in

Koç Burcu

Dilimize Yapışan Ponçik Ne Demek?

Günümüzde gençlerin birçoğu ponçik kelimesini sıkça kullandığından, bu kelimenin anlamını bilmeyen kişiler de arama motorlarına ponçik ne demek şeklinde araştırma yaparlar. Daha çok genç kızların ve erkeklerin kullandığı bu kelime orta yaşlı ve yaşlı kimselere yabancı gelmektedir. Genç nesil, kendi aralarında, sosyal medyada veya günlük hayatta kendilerine yakınlık duyduğu kişilere ponçik diye sesleniyor.

poncik nedir

Hiçbir anlam ifade etmeyen ponçik kelimesi sık kullanıldığında alışkanlık yapabiliyor. Ponçik anlamı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bu sebeple internette hakkında ponçik ne demek şeklinde araştırma yapılmaktadır. Bizde size sıkça aranan ponçik nedir sorusunun cevabını vereceğiz.

Ponçik Nedir?

poncik ne demek

Ponçik nedir sorusu aslında bu kelimeyi bilmeyen birçok gencin merak ettiği bir sorudur. Ponçik kelimesini genç kızlar ve erkekler birbirleriyle konuşurken ya da yazışırken kullanmaktadır. Ponçik genç bireylerin deyimine göre sevimli demektir. Bu kelimenin aslında hiçbir sözlük anlamı yoktur. Türk Dil Kurumu (TDK) ponçikle ilgili herhangi bir tanım yapmamıştır. Arama motoruna Ponçik nedir TDK yazarsanız hiçbir sonuç alamazsınız. Ponçik kelimesi tamamen gençlerin oluşturduğu anlamsız bir kelimedir. Fakat ponçik Polonya kültüründe bir tatlı türüdür. Ponçik tatlısı el büyüklüğünde üstünde pudra ve içinde kakao, reçel ya da krema olan bir tatlıdır. Rusya ve Ukranya gibi ülkelerde yapılıp sıkça tüketilmektedir. Ülkemizde de el yapımı unlu kurabiye olarak bilinmektedir.

Siz Ne Düşünüyorsunuz

298 puan
Upvote Downvote

Total votes: 6

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 33.333333%

Downvotes: 4

Downvotes percentage: 66.666667%

One Comment

Leave a Reply
  1. Ponçik aslında argoda kadın cinsel organı için kullanılan bir kelimedir. Ama gençler bilmiyor bunu tabii. Türkçenin Büyük Argo Sözlüğü diye bir kitap var orada bulabilirsiniz anlamını.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kış Aylarında En Çok Tüketilenlerden Nane Limon Neye İyi Gelir?

Karbonat Maskesi ile Cildinizi Yenileyin