Mutfak dekorasyonu için önemli olan bir kaç kriter vardır. Bunlardan bir tanesi mutfağın boyutu ikincisi aydınlatmasıdır. Doğal ışığın geldiği veya manzaralı mutfakları dekore etmek her zaman daha eğlencelidir. Küçük mutfak dekorasyonu için küçük mutfak modelleri bir belirleyicidir fakat burada da dikkat etmeniz gereken nokta: açık renk mutfak dolap modelleri seçiyor olmak. Küçük mutfak dekore ederken; açık raf, cam kapak ve aydınlatma kullanabilirsiniz. Büyük mutfak dolabı için ev dekorasyon fikirleri ise: L mutfak modelleri, u mutfak modelleri ve amerikan model mutfak dolabı kullanımı içindir. Mutfak dekorasyon ürünlerini doğru şekilde kullanarak mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz. Gelin birlikte örneklerle inceleme yapalım.

Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır? En Pratik Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Öncelikle mutfak dekore ederken en pratik mutfak dekorasyon fikirleri neler onları paylaştığımızı belirtelim. Oldukça basic mutfak dolabı modelleri ve mutfak tasarımları seçtik. Detayları inceleyebilir ve size ilham olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Küçük Mutfak Dolapları İçin Açık Raf Sistemi

Küçük mutfaklar için en pratik mutfak dekorasyon fikirleri arasında ilk sırada elbette açık raf sistemi yer alıyor. Açık raf sistemi mutfağın dekorasyonuna yeni bir form katarak mutfakta dikkati küçük olmasına değil burada kullanacağınız aksesuar ve mutfak eşyalarına yoğunlaştıracaktır.

Küçük Mutfaklar Farklı Renkler

Küçük mutfaklar için farklı renkler oldukça ideal olabilir. Eğer mutfak dolabında siyahi kullanmak istiyorsanız açık raf sistemi ile bunu yapmanın hiçbir sakıncası yoktur.

Salon ve Mutfak Bir Aradaysa: Açık Raf Yine Bir Seçenek

Salon ve mutfak bir arada olduğu zamanlar açık raf kullanımı konusunda tereddüt yaşıyor olabilirsiniz. Ama bu durumda da açık raf sistemini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Önemli olan bu sistem içerisindeki mutfak ürünlerinin uyum içinde olmasıdır.

Siyah Mutfak Dekorasyonu

Siyah mutfak dekorasyonu için bir kaç alternatif vardır. Siyahı tek başına veya uyum sağlayan bir renk ile kullanabilirsiniz. Aydınlatma yapmak burada oldukça önemlidir. Siyah bulunduğu ortamı olduğundan zengin ve küçük göstermektedir. Aslında dezavantajına oranla avantajı daha ön plandadır. Bu tarz U model mutfak sayesinde mutfaktan çıkmak istemeyeceksiniz.

Modern Siyah Mutfak

Modern mutfaklarda birden fazla renk kullanımı sıklıkla yapılmaktadır. Siyaha yer vermek isterseniz; siyahın ortamı daraltma etkisini azaltmak için bu tarz bir dekorasyon fikri size ilham olabilir.

Amerikan Siyah Mutfak Dekorasyonu

Amerikan siyah mutfak için  ahşap renk tonlarını tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca country tarz mutfak kapakları da uygun olacaktır.

Modern Siyah Mutfak Dekorasyonu

Modern siyah mutfak dekorasyonu uygularken bu kadar yoğun siyah kullanmak isterseniz ortamın büyük olmasına özen gösterin.

Siyah ve Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Siyahı yoğun olarak kullanacaksanız beyazı tamamlayıcı olarak seçebilirsiniz.

Ağaç Renkleri İle Mutfak

Ağaç renklerini seviyorsanız mutfak dekorasyonu için ona yer açın. Doğadan ilham alınmış bir mutfakta daha fazla vakit geçirebilirsiniz.

 

Yine mutfak dekorasyonunda küçük detayları ağaç renklerinden seçebilirsiniz.

U mutfak Dekorasyonu

U mutfak en avantajlı mutfaklardan bir tanesidir. Kullanımı en keyifli olan bu mutfak modelini ortamın büyüklüğüne göre dekore edebilirsiniz.

Country Kapaklar ve Beyaz

Country mutfak dolabı için en sık kullanılan renklerden bir tanesi beyaz ve krem tonlarıdır. Uzun yıllar kullanacağınız bu mutfak için ürün seçimine dikkat etmelisiniz.

Yine beyaz country mutfakları amerikan model olarak uygulayabilirsiniz.

Cam Kapaklı Mutfak Dolabı

Dekorasyonda farklılık arayanlar için cam kapak bir alternatif. Büyük ve küçük mutfaklara uygulanmasında bir sakınca olmayan cam kapaklar olduğu ortamı daha büyük gösterecektir.

Ferah Renkler ile Dekorasyon

mutfak dekorasyonunda modern çizgiden çıkan ve mavi gibi tonlara sahip mutfaklar son yıllarda oldukça moda.

Zemin içinde mavi rengi kullanabilirsiniz.

Beyaz mutfak dolaplarına detay ekleyebilirsiniz. Gold mutfak kulpları oldukça iyi bir alternatif.

Ağaç renklerini beyaz ile kullanabilirsiniz.

Beyazı yoğun olarak kullanabilir detayları da açık tonlarda seçmeniz ortamı oldukça geniş göstermenize yardımcı olacaktır.

Mutfak tasarımı seçerken kullanışlı olmasına da özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Farklı avize modelleri kullanabilirsiniz.

Amerikan mutfaklar için sarkıtlar ideal olacaktır.

Amerikan mutfak modelinde beyazın kullanımı ve gold detaylar çok şık görünüyor.

Açık raf sistemi için çok şık bir örnek.

İlgili yazı:

Ev Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyonu

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar

Gelin Evi Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here