2017’yi yarılamaya çok az bir zaman kalmışken bu senenin iç mekan rengi seçilen kırmızıyla dekorasyon konusunda ilham verici görselleri sizlerle paylaşmak istedik. Ev dekorasyonunda son zamanlarda genelde pastel renklere yer verilse de kırmızı gibi canlı renklere haksızlık yapıldığını bu görsellerle anlayacaksınız.

Kırmızı, özellikle enerjik insanların rengidir. Hareketliliği seven insanlar enerjilerini desteklemek için bu rengi dekorasyonlarında daha çok tercih edebilirler.

Siyah-beyaz-gri üçlüsüne kırmızıyı katmaktan zevklisi yok bizce! Durağan haldeki mekanları yukarıya çeken bu renk kombinasyonu tek bir objeyle bile olabilir.

Kırmızının koyu tonlarını kullanmak isterseniz şayet kesinlikle iyi güneş alan odalarınızı tercih etmelisiniz. Dikkatli kullanılmadığı takdirde odayı boğabilir, ışığını azaltabilir.

Ahşap mobilyalar aslında her renkle uyumlu. Ancak kırmızının canlılığı ve ahşabın sadeliğini çok daha beğendik.

Sönük ve karanlık bir odaya kırmızıyla renk katmak gibisi yok. Ruh halinizin canlılığının devam etmesi için kırmızıdan vazgeçmeyin deriz.

Dikkat ettiyseniz çoğu meşhur fast food restoranının ana rengi kırmızıdır. Bunun sebebi kırmızının iştah açmasıdır. Bu nedenle kırmızı, özellikle mutfakta ya da yemek yenilen ortamlarda kırmızıyı tercih etmenizi öneririz.

Bir rengi herhangi bir odanızda kullanmak istiyor fakat cesaret edemiyorsanız ufak aksesuarlarla işe başlayabilir ve bu rengin sizi nasıl hissettireceğini bu şekilde çok daha net kestirebilirsiniz. Aksesuarlar, minik bir abajur ya da kırlentler bu iş için çok uygun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here