Ben bunu ilk gördüğümde şaka sanmıştım.

Yok, demiştim, bu kadarı da olmaz heralde. Kesin geyik çeviriyorlardır. Gerçekmiş. Türkiye’ye bile gelmiş hatta. Flo’da satılıyor almak isteyenlere duyurulur.

Daha yeni yeni alışabilmiştik yağmur çizmelerine. Hatta daha alışamayanlarımız da var, hala inşaatçı çizmesi diyen, dalga geçen ve giymeye yanaşmayan kişiler var. Halk resmen yağmur çizmelerine sıcak bakanlar ve bakmayanlar olarak ikiye ayrılmış durumda. Bir de bu şeffaf botları meydana salmak halkı iyice kızıştıracak gibi duruyor!

Bu botları nedense Tumblr kızlarına yakıştırdım. Hani depresif, yağmuru seven, romantik ama yalnız kızlar. Hııım doğru bir tanım oldu sanırım.

Çorabınızı olduğu gibi gösteren bu botlar, aynı yağmur çizmeleri gibi lastikten yapılmış ve su geçirmeyeceğini düşünmekteyim. Hatta şu çorabı gösterme mevzusundan Facebookta baya geyik dönmüştü, delik çorap giyenler ne olacak diye…

Bana sorarsanız, ben hiç beğenmedim. Öncelikle çok kaba duruyor. Şeffaf olması da hoşuma gitmiyor, çorap mahremiyeti diye bir şey var yahu! Yağmur çizmelerinden de edinmedim, bundan da edinmeyeceğim elbette, çünkü ayaklarımı ısıtmayacağını düşünüyorum. Kışın aldığım her ayakkabıdan ayaklarımı ısıtmasını beklerim çünkü. Ama ille birini alacak olsam yağmur çizmesini alırım. En azından daha desen çeşidi var ve çorabımı göstermez!

Bunları almaktansa ayaklarımı ısıtacak şeyler alırım daha iyi. Gerçi desenli oluşları, ucuz fiyatları ile bizi kendilerine çekiyorlar ama ben direndim, siz de gereksiz olduğunu düşünüyorsanız direnebilirsiniz kızlar!

Siz düşünür müsünüz bu şeffaf botlardan giymeyi?

Peki ya siz yağmur botları hakkında ne düşünüyorsanız?

Lütfen düşüncelerinizi bizimle paylaşın, sevgiler.. ((:

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here