in

Yüz Gençleştirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yüz gençleştirme genç ve doğal bir görünüm elde etmek için yüz bölgesi üzerinde gerçekleştirilen tedavi yöntemleridir. Bu tedavi yöntemleri hem cerrahi hem de cerrahi olmayan teknikler ile yürütülebilir. Cerrahi prosedürler, cerrahi olmayan tekniklere göre daha kalıcı sonuçlar verir. Cerrahi işlemler büyük ölçüde değişikliğe uğramış, elastikiyetini ve sıkılığını kaybetmiş yüzlerdeki sorunları tedavi etmek için uygulanabilir. Cerrahi olmayan prosedürler ise non-invaziv ve çok daha doğal bir görünüm oluşturmak için sadece cildin yüzeyine yapılan ufak müdahale imkanı sağlar. Alanında uzman plastik cerrahi uzmanları daha genç ve güzel görünmenizi sağlayacak size en uygun tedavi yöntemini seçmeniz için yardımcı olacaktır.
Yaşlanma, yerçekimi, güneşin verdiği hasarlar ve diğer birçok faktöre yüzün yaşlı görünmesine neden olan hasarlara yol açar. Oluşan bu hasarların büyük bir çoğunluğu cerrahi tekniklerin yanı sıra cerrahi olmayan tekniklerle de giderilebilmektedir. Cerrahi olmayan yöntemler; cildiniz kırışıksız, daha genç ve gergin görünmesini sağlayacak olan çeşitli prosedürlerden oluşmaktadır. Bu tekniklerin hepsinin amacı yüzdeki yaşlanma belirtilerini en aza indirgemektir.

Enjekte Dolgular

Yüz Gençleştirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler (1)
Dolgu enjeksiyonu dünyanın en popüler ve en çok aranılan cerrahi olmayan yüz gençleştirme tekniklerindendir. Ameliyatsız olarak basit ve hızlı tedavi imkanı sunmaktadır. Dolgu malzemelerinin enjekte edilmesinin hemen ardından sonuçlar görünür hale gelir. En doğal sonuca ulaşmak için ise cerrah ve sağlık merkezi seçiminin dikkatli yapılması çok önemlidir.

 

Botoks

Yüz Gençleştirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler (5)
Botoks tüm dünyada en önemli en popüler ameliyatsız yüze gençleştirme prosedürüdür. Botoks, botulinum toksinden elde edilen bir ilaçtır ve sadece yüz gençleştirmek için değil, aynı zamanda migren ve baş ağrısı gibi kronik ağrıların ve bazı kas sorunlarının tedavisinde de kullanılır. Botoks öncellikle yüz bölgesinde istenmeyen ince çizgilere ve kırışıklıklara neden olan kasları geçici olarak hareketini kısıtlamak için kullanılır.

 

Göz çevresi tedavileri

Yüz Gençleştirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler (3)
Göz çevresinde oluşan kaz ayaklarının, kaş arasındaki dikey çizgilerin ve alın bölgesindeki yatay çizgilerin tedavisinde ağırlıklı olarak botoks kullanılır. Kaş ve göz kapağı düşüklükleri de botoks enjeksiyonu ile tedavi edilebilen estetik tedavileri arasındadır. Bunun dışında göz altındaki hafif çukurlukların giderilmesinde ise dolgu malzemelerinden faydalanılır.

Ağız çevresi ve dudak dolgunlaştırma tedavileri

Yüz Gençleştirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler (2)
Ağız çevresi ve dudak bölgesindeki ameliyatsız gençleştirme tedavileri için hyaluronik asit dolgu malzemeleri kullanılır. Hyaluronik asit vücutta bulunan doğal bir maddedir ve dudakların dolgunluğunun artmasını sağlar.
Botoks ve dolgu malzemeleri ile cilt gençleştirme operasyonları yılda iki kez tekrarlanması gereken uygulamalardır. Ortalama 10-15 dakika içerisinde uygulanabilen ve sonuçları hemen görülebilen ameliyatsız estetik teknikleri birçok kişi için giderek daha cazip hale gelmektedir. Siz de cerrahi olmayan tekniklerle hızlı bir şekilde gençleşebilir ve genç görünümünüzü uzun yıllar koruyabilirsiniz.
Sevgilerimle,

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Op. Dr. Güncel Öztürk

Op. Dr. Güncel Öztürk

Yaşantım boyunca iki şeye odaklandım; biri Estetik diğeri Sanat. İnsan Heykeltraşı Güncel Öztürk’ün Estetik Cerrahi Sanatı ile tanışın..

1979 yılında sanatçı bir babanın oğlu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının heykeltraş olması sanat ortamında olmasını sağladı. Bunun etkisiyle Güncel Öztürk, çok sayıda heykel ve resim çalışmaları yaptı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ nden mezun olup Tıp Doktoru ünvanını aldı. Aynı tarihte Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) tercihini plastik sanatlara yakın olan plastik cerrahi bölümünden yana yaptı. Sınavda dereceye girip, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazandı.
Uzmanlık eğitimi döneminde, 6 yıla çıkan eğitim sürecinin bir bölümünü 2006 yılında Yale University, New Haven Hospital Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Connecticut-ABD’ de John A. Persing, MD, FACS baş denetimi altında burun ve yüz estetiği üzerine eğitim aldı. 2007 yılında University of Miami, Jackson Memorial Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Florida- ABD’ de burun ve meme estetiği eğitimi aldı. 6 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aslerlik görevini Malatya Askeri Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerahisi’ nde ve zorunlu hizmet görevini Sivas Numune Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nde yaptı.

Acıbadem Fulya Hastanesi, Acıbadem Maslak Hastanesi, Acıbadem Levent Tıp Merkezi ve Acıbadem Etiler Tıp Merkezi’ nde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı.

Avrupa Plastik Cerrahi Denklik

(European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery; EBOPRAS)
Step I, Brüksel – BELÇİKA, 2010

Step II, Marseille – FRANSA, 2011

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi, 2010

Neva Art Gallery (Sanat Galerisi) ve Hairneva (Profesyonel Saç Ekimi) kurucusudur.

Burun Sanatı kitap yazarıdır.

Dr. Güncel ÖZTÜRK Nişantaşı’ndaki Özel muayanehanesinde hizmet vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ameliyatsız Kırışık Tedavisi: Botoks

Hollywood Güzellik Simgelerinin Güzellik Sırları