Doç. Dr. Ebru Kolsal

Change your cover photo
Change your cover photo

1976 yılında Adana’da doğdum. Adana Anadolu lisesinden 1993 yılında mezun olduktan sonra girdiğim Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldum. Çok severek seçtiğim Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığını 2004 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladım. Ardından 2008 yılına kadar Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk sağlığı ve hastalıkları ana bilim dalından yardımcı doçent olarak asistan ve öğrenci eğitimi yaptım.

Bu dönemde ülkemizde çocuk nörologuna olan ihtiyacı fark ederek üst ihtisasımı yapmak üzere tekrar Gazi Üniversitesi Tıp fakültesi Çocuk Nöroloji bilim dalına döndüm ve burdaki eğitimimi 2011 yılında tamamladım. Aynı yıl mecburi hizmetimi yapmak üzere Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi’ne tayin oldum.

Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi’nde mecburi hizmetimi tamamladıktan sonra Bakırköy Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Nöroloji Kliniği ve Çocuk EEG birimlerini kurdum.

Eylül 2015’de üniversite doçentliği ünvanını aldım ve şu anda kendi özel kliniğimde mesleki tebrübelerimi hastalarımla paylaşmaktayım.

This user account status is Approved