in

Yüz İfadenizi Botoks ile Değiştirin

Günümüzde en çok tercih edilen kırışıklık düşmanı olan botoks yöntemi kadınların ve artık erkeklerin de estetik arayışının önemli bir parçası haline gelmiş durumda. Yoğun olarak kadınlar göz etrafı çizgilerinin giderilmesi, alın kırışıklıkları ve kaş kaldırma gibi durumlarda botoksu tercih etseler de, erkekler de kaş ortasında kızgın ifade veren derin çizginin düzeltilmesinde ve alındaki yatay katlı biçimde kırışıklıkların giderilmesinde botoksu tercih etmektedir.

Çizgilerin Neden Olduğu Sinirli İfadeye Son!

Yüz İfadenizi Botoks ile Değiştirin 01
Birçok kadın ve erkek yüz ifadelerindeki kırışıklıklardan oluşmuş çeşitli görünümlerden -kızgın, sinirli, agresif görünüm gibi durumlardan- kurtulmak istiyor. İki kaşın ortasında oluşan dikine çift çizgi kişiyi oldukça sinirli gösterebilmektedir. Bunun yanında kaşların aşağı doğru sarkan yapısı da yine kişiye özgüven kaybı gibi gösterebilmekte ve görünümlerinden şikayetçi olmalarına neden olmaktadır.
İşte tüm bu kırışıklıkların neden olduğu ifade problemlerini botoks ile aşmak mümkün.
Özellikle göz çevresi ve kaşlar kişinin ifadesini değiştirmede en önemli bölgeler. Göz çevresinde deri çok incedir ve alt kısmında yağ ve kas dokusu çok dayanıksızdır. Bu bölgenin kırışmasında genetik yatkınlık ön planda olmakla birlikte gözlerin kısılması, direkt güneşe maruz kalma, çok gülme nedeniyle göz çevresi kırışır. Bu bölgenin kırışmalarında alt ve üst göz kapağıyla ilgili sarkma ve torbalanmalar da devreye girer. Göz çukuru kemik yapısı kırışıklara zemin hazırlayabilir. Bu nedenle göz çevresine kırışıklık tedavisi için yaklaşımda sadece botokstan mucize beklemek doğru olmaz. Botoksun göz kenarında en etkili olduğu ve ifadeyi en etkin düzgünleştirdiği yer bahsettiğimiz gibi‘ Kaz Ayakları’ dır. Bu alan göz bebeklerini hiza aldığımızda gözün dış yan kısmında kalır. Kırışma değil daha çok çizgilenme şeklinde olur. Özellikle gülümserken belirginleşir. Bu bölgelere uygulanacak botoks sizin çizgilerden oluşan sinirli yüz ifadenizi değiştirecek daha genç, canlı bir yüze ve ifadeye kavuşturacaktır.

Siz Ne Düşünüyorsunuz

300 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Op. Dr. Güncel Öztürk

Op. Dr. Güncel Öztürk

Yaşantım boyunca iki şeye odaklandım; biri Estetik diğeri Sanat. İnsan Heykeltraşı Güncel Öztürk’ün Estetik Cerrahi Sanatı ile tanışın..

1979 yılında sanatçı bir babanın oğlu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının heykeltraş olması sanat ortamında olmasını sağladı. Bunun etkisiyle Güncel Öztürk, çok sayıda heykel ve resim çalışmaları yaptı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ nden mezun olup Tıp Doktoru ünvanını aldı. Aynı tarihte Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) tercihini plastik sanatlara yakın olan plastik cerrahi bölümünden yana yaptı. Sınavda dereceye girip, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazandı.
Uzmanlık eğitimi döneminde, 6 yıla çıkan eğitim sürecinin bir bölümünü 2006 yılında Yale University, New Haven Hospital Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Connecticut-ABD’ de John A. Persing, MD, FACS baş denetimi altında burun ve yüz estetiği üzerine eğitim aldı. 2007 yılında University of Miami, Jackson Memorial Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, Florida- ABD’ de burun ve meme estetiği eğitimi aldı. 6 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aslerlik görevini Malatya Askeri Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerahisi’ nde ve zorunlu hizmet görevini Sivas Numune Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nde yaptı.

Acıbadem Fulya Hastanesi, Acıbadem Maslak Hastanesi, Acıbadem Levent Tıp Merkezi ve Acıbadem Etiler Tıp Merkezi’ nde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı.

Avrupa Plastik Cerrahi Denklik

(European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery; EBOPRAS)
Step I, Brüksel – BELÇİKA, 2010

Step II, Marseille – FRANSA, 2011

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlilik Belgesi, 2010

Neva Art Gallery (Sanat Galerisi) ve Hairneva (Profesyonel Saç Ekimi) kurucusudur.

Burun Sanatı kitap yazarıdır.

Dr. Güncel ÖZTÜRK Nişantaşı’ndaki Özel muayanehanesinde hizmet vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüp Mide Ameliyatının Dezavantajları Nelerdir?

Burun Ucu estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler