in ,

Meme Ameliyatından Sonra Emzirmek Mümkün mü?

Her türlü meme estetiğinde en fazla merak edilen sorunların başında operasyondan sonra emzirme işleminin yapılıp yapılamayacağıdır.

Eğer doğru teknik kullanılırsa meme estetiği operasyonları, sonrasında anne olan kadınların bebeklerini emzirerek süt vermelerine engel olmaz.

Bunun için meme estetiği operasyonlarının doğru bir şekilde planlanması gerekir. Örneğin meme büyütme estetiğinde meme implantının kasın altına yerleştirilmesi riskin daha da azalmasına yardımcı oluyor.

Kullanılan meme estetiği tekniği önemli!

meme-ameliyatindan-sonra-emzirmek-Meme implantının nasıl bir teknik ile yerleştirileceği ise kadınların var olan meme dokusuna ve yine kadının genel cilt kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Meme büyütme ameliyatında silikon implantlar kadınların doğal göğüs yapısında bulunan süt kanallarına zarar vermeden yerleştirilmelidir.

Meme küçültme ve dikleştirme operasyonlarında ise süt kanallarının zarar görmemesi için ameliyatın çok doğru bir şekilde planlanması ve uygulanması gerekmektedir. Bu ameliyatlarda göğüslerin süt verme işlevinin korunmasına azami derecede özen gösterilmektedir.

Ameliyatsız meme küçültme işlemi yapılabilir!

meme-ameliyatindan-sonra-emzirmek-Liposuction yöntemi ile göğüslerdeki fazla yağ dokuları da alınabildiği için meme küçültmede bu risk çok daha düşük olabilmektedir.

Günümüzde doğal meme yağısı küçük olan kadınlar, meme implantı ile göğüs büyütme estetiği talep etmektedir. Bunun haricinde kadınların özgüvenini olumsuz yönde etkileyen ve yaşam kalitelerinin düşmesine yol açan büyük göğüs  sorunu ise genç yaşlardan itibaren talep edilebilmektedir. Ayrıca göğüslerdeki asimetri sorunu da kadınların evlenmeden ve anne olmadan önce estetik cerrahiye başvurma sebepleri arasında yer almaktadır. Yağ enjeksiyonu teknikleri de mevcut. Süt kanallarına zarar vermeden çok az meme dokusu olan hastalarda Nano ve Mikro yağ enjeksiyonu teknikleri ile yumuşak doku transferi de yapılabilir.

Meme estetiği doğum sonrasına da ertelenebilir

meme-ameliyatindan-sonra-emzirmek-Eğer göğüslerinizin doğal şeklinden memnun değilseniz ve yakın zamanda anne olmayı planlıyorsanız. Meme estetiği operasyonunuzu bu sürecin sonuna erteleyebilirsiniz. Özellikle meme küçültme ve meme dikleştirme operasyonu için bu önerimiz çok daha geçerli olabilir. Çünkü her gebeliğin ardından vücutta olumlu olumsuz birçok değişiklik oluşur. Bunların arasında göğüslerde deformasyon da yer almaktadır. Eğer bu sürecin tamamlanmasını bekledikten sonra estetik cerrahiye başvurursanız, revizyon estetiğine ihtiyacı ihtimaliniz de düşük olur.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı
Op. Dr. Güncel Öztürk
www.guncelozturk.com

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Op. Dr. Güncel Öztürk

Op. Dr. Güncel Öztürk

Yaşantım boyunca iki şeye odaklandım; biri Estetik diğeri Sanat. İnsan Heykeltraşı Güncel Öztürk’ün Estetik Cerrahi Sanatı ile tanışın..

1979 yılında sanatçı bir babanın oğlu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının heykeltraş olması sanat ortamında olmasını sağladı. Bunun etkisiyle Güncel Öztürk, çok sayıda heykel ve resim çalışmaları yaptı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ nden mezun olup Tıp Doktoru ünvanını aldı. Aynı tarihte Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) tercihini plastik sanatlara yakın olan plastik cerrahi bölümünden yana yaptı. Sınavda dereceye girip, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazandı.
Uzmanlık eğitimi döneminde, 6 yıla çıkan eğitim sürecinin bir bölümünü 2006 yılında Yale University, New Haven Hospital Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Connecticut-ABD’ de John A. Persing, MD, FACS baş denetimi altında burun ve yüz estetiği üzerine eğitim aldı. 2007 yılında University of Miami, Jackson Memorial Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Florida- ABD’ de burun ve meme estetiği eğitimi aldı. 6 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aslerlik görevini Malatya Askeri Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerahisi’ nde ve zorunlu hizmet görevini Sivas Numune Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nde yaptı.

Acıbadem Fulya Hastanesi, Acıbadem Maslak Hastanesi, Acıbadem Levent Tıp Merkezi ve Acıbadem Etiler Tıp Merkezi’ nde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı.

Avrupa Plastik Cerrahi Denklik

(European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery; EBOPRAS)
Step I, Brüksel – BELÇİKA, 2010

Step II, Marseille – FRANSA, 2011

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi, 2010

Neva Art Gallery (Sanat Galerisi) ve Hairneva (Profesyonel Saç Ekimi) kurucusudur.

Burun Sanatı kitap yazarıdır.

Dr. Güncel ÖZTÜRK Nişantaşı’ndaki Özel muayanehanesinde hizmet vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocukluk Çağı İshalleri – Bebeklerde İshal

Bel Kayması Nedenleri Nelerdir?