in

Uzun Boylu Kadınlara Şık Ayakkabı Önerisi: Oxford

Standart Türk kadını, boy ölçüsünü az biraz aşanlardanım. Dolayısıyla topuklu ayakkabı giydiğimde ne fiziksel olarak, ne de ruhsal olarak rahat edemiyor, boyumla fazla dikkat çektiğimi düşünüp, rahatsız oluyordum. Ama insan şık bir kıyafetin altında converse giyip gidemiyor. Evet, babetler bu anlamda büyük kurtarıcı ama o da her mevsim giyilemiyor. İşte tam da bu düşüncelerdeyken Oxford ayakkabıları keşfettim!

Tabi bunları giymek için ille de uzun boylu olmaya gerek yok. Uzun boylular topuklu giyebileceği gibi daha orta boylular (asla kısa değil :)) bu ayakkabıları giyebilir. Boy meselesi değil, yalnızca tercih meselesi.

İlk başta oldukça erkeksi ve antipatik gelen bu ayakkabıları sonradan çok sevmeye başladım. Adeta ayakkabı koleksiyonumun kurtarıcısı oldular. Üstelik pek çok çeşidini bulabilirsiniz artık, ruganından süetine, derisinden bezine.

Kullanılması ve kombinlenmesi zor bir ayakkabı olduğunu düşünürken, neredeyse tüm kıyafetlerimle giyebildiğimi fark ettim. Yukarıda da gördüğünüz gibi farklı tarzların kurtarıcısı olmuş bu ayakkabılar.

Adından yola çıkarak İngiltere‘de ortaya çıktığını düşünüyorum. Ama kesin bir bilgim yok. Lakin Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Çoğu mağaza bu ayakkabıyı raflarına yerleştiriyor, aynı zamanda pazar tezgahları da elbette ki boş durmuyor. Yani, özellikle de şu havaların ısınsam mı soğusam mı diye karar veremediği günlerde elinizi sallasanız ellisini bulursunuz diyorum. İstediğiniz kalitede bulmanız mümkün.

Bahar aylarındaysa karşımıza biraz daha açılarak çıkıyorlar. Genelde rugan olarak bulabileceğiniz bu ayakkabılarda artık dantel detayları ve floral desenler de kullanılıyor. Ama sorarsanız dantelli olanlar pek hoş. Rugan biraz daha ağır kaçıyor. tabii günlük kullanım için.

Ama eğer tarzına bayıldım ama düz giymek istemiyorum derseniz, bu ayakkabıların topuklusu da en az düz tabanlı olanları kadar yaygın!

Yani siz yeter ki isteyin moda sektörü sayesinde her şey ayağınızın altında! 🙂

Siz bu ayakkabıları nasıl buluyorsunuz? Ayakkabı koleksiyonunuzda zaten birkaç tane birden var mı, yoksa hala antipati mi besliyorsunuz? Düşüncelerinizi merak ediyoruz 🙂 Sevgiler <3

brown-and-blue-oxford-shoes-4

cute-oxford-oxford-shoes-pretty-shoes-Favim.com-110644_large

oxford-ayakkabi-kombinleri-3

oxford-shoes-25

preppy-look-oxford-shoes

tumblr_mibbtnBqIm1rwwtido1_500

z-oxford-shoes-9

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yasemin Ergenç

Yasemin Ergenç

Yazan ama çizemeyen, kıvırcık bir blogger. He bir de lisedeki gözlüklü ve sivilceli şişko kız bendim.

Haftanın Kitap Önerisi: Ahmet Ümit Bab-ı Esrar

Kar Tanelerini Hiç Böyle Yakından Gördünüz mü ?