Mor saçlar iddialı saç modelleri arasında en çok tercih saç rengi. Bu saç rengini uygulamak için ayrı bir tarz oluşturmak gerekiyor. Eğer sizde mor severlerdenseniz bu rengi saçlarınıza uygulayabilirsiniz.
Mor saç renginin istediğiniz tonda uygulayabilirsiniz. Mor saç rengini uygularken saçlarınıza zarar vermek istemiyorsanız koyu moru tercih etmelisiniz. Açık morlar için mutlaka açıcı kullanmak gerekiyor.
Mor saç renginin beyazları kapatma özelliği olmadığı için mor saç rengini beyaz olmayan saçlara uygulamak daha sağlıklı sonuç verecektir.
Mor saç rengi uzun ve kısa saç kesimleri için gayet uygun. Bu saç rengi için makyaj önerisi yapacak olursak; siyah ve pembe göz makyajı en ideali. Ruj olarak pembe, mor veya ten rengini kullanabilirsiniz. Ayrıca koyu renk giysiler saçlarınızla daha uyumlu olacaktır.

Mor saç rengi kimlere yakışır?

Patlıcan moru saç hemen hemen herkese yakışabilir. Önemli olan zıt renkte göz rengine sahip olmamanız. Beyaz, buğday ve esmer tenli kadınlar bu rengi kullanabilir. Ancak kehribar rengi gözlü kadınlara bu saç rengi yakışmayabilir. Özellikle yeşil ve mavi gözlü kadınlarda bu saç oldukça marjinal durmaktadır.

Mor saç boyası akınca hangi renk olur?

Mor saç akınca pembeye, lilaya doğru dönmektedir. Önemli olan saçın altında ki açının rengidir. Yani siz sapsarı bir saçı mora boyarsanız mor saç boyası akınca  saçınız lila tonlarında olacaktır. Eğer işlem görmemiş bir saçı mora boyarsanız daha koyu bir mor olacaktır. Her halükarda saçlarınız akacaktır. Bunun önüne geçmek için ilk boyamadan sonra 30 gün sonrakilerde 45 günde bir saçlarınızı boyamanız faydalı olacaktır.

Patlıcan moru rengi nasıl elde edilir?

Patlıcan moru saç rengi koleston ve patlıcan moru palette serilerinde yer almaktadır. Hangi boya markasını tercih edeceğiniz tamamen size kalmış. Mor saç modelleri yapımı tonuna göre zorluklar içerir. Açık mor tonda saç istiyorsanız saçınızın işlem görmesi gerekebilir. Öncelikle bu renge karar vermeli sonrasında işlemi gerçekleştirmelisiniz. Bazı durumlarda kuaföre gitmeniz gerekebilir. Şimdi kısaca ton ton patlıcan moru saç sıralaması yapalım.

Açık kumraldan patlıcan moruna geçiş: Muhtemelen tek seferde bu rengi elde edebilirsiniz. Açık kumral saça her renk boya ilk seferde tutacaktır.

Kumraldan patlıcan moruna geçiş: Bir kaç boyama işlemi ile patlıcan moru saç elde edebilirsiniz. Daha açık tondaki morlar için ise saçlarınıza açıcı uygulamanız gerekebilir. Aman unutmayın bunu kuaför eşliğinde gerçekleştirin.

Kahverengi saçtan patlıcan moruna geçiş: Kahverengi saçtan patlıcan moruna dönmek isteyenler öncelikle saçlarına açıcı işlemi uygulamalıdırlar. Bunu kuaförde yapmaları daha verimli olacaktır.

Patlıcan moru saç rengi esmerlere yakışır mı?

Esmerlere yakışmayacak tek renk platin sarısıdır. Bu da kısmen değişebilir. Patlıcan moru gibi iddialı bir saç rengine sahip olmadan önce düşünmeniz gereken bu rengi uzun süre kullanabilir miyim sorusudur. Çünkü her saç boyası 4-10 yıkama arasında eskir ve yeniden boyama ihtiyacı gerekir. Dönüşü zor olan saç renkleri arasında yer alan patlıcan moru esmerlere yakışır mı? Evet yakışır. Küçük bir tüyo teninizden bir ton açık fondöten kullanmanız yeterli olacaktırç

Mor Saç Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here