok edilmesini sağlar. Ancak dediğimiz gibi doğru ellerde ve doğru şekilde.

Peki doğrusu nasıl olur?

5.Fiyata çok takılmayın.

Lazer epilasyon gibi önemli bir işleme karar verirken önceliğiniz kesinlikle fiyat olmamalı. Elbette fiyat da önemli biliyoruz ancak yine de 5 kuruş fazla verin, daha kaliteli yerde yaptırın deriz.

4.Eğer paket alacaksanız, seans sayısı belirtilmemiş olsun.

Lazer epilasyon merkezlerinin müşteri tavlamak için yaptığı şeylerden biri de seans ve fiyat vermektir. Mesela ‘Tüm vücut 10 seans sadece 1000 lira.’ Ama 10 seansta tam anlamıyla kıllardan kurtuılmak mümkün olmayabilir. Bu nedenle ‘Bitene kadar’ anlaşması yapmak her zaman için daha mantıklıdır. Zaten kaliteli bir lazer epilasyon merkezi kesinlikle müşterinin memnuniyetini de önemseyecektir.

3.Belgeler tam mı, kontrol edin.

Lazer epilasyon yapacak kişinin ve merkezin gerekli belgeleri var mı, kontrol edin, araştırın.

2.Bir merkezde birden fazla cihaz bulunmalı.

Lazer epilasyona dair pek çok cihaz bulmak mümkün. Arkadaşınıza iyi gelen cihaz size iyi gelmeyebilir mesela. Bu nedenle size ve kıl tipinize en uygun cihazın bulunması için merkezde birden fazla cihaz bulunması şart.

1.Bazı durumlarda asla uygulanamaz.

Kalp pili, şeker hastalığı ve hamilelik durumunda lazer epilasyon kesinlikle uygulanmamalı. Uygulanabilir diyen yerlerden arkanıza bakmadan kaçmanızı öneririm. Aynı şekilde aktif yaralarda, aktif aknelerde ve güneş yanıklarında da uygulanamaz, uygulanması teklif dahi edilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here