in

Sadece Sofranızı Değil Duvarlarınızı da Tabaklarla Süsleme Sanatı

Bir zamanlar her evde duvarda, ya da vitrinde büyüklerimiz tarafından boyanmış şık bir tabak bulunurdu. Genelde çini desenli olan bu tabaklar asla yemek yemek için kullanılamaz, kullanılması teklif dahi edilemezdi. Oldukça şık duran bu tabaklar ev dekorasyonun önemli parçalarından biriydi.

Aslında bu moda anneannelerimizin, büyük teyzelerimizin evlerinde hala devam ediyor ancak ev dekorasyon modasında yeniden kendini modern evlerde göstermeye başladı. Duvarları süsleyen tabaklara dair dekorasyon önerilerimiz ise sizleri bekliyor.

Sizce de birçok tablodan daha güzel durmuyor mu?

İrili ufaklı, farklı desenlerde tabaklar kullanarak yaratıcılığını konuşturabilirsiniz. Evinize kendi dokunuşlarınızı yapmak için bundan daha iyi bir fikir olamaz.

Son zamanlarda bu duvar süslemeleri genelde yemek odalarında, ya da yemek masasına yakın yerlerde kullanılıyor.

Sadece yuvarlak tabaklara bağlı kalmak zorunda da değilsiniz üstelik. Dediğimiz gibi kullanacağınız tabaklar, yaratacağınız konsept tamamen size kalmış.

Bu tabakları asmak ise sandığınız kadar zor değil. Hatta en az düz tablo asmak kadar kolay olduğunu söyleyebiliriz. Yapı marketlerinde bu tabakların kolayca asılmasını sağlayan aparatlar mevcut.

İlle düz tabaklar kullanmak zorunda değilsiniz alışılageldiği gibi. Bombeli tabakları da duvarlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Burada muhtemelen en zor kısım duvarları tabaklara monte etmekten ziyade tablo gibi tabaklar bulmak. Ancak doğru yerlerde ararsanız siz de evinizi tablo gibi tabaklarla süsleyerek otantik ve şık bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yasemin Ergenç

Yasemin Ergenç

Yazan ama çizemeyen, kıvırcık bir blogger. He bir de lisedeki gözlüklü ve sivilceli şişko kız bendim.

Zayıflama Çayları Tuzak mı, Yoksa Kurtarıcı mı?

Tenimizde Pürüz Yaratan Batıklardan Kurtulmanın Yolları