Genel olarak evcil hayvan dendiği zaman akla kedi ve köpek gelir. Hatta insanlar kendi aralarında kedici ve köpekçi diye ayrılırlar. Eğitilebilen, terbiye edilebilen, sadık köpeklerin yanında kediler tam bir çirkeftir. Sizi asla sevmezler. Ama yine de sevimlilikleri nedeniyle pek çok evin sahibi olurlar.

Evet, sahibi. Siz ne sandınız? Kedinizin sizin evcil hayvanınız olduğunuzu falan mı sandınız? Hayır. Kediniz o eve girdikten sonra o ev kedinindir. Sizi evde tuttuğu için ona minnettar olmalısınız.

Neyse, kedi besleyenler eminim ki bu söylediklerimde zerre kadar bir abartma olmadığını anlamışlardır zaten. Ama biz şimdi kedi olma rehberine değinmek istiyoruz. 11 maddeyle nasıl kedi olabileceğinizin cevabı şimdi sizi bekliyor.

11.Temizlik önemlidir.

Günde en az 8 saat yalanmak suretiyle temizlenmelisin. Uzanamadığın yerler için patini ıslat öyle temizle. Asla pis dolaşma.

10. Ortada hiç sinek bırakmamalısın.

Sen evdeyken sinek ilacına, böcek ilacına gerek kalmamalı. Hepsini haklamalısın. Unutma, senin ataların vahşi doğada hayatta kalan avcılardı.

9. Önünde litrelerce su olsa dahi çeşmelere saldır.

Sen akıllısın bir kere, önüne konan suya tamah etme. Git en taze suyu kap.

8. Uykunu almadan olmaz.

Enerjin için uyku çok önemli. Günün en az yarısında uyumalısın.

7. Acayip yerlere saklan, kimseye görünme.

Çekyatın altı olur, TV ünitesinin üstü olur, ona sen karar vereceksin. Bunu özellikle uyumak için yer seçerken yapacaksın ki ev arkadaşların olan insanları delirteceksin.

6. En azından bir masum bakış öğren.

Kedisin sen, elbette evde bir şeyleri kırıp dökeceksin. Eğer ev arkadaşın olan insanların sana kızmalarını, seni sevgilerinden mahrum bırakmalarını istemiyorsan gerçekten etkili bir masum bakış öğrenmelisin.

5. Gizemli ol.

İnsanlar senin gizemli olduğunu düşünmeli. Sen böyle hissetmesen bile insanlara böyle hissettirmelisin. Bu yüzden bazen sebepsizce bir yerlere gözünü dik ve dakikalarca gözlerini o noktadan ayırma.

4. Sana ayrılan yataklara yatma.

Zevk için hep başka yerlere yat. Sana alınan yatağın kutusunda dahi yatabilirsin ama sakın insanların senin için seçtiği o yatağa yatma. Hatta evde başka cinsten bir arkadaşın varsa onun yatağına da yatabilirsin.

3. Kafalarına otur.

İnsanların kafalarına oturmak baya eğlencelidir. Özellikle bilgisayar denen ışıklı, dikdörtgen şeylerle ilgilenirlerken git ve kafalarına otur.

2. Seni unuttuklarında miyavla.

İnsanların asli görevi seninle ilgilenmektir. Bunu yapmadıklarında hemen onları tatlı-sert bir miyavlamayla uyarmalısın.

1.Lazeri yakala!

 

Asla vazgeçme!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here