Uzun ve hacimli kirpikler gözleri belirgenliştirmek, olduğundan daha çarpıcı göstermek için en iyi araçtır. Zaten bir şeyin yapayı yapılıyorsa aslı oldukça iyidir demektir. Piyasada bir çok kirpik markası bulunmakta. Bununla birlikte bir çok kozmetik markası uzun gösteren kirpikler için farklı rimeller üretmekte. Biz kadınlarda güzelliğimize önem veriyor ve güzelliğimizi göstereceğimiz olan gözlerimiz için daha özenli davranıyoruz. Kaş ve kirpik bir yüzde ilk bakışta belli olunacak bir ikili. Genelde tanıştığımız insanlar kaş veya kirpiklerimize iltifat eder. Bunun sebebi; ilk önce göz çevremize bakıyor olamalıdır. Peki, kirpik yüzümüzde bu kadar farklılık yaratacaksa kirpik bakımı nasıl yapılmalı, kirpik uzatma yöntemleri kirpik uzatma yöntemleri neler? Sizler için bu soruları derledik.

Evde 10 Dakikada Uygulayabileceğiniz Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpik  Fırçası

Kirpiklerde saçlar gibi taranmaya ihtiyaç duyar. Birbirine giren kirpik dökülmeye daha müsait olacaktır. Bu sebeple temiz bir kirpik fırçası ile günde iki yada üç kez kirpiklerinizi fırçalayın. Bu işlemi temiz bir maskara yardımı ile de yapabilirsiniz. Önemli olan temiz olan kirpiklerinizi düzenli olarak fırçalıyor olmanızdır.

E Vitamininden Zengin Yağlar

E vitamininden zengin yağlar kirpik ve kaş uzatmak için efsane bir mucize. E vitamini bakımından zengin olan yağları kullanarak kirpiklerinize gereken gücü kazandırabilirsiniz.

Zeytin Yağı

Kirpik uzatma yöntemleri nedir diye sorulduğunda akla ilk gelenlerden bir tanesi de zeytin yağı. Zeytin yağı temin edilmesi kolay, emilimi hızlı ve kokusu hoş olan bir yağ türü. Bu sebeple haftada iki yada üç kez temiz olan kirpiklere zeytin yağı sürerek yine kirpik fırçası yada temiz bir maskarayla kirpiklerinizi tarayabilirsiniz.

Makyaj Temizleyici Seçerken Dikkat

Vitaminli bir makyaj temizleyici seçmenizde yarar var. Seçtiğiniz makyaj temizleyicisinin sadece göz bölgesi için olmasına özen gösterin. Yine makyaj temizlerken göz bölgesine hassas davranmakta fayda var.

Kirpileriniz sertleştiyse ve makyaj temizleyici ile çıkarırken dökülüyorsa bir bebek şampuanı ile gözlerinize hafif masaj hareketleri göz makyajını temizleyebilirsiniz.

Kirpik Dibi Kuruyanlar Özel Temizleyici Kullanmalı

Kirpiklerinizin dibi kuru ve pul pul dökülmeler oluyorsa eczanelerde satılan özel göz temizleyicisi ile gözlerinizdeki döküntüyü engelleyebilirsiniz. Bu döküntüler gözünüzün tahriş olmasına sebep olabileceği için kirpiklerin dökülmesine de yol açabilir.

Vazelin

Vazelin bin bir mucizesi olan bir krem. Gece yatmadan kirpiklerinize süreceğiniz vazelin kirpiklerinize gereken bakımı sağlayacaktır. Sabah yüzümüzü yıkadığımızda vazelinde çıkmış olacaktır.

Kirpik Kıvırıcıları bırakın

Kirpik kıvırıcılar kirpiklere zarar verir ve dökülmesine yol açar. Kirpik kıvırıcıları bırakarak iyi bir maskara edinebilirsiniz.

Takma Kirpik Kullanmayın

Eğer biraz sabırlı olursanız kirpiklerinizi olduğundan daha iyi bir uzunluğa getirebilirsiniz. Takma kirpikler kirpiklerin dökülmesine sebep olacaktır. Bu sebeple uzatma sürecinde takma kirpik kullanmayın. Tek tek takılan takma kirpiklerde dökülmeye yol açacaktır.

İlgili yazı

En Doğal Saç Uzatma Yöntemleri ile 2 Haftada Gözle Görülür Fark Yaratın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here