Sıcakların gelmesi ve yaz tatilinin adım adım yaklaşmasıyla beraber kışın havaya uygun olarak kullanılan koyu renk ojeler yerini açık renklere bırakmaya başladı. Aslında bu bir kural değil ama kadınların güzellikle ilgili yaptıkları şeyler havadan etkileniyor genelde.

NY Fashion Week: Snoopy In Fashion
Beyaz oje bazısı tarafından çok sevilen, bazısı tarafından da hep uzak durulan bir oje rengi olmasına karşın bu sezon da birçok kişinin parmaklarında bu rengi göreceğiz.

2014 yaz modasi beyaz oje 10
Uzak durulmasının iki sebebi var. Bunlardan birincisi birçok markanın beyaz oje işini becerememesi. Bazı markalar bildiğiniz inşaatta kullanılan kireci almış, şişeye koymuş. Üstüne üstlük bir de bunu sürmemizi bekliyorlar. O, oje dedikleri şey de tırnakta hiç güzel durmuyor elbette. Tırnağın bütün kusurları ortaya çıkıyor.

2014 yaz modasi beyaz oje 08

Beyaz ojeden uzak durulmasının bir diğer sebebi ise sürümünün diğer oje renklerine gore çok daha zor olması. İyi beyaz ojeler genelde tek katta rengini vermez, hatta iki katta da dalgalanmalarla karşılaşabilirsiniz. En az 3 kat gerekir iyi beyaz ojelerin renk verebilmesi için. 3 kat oje de 3 kere uğraş, daha fazla kuruma süresi anlamına geliyor elbette.

2014 yaz modasi beyaz oje 02

Sürümün zor olması hem fırça kalınlığıyla hem de ojenin ince yapılı olmasından kaynaklanıyor. Ama beyaz, bakımlı tırnaklar isterseniz buna göz yumacaksınız.

2014 yaz modasi beyaz oje 03

Eğer siz de beyaz ojeden uzak duranlardansanız ve bunun sebebi yukarıda saydıklarım değil de beyaz rengin size tırnakta çok çiğ gelmesi ise tavsiyem başka alt tonlara sahip beyazlar kullanmanız. Pembe alt tonlu beyazlar ya da kırık beyaz diye tabir ettiğimiz fil dişi rengi tırnakta çiğ durmaz, aksine tırnakları bakımlı gösterir.

2014 yaz modasi beyaz oje 06
Bu tür oje isteyenlere tavsiyem ise Essie markasından Fiji rengi ve Avon Gel Finish serisinden Creme Brulee. Essie Fiji pembe alt tona sahip harika bir beyazdır. Creme Brulee ise kırık beyaz dediklerimizden.

Essie Fiji
Essie Fiji

Ama tam beyaz ojeler isterseniz önerim deneyerek almanız ve kesinlikle kaliteli markalara yönelmeniz. Lilakutu ve Tanaçan Kozmetik’te satılan China Glaze ojelerinin beyazına ya da Sephora mağazalarındaki O.P.I markasının beyaz ojesine bakabilirsiniz.

2014 yaz modasi beyaz oje 07

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here