En yaygın ten ürünlerindendir fondöten ve pudra. Kimse yokken onlar vardı diyebiliriz hatta. Ama herkesin kafasında bu iki malzemeyle ilgili bir soru dolandı durdu senelerce. Hatta belki daha dolanmaya devam ediyor. Hangisi daha iyi? Hangisini kullanmalıyım?

Woman having make-up done

Peki fondöten mi daha iyi dersiniz pudra mı? Gelin her yönüyle inceleyelim.

Powder and foundation makeup with brush

Eğer kapatıcılık istiyorsanız tek başına pudra sürmek size yetmeyecektir. Pudralar genelde kapatıcı ürünler olmazlar ve siz eğer ki cilt kusurlarınızdan şikayetçiyseniz aradığınız şey pudra değil, fondötendir.

yillarin sorunu fondoten mi pudra mi 09

Ama öte yandan fondöten, pudrasız olmaz. Nedeni ise fondötenin cildi yağlandırmaya ve parlatmaya müsait bir malzeme oluşudur. Aynı zamanda fondötenin kalıcılığını artırmak için sabitleyici pudra desteği şarttır.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Günlük yaşamınızda fondöten kullanmaya ihtiyaç duymuyorsanız, parlama sorunu yaşıyorsanız gün içerisinde parlama sorununuzu minimuma indirecek yağ emici bir pudrayla T bölgenizden geçebilirsiniz.

yillarin sorunu fondoten mi pudra mi 05

Yüzünüzdeki minimum derecede bulunan izleri, sivilceleri ve morlukları kapatıcınızla kapatıp, pudrayla sabitleyerek harika bir ten makyajına kavuşabilirsiniz. Cildinizden genel olarak memnunsanız onu her gün fondötenle yormanıza gerek yok.

yillarin sorunu fondoten mi pudra mi 10

Genel olarak fondöten kullanmaya ihtiyaç duymuyorsanız fakat yüzünüz çok mat görünüyorsa gözeneklerinizi tıkamak yerine aydınlatıcı pudra ile yüzünüzü daha aydınlık ve sağlıklı gösterebilirsiniz.

yillarin sorunu fondoten mi pudra mi 04

Pudra eğer fırçanızla ince bir şekilde uygulama yapıyorsanız doğal bir görünüm bırakır. Ama bunun için elinizi hafif tutmaya özen göstermelisiniz. Fondöten ise cildin doğallığını ne kadar kaliteli olursa olsun alacaktır. Bu yüzden cilt kusurlarınız azsa fondötenden uzak durun.

yillarin sorunu fondoten mi pudra mi 11

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here