in

Metabolizma Nasıl Hızlandırılır?

Metabolizmayı hızlandırabilmek için farklı yöntemler mevcut. Bunu bazı besinlerler, hareketlerle yada kan değerlerinizin de sağlık olması ile   bazı tedavilerle yapabiliyoruz. Öncelikle bu tedavilerle başlayalım. Eğer  insülin direnciniz varsa yada tiroidleriniz yavaş çalışıyorsa metabolizmanız ya yavaş yada yağlanmaya müsait bir sistemde çalışacaktır. O yüzden bu gibi durumlarda metabolizmayı hızlandırabilmek için bir doktor tedavisi eşliğinde ilaç kullanmak gerekebilir. Bu yöntemlerden bir tanesi olarak akılda kalabilir.

Klasik olarak bildiğimiz yöntemlerden bir tanesi egzersiz. Bana göre; besinden de ziyade egzersiz en çok metabolizmayı hızlandıran yöntem. Çünkü biz ne kadar hareket edersek vücudun depoladığı yağları kullanması için ona o kadar imkan vermiş oluruz. Fakat bu beslenmenin önemsiz olduğu anlamına gelmiyor. Çünkü vücudunda biz hareket etmesek dahi harcadığı ciddi bir kalori değeri var. Ve o kalori değerini harcarken yağdan kullanabilmesi içinde akıllıca beslenmek ve vücudun ihtiyacı kadar gıda ve enerji almak çok önemli. O yüzden metabolizmayı hızlandıran yöntemlerde, beslenmeyi konuşacaksak; önemli olanlardan bir tanesi su içmek, bir tanesi bol lifli ve vitamin değeri yüksek gıdalardan tüketebilmek. Çünkü lifli gıdalar sindirim sistemini çalıştıracaktır, daha fazla kalori almanızı sağlayacak ve bu şekilde metabolizmanın süreci daha aktif olacaktır. Yine,  yeşil çay, ananas,kivi, kahvede ve acı biberdeki bazı özel maddelerde metabolizmayı hızlandırdığı kanıtlandığı için beslenmenizde bunlara da yer vermeniz mutlaka faydalı olacaktır.

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dyt. Orçun Kürüm

Dyt. Orçun Kürüm

Bedensel Değişim Programı®

“Bedensel Değişim Programı” Orçun Kürüm’ün kendi tarzını, eğitimini ve karakterini ortaya koyduğu, kişiyi bedenen değişirken düşünce ve davranışsal olarak da daha iyiye dönüştürdüğü marka olarak tescillenen bir sistemin adıdır.

Bedensel Değişim Progamı’nda önce sizi sağlığınızdan ve hedefinizden uzaklaştıran sebepler belirlenir.

Detaylı ilk konsültasyon sırasında sizi ve bedeninizi tanıyarak en uygun ve verimli yöntemi planlamak için adımlar atılır.

Görüşmelerde güncel bilimsel araştırmalar ışığında, beslenme alışkanlıklarınız değerlendirilirken yaşam tarzınıza uygun olan, süreçten keyif alabilmenize olanak sunan ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir beslenme planı ortaya çıkarılır.

Belirlenen hedef doğrultusunda her görüşmede program süreci değerlendirilir ve ona göre stratejik güncellemeler yapılır.

Bedensel Değişim Programı’nın yapısı gereği kolay anlaşılır ve uygulanabilir pratik menüler ile zorlanmadan, aynı zamanda bilinçlenerek hedefinize doğru beraber yol almak çok önemlidir.

Ayrıca tamamıyla sizin için planlanmış dengeli beslenme planı ve eğitim süreci sayesinde bu sistem sizi ileriki dönemlerde bağımsız bir şekilde doğru yemek tercihleri yapabilmenize olanak kılar.

Unutmayın; amaç, dengeli beslenerek kilo vermek, kilo verirken sağlığı korumak ve kalıcı bir şekilde kiloyu koruyabilmek olmalı. Bu kilo almak isteyen veya atletik performanısını geliştirmek isteyenler için de geçerlidir.

Bedensel Değişim Programı felsefesine göre besinler ile aranıza mesafe koyan değil aksine daha çeşitli beslenerek gıdalarla bedeninizi nasıl değiştirebileceğinizi öğreten bir danışmanlık programıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyun Fıtığı Nedir ve Boyun Fıtığı Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Çanta Sahibi Olurken Servet Harcayan Ünlüler