Yağlı cilt sahibi biri olarak durduk yere yüzümü pis hissetmenin, ışıkların altında parlamanın ve neredeyse yağın yüzden akacakmış gibi hissetmenin ne demek olduğunu en iyi ben bilirim. Her ne kadar yüzümüzü temizlesek de, her ne kadar pudraya bulansak da bazen yine de yetmeyebiliyor, ya da gün içinde tazelenme gerekebiliyor.

İşte tam da böyle acil durumlar için üretilen yağ emici mendiller var. Özel dokusu sayesinde cildinizdeki yağı alıyor ve sizi yağlı görünümden kurtarıyor.  Bir çok marka bu üründen çıkardı ancak sanıyorum en uygunu, en popüleri Cettua Yağ Emici Mendil. Benim de size bahsetmek istediğim ürün ta kendisi!

Kendisi Gratislerde satılan bir ürün. Kore menşei bir marka. Paketin içinde keten ipliği içeren kağıt hamurundan üretilmiş 50 tane mendil var. Mendil dediğime bakmayın, kağıttan bile ince. Çok hafif, çok ucuz (2-3 TL)  ve çok kullanışlı bir ürün.

Nasıl kullanılır?

Çok basit, makyajınızı yapmadan önce yüzünüzde yağlı olan kısımları bununla silebilirsiniz. Cildinizdeki bütün yağı bu kağıtların üzerinde görebileceksiniz.

Ya da, makyajınızın üzerinden hafif hafif bastırarak da cildinizdeki yağı alabilirsiniz. Merak etmeyin makyaja bir zarar gelmiyor.

Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz, kullanırken de çok memnun kalacağınızı düşündüğüm bir ürün.

Tekrar belirteyim kendisi Türkiye’de bir tek Gratis şubelerinde satılıyor ve sanıyorum Türkiye’de satılan en ucuz yağ emici mendil bu.

Uzun süreli bir çözüm değil elbette ama en azından günü kurtarmak adına yağlı/karma ciltlerin çok çok seveceği bir ürün.

Işıkların altında tüm güzelliğimize rağmen böyle parıl parıl parlamak istemiyorsak napıyoruuuuzzz? Çantamıza bir kutucuk yağ emici mendil atıyoruz 🙂

Siz de yağlı cilt derdinden muzdarip misiniz? Bu ürünü kullandınız mı? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın 🙂 Sevgiler <3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here