Saçlarınız kızıl, kahverengi ya da sarı olabilir bu sezon için şu an ne renk olduğu pek farketmeyecek açıkçası. Çünkü her halukarda onları sıcak ve altın tonlardaki çeşitli renklere dönüştüreceğinizişimdiden görebiliyoruz. New York Marie Robinson Salon’unda renk uzmanı olan  Amy Huson, bu sonbahar kış sezonu için, daha çok sıcak renklerin ön planda olacağını ve her yerde karşımıza çıkacağını söylüyor. Onun tavsiyesi ise, zengin renklere yönelmenizi işaret ediyor. Dilerseniz yeni trend alarmı veren saç renklerine bir bakalım,

Karamel Sarı;

sonbahar_kis_sezonunun_en_trend_sac_renkleri

Kışın saçlar daha koyu olur diyen herkesin yüzünü kara çıkaracak bir atılımla bu sezon karamel sarı öne çıkan renkler arasında. Sarı tonlarının ruhunu, kışa en yaraşır şekilde yansıtan bu renk oldukça popüler olacak gibi duruyor. Tamam biliyoruz, saçları zaten koyu olanlar için sarı tonları biraz cesaret isteyen bir renk olabilir ama biraz değişim hayatımızda çok güzel şeyleri beraberinde getirebilir. Bana kalırsa özellikle koyu saç rengine sahip, buğday tenli hanımlar bu sezon sarının en asil tonlarından biri olan karamelin sihirli dokunuşu ile tanışmalılar.

 

Şampanya Tonları;

sonbahar_kis_sezonunun_en_trend_sac_renkleri2

Eğerkoyu sarışınsanız ve Jessica Chastain gibi sexy görünmek istiyorsanız, size şampanya kızılı tonlarında gölgeler önerebilirim. Saçın üzerine düzenli aralıklarla atılan bu tonlardaki renklerin saçlarınıza hem hareketlilik hem de doğallık katacağını göreceksiniz. Önceki saç renginiz ne olursa olsun-tabi çok uçuk renklerden bahsetmiyorum:).- aralara atacağınız şampanya tonlarındaki renkler bu sezona saçlarınızla birlikte mükemmel bir uyum sağlamanıza yardımcı olacak.

Tarçın Tonları;

sonbahar_kis_sezonunun_en_trend_sac_renkleri4

Biz tarçın tonlarındaki renklerle her ne kadar Hürrem Sultan rüzgarı ile tanışmış olsak bile bu tonlar yıllardır Hollywood dünyasını kasıp kavuruyor. Bu sezonda özellikle Hürrem Sultan vesilesi ile bir çoğumuzun boyamaya cesaret edebildiği bu saç rengi bu sezon da etkisini ve popüleritesini sürdürecek. Bu tip saçlara kırmızı tonlarında  ya da sade kahve tonlarında uygulanacak olan makyaj stilleri de oldukça tamamlayıcı olacaktır. Ten rengi açık olanlara şiddetle tavsiye ettiğim bu renk tonları renkli gözlere sahip olanlara ise diyecek bir şey bırakmıyor doğrusu.:)

Orta Çikolata Ve Kahve Tonları;

sonbahar_kis_sezonunun_en_trend_sac_renkleri5

Her yerde gördüğümüz Cansu Dere’nin mükemmel saçlarından da anlayacağımız gibi bu sezona damgasını vurmaya hazırlanan bir renk de çikolata kahve tonları. Özellikle her ten rengine uyumu ile öne çıkan bu renk, tarçın kızılı tonları ile ciddi bir rekabet içine girecek gibi görünüyor. Bana kalırsa saç renginizden sıkıldıysanız bu renk tonları üzerinde bir yoğunlaşmanızı tavsiye ediyoruz. Memnun kalacağınızın garantisini verebilirim. Zaten bu sonbaharda koyu değil de daha orta çikolataların ön planda olacağını da göz önünde bulunduracak olursak, hepimizin birer Cansu Dere olacağı kaçınılmaz olacak gibi görünüyor.:)

Kestane Kahve Saç Renkleri;

sonbahar_kis_sezonunun_en_trend_sac_renkleri6

Yok ille de ben kestane tarzı koyu renklerden vazgeçmem bana en çok böylesi yakışıyor diye diretenlerdenseniz, o zaman size bu tonlarda boyadığınız saç zemininin üzerine sıcak kızıl renklerini gölge olarak atmanızı tavsiye edebilirim. Özellikle koyu bir ten rengine sahip olanlar kestane kahve tonlarındaki saç renklerinden caymamalılar. Bu sonbaharda popüler saç renginin kırmızı olması, kahve tonlarında kırmızılığın daha çok kullanılmasını da beraberinde getirerek, her saç rengi tonunun içine sıcak dokunuşları katmayı denemiş ve bana kalırsa çok da başarılı olmuş diyebilirim.

Ten renginizi de göz önünde bulundurarak saçınızda yapacağınız minik bir değişiklik sihirli bir dokunuş etkisi yaratacaktır. Biz kadınlar için saçlarımız her şeyimizdir ve bu noktada yapılması gereken şey, onları bize en çok yakışacak olan bir renge boyamaktır.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here