in

Siyah Nokta Temizleme İçin 5 Etkili Tarif

Siyah noktalarla ergenlik dönemince tanışırız. Aniden cildimizde beliren bu siyah, minik ve can sıkıcı lekeler kadın erkek ayırt etmeden tüm yüzümüzü dolurmakta bir sakınca görmez. Sıkılsa sıkılmaz, zira sivilce gibi cilt dışına taşmaz, cildin içerisinde saklı kalır. Hadi oldu da sıktınız diyelim hemen yerinde bir sivilce görebilirsiniz. Yani siyah nokta temizleme konusunda sıkmak iyi bir yöntem değildir. Dahası siyah noktaları sıkmak gözenekler açısından hiç de faydalı değildir.

Siyah noktaları gerek önlemek, gerekse geçirmek çok kolay olmasa da faydalanabileceğimiz bir sürü doğal yöntem var. Düzenli olarak uyguladığınız takdirde seçtiğiniz bu yöntemlerden biri ile siyah noktalarınızı tarihe karıştırabilirsiniz.

5.Portakal Kabuğu

siyah nokta temizleme icin 5 etkili tarif (3)

Siyah nokta temizleme için etkili yöntemlerden birisi de portakal kabuğudur. Bir portakalın kabuğunu soyun ve birkaç gün boyunca güneşin altında kurutun. Ardından bu portakal kabuğunu robotta çekerek toz haline getirin. Toz haline getirdiğiniz portakal kabuğuna biraz doğal gül suyu ekleyin ve hamur kıvamını alana kadar karıştırın. Bu hamuru, siyah noktalı olan cildinize sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra nemli ellerinizle bölgeye masaj yapın, böylece cildinize peeling yapmış olursunuz ve siyah noktalarınızın birkaç uygulamadan sonra kaybolduğunu gözlemleyebilirsiniz.

4.Limon ve Şeker

siyah nokta temizleme icin 5 etkili tarif (1)

Eğer sivilceli ya da hassas bir cildiniz varsa şimdi tarif edeceğimiz maskeden uzak durmanızı öneririz. Ama eğer böyle problemleriniz yoksa bu karışım size çok iyi gelecektir. Limonun sulu kısmını şekerle beraber karıştırarak ezin ve karışımı maske haline getirin. Siyah noktalı bölgeye bu karışımı sürerek masaj yapın. Şeker siyah noktalarınız üzerinde peeling etkisi gösterir, limon da cilt tonunuzu eşitler.

3.Tarçın

siyah nokta temizleme icin 5 etkili tarif (2)

2 adet çubuk tarçını robotta çekerek toz haline getirdikten sonra birkaç damla su ve birkaç damla zeytinyağı katarak karışımı macun haline getirin. Ardından siyah noktalı bölgenize sürün. Karışımı cildinize masaj yaparak yediriniz ve 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla cildinizi durulayın.

2.Domates

siyah nokta temizleme icin 5 etkili tarif (1)

Eğer maskeyle falan uğraşmak istemiyorsanız bu yöntem tam size göre! Domatesten bir dilim kesin ve siyah noktalı cildinize sürün. Cildinizin üzerinde kalan domates suyunu masaj yaparak cildinize yedirin. Ardından soğuk suyla yıkayarak durulayın.

1.Deniz Tuzu

siyah nokta temizleme icin 5 etkili tarif x

Az miktarda deniz tuzunun içerisine biraz su ekleyin ve karıştırın. Karışım maske kıvamına geldikten sonra bu karışımı elinize alarak siyah noktalı cildinize masaj yaparak uygulayın. Deniz tuzu sayesinde cildiniz kirlerden arınır ve tazelenir. Etkisini çok kısa bir sürede görebilirsiniz.

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yasemin Ergenç

Yasemin Ergenç

Yazan ama çizemeyen, kıvırcık bir blogger. He bir de lisedeki gözlüklü ve sivilceli şişko kız bendim.

One Comment

Leave a Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kirpik Uzatma Konusunda Dikkat Edilecek Hususlar

Mevsim Değişikliği Sebebiyle Hasta Olanlar Nasıl Beslenmeli?