Leonardo Dicaprio çocuk yaşlarında oyunculuğa adım atmış dünyanın en çok tanınan ünlüleri arasında. Oyunculuğu, başarıları, yardımseverliği ile hayatına devam örnek oyunculardan. Yaptığı iş ile anılan ve yıllarca en iyi rollerde oynayan bir oyuncu. Leonardo Dicaprio filmleri ile insanları büyülemeyi, filmin içine çekmeyi çok iyi başarıyor. Onun oynadığı tüm filmler izlenmeye değer. Peki, onu ne kadar yakından tanıyorsunuz? Leonardo Dicaprio hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik.

Leonardo Dicaprio Hakkında Az Bilinenler

17. Başlangıçta Harvard Man  filmi için seçilen ve anlaşılan oyuncu Leonardo Dicaprio’ydu. Fakat film düşük bütçesi nedeniyle ödemeyi yapamadı. Filmin başrolünü Alan Jensen aldı.

16. Ocak 1999’da, avukatları DiCaprio’nun kendi ismini telif hakkı vermesine izin vermek için bir başvuruda bulundu.

15. GQ dergisine üç kez kapak oldu: Aralık 2006, Aralık 2008 ve Ekim 2011.

14. Bill Clinton, Al Gore, John Kerry ve Barack Obama’nın kampanyalarında ve seçimlerinde hem kişisel hem de finansal olarak aktif olan liberal bir  Demokrat olarak bilinmektedir.

13. Doğum günü Amerika’da her yıl kutlanan Gaziler Günüdür. (11 Kasım)

12. Amerikan temsilcisi. Asya Kaplanının korunması için 1.000.000 dolar bağışladı. [Kasım 2010]

11. UCLA’da  Attended Seeds Elementary School’da (Tohumculuk İlkokulu) , performans sanatında yaz dersleri verdi.

10. Kamerası kaybolduğunda, bulunması için binlerce liradan fazla bir ödül teklifte bulundu. (Kasım 2003)

9. Bir zamanlar Amerikan Sapığı filmi için  20 milyon dolardan fazla teklif aldı. Yine de rolü kabul etmedi.

8. (23 Aralık 2004) Katie Couric ile yaptığı bir röportajda Göklerin Hakimi’yi (2004) çekerken, çocukluğundaki obsesif kompulsif bozukluğunun geri geldiğini anlatmıştır.

7. O bir çevre koruma uzmanıdır ve genellikle doğal olayları savunur ve destekler.

6. Özel bir partiden ayrılırken Kanadalı bir eski model tarafından bir şişe ile saldırıya uğradıktan sonra polis suçlamasında bulundu. Yara, juguler damarına çok yakın olmasına rağmen, son filminde çekiminin gecikmesi beklenmiyordu. (Haziran 2005)

5. Biraz Almanca konuşabiliyor.

4. Oyuncu; Kate Winslet, Marion Cotillard, Tom Hardy ve Vincent Gallo ile çok iyi arkadaştır.

3. Babası, çizgi roman yazarı, editörü, George DiCaprio, Alman ve İtalyan kökenlidir. Annesi Irmelin DiCaprio, Alman ve Rus soyundan gelir ve eski bir hukuk sekreteridir.

2. 1994 yılında, 19 yaşında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü’ne aday gösterilebilecek yedinci en genç oyuncu oldu. Gilbert’in Hayalleri’nde gösterdiği performansla aday gösterildi. (1993).

1. Çocukken favori filmleri Willy Wonka, Çikolata Fabrikası (1971), Watership Tepesi (1978), Bedknobs and Broomsticks (1971) idi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here