Özellikle yaz mevsiminde birçok kadının hatta erkeğin ortak problemlerinden biri olur vücutta çıkan sivilceler. Normalde vücudumuza uğramayan sivilceler muhtemelen bizi plaja rahat göndermemek için vücudumuzu işgal etmeye başlarlar. Özellikle sırtta, omuzlarda, dekolte bölgesinde çıkan bu sivilceler yüzümüzde çıkan sivilcelere göre daha zor geçer, daha çok can yakar.

vucudunuzdaki sivilcelerden kolayca kurtulun 03

Peki bu sivilcelerden nasıl kurtulabiliriz?

Öncelikle vücudun temizliğine dikkat etmek çok önemlidir. Yüzümüzü her gün derinlemesine temizleriz, arındırırız ancak aynı şeyi vücudumuz için yaptığımız pek söylenemez. Vücuttaki sivilcelere bir dur demek için ilk adımdır vücudu temiz tutmak. Antibakteriyel bir jel kullanmak vücudumuzda da işe yarayacaktır.

vucudunuzdaki sivilcelerden kolayca kurtulun 05

Peeling vücut bakımında en çok ihmal ettiğimiz şeylerden biri. Ancak vücudumuzdaki kirin ve ölü derinin tam anlamıyla atılabilmesi için peeling şarttır. Vücuda peeling yapmak için özel granüllü duş jelleri bulunmaktadır. Ancak vücudunuza daha fazla kimyasal sürmek istemiyorsanız bu işi bir kese yardımıyla da  yapabilirsiniz. Temiz bir kese en iyi peeling yöntemlerinden biridir. İpek kese ya da kabak lifi vücudunuza peeling yapabileceğiniz en iyi ürünlerdendir.

Woman using body salts

Birçoğumuzun vücudumuzdaki sivilceleri dert ederken gözden kaçırdığı nokta tercih ettiğimiz kıyafetlerdir. Kıyafetlerimizin kumaşları da vücudumuzda sivilce oluşumuna neden olabilmektedir. Kumaşlar cildimize hava aldırmalı, terimizi emmelidir. Özellikle spor yaparken pamuklu kıyafetler tercih etmek, sentetik kıyafetlerden uzak durmak vücudunuzdaki sivilce oluşumunu büyük ölçüde önleyecektir. Tabi kıyafet tercih ederken yıkanmış, temiz kıyafetler tercih etmeniz gerektiğini söylememize gerek yok sanıyorum!

Beautiful woman with rad tissue on her hips melting in red liquid
Beautiful woman with rad tissue on her hips melting in red liquid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here