in

Sizi Daha Zeki Gösterecek 7 Tüyo

Akıllısınız, biliyoruz. Ancak bazen ne kadar zeki olduğumuzu karşı tarafa gösterme, kendimizi ispatlama konusunda sıkıntılar yaşayabiliriz. Heyecan gibi durumlar da bunda etken olabilir. Ya da bazen olduğumuzdan daha zeki görünmek isteriz. İşte bu gibi durumlarda işinize yarayacak 7 akıllıca yolu şimdi sizlerle paylaşacağız.

7.Kendinize güvenin.

Siz bu dünyada biriciksiniz. Bunu sakın unutmayın. Kendinizi bazı konularda yetersiz hissetseniz dahi, başkalarının kendilerini yetersiz hissettikleri alanlarda siz mükemmel olabilirsiniz. O yüzden kendinize güvenin ve bunu karşı tarafa belli edin. Ama aman dikkat diyelim özgüven ve ukalalığı birbirine karıştırıp itici bir görüntü yakalamayın.

6.Dilinizi düzgün kullanın.

Boşverin, karşınızdaki insan sizin ne kadar İngilizce bildiğinizden bihaber olsun. Konuşmanız tek bir dilde olsun, diksiyonunuz düzgün olsun. Tane tane konuşun. Dilini doğru kullanan her daim bir adım öndedir.

5.Gülümseyin.

Neden somurtalım ki zaten? Gülümseyin. Karşınızda pozitif bir izlenim bırakın. Ama gülümseyin diyoruz bakın, sırıtın değil. Pozitif görüneceğim derken laçka gibi görünmeye hiç gerek yok.

4.İyi giyinin.

“Önemli olan iç güzelliktir.” zırvasına kanmıyoruz artık değil mi? İyi giyinin, temiz görünün. Bu hem kendinize olan güveninizi artırır, hem de karşınızdaki kişinin size bakışını olumlu yönde etkiler.

3.Konuşmayın.

Evet, gerekirse konuşmayın. Zeki görünmenin anahtarı konuşmamak aslında. Ama ne zaman konuşmamak? Tabi ki bilmediğiniz bir konu olduğu zaman konuşmamak. Bildiğiniz konularda sonuna kadar saygı çerçevesinde konuşun.

2.Tutturmayın.

Birçok insana en itici gelen şey, birçok insanın gözünde karşındaki insanın zekasından şüphe ettiren şey gereksiz, minik bir konuda tutturulmasıdır. Bu karşı tarafın gözünde gerçekten zekanızı alt seviyeye çeker. İnsanlar arasında fikir farklılığı olabileceğini unutmayın, saygı duyun.

1.Dinleyin, söz kesmeyin.

Bir insanı dinlemek size çok şey katar. Hem karşınızdaki insanın size olan saygısını artırır, hem de öğrenmeye eğiliminiz olduğunu gösterir.

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yasemin Ergenç

Yasemin Ergenç

Yazan ama çizemeyen, kıvırcık bir blogger. He bir de lisedeki gözlüklü ve sivilceli şişko kız bendim.

Deli Gibi Kıskanacağınız Sinema Odaları

2017’nin İç Mekan Rengi Kırmızıyla Harika Dekorasyonlar